כך תיחצן בזול

יחצנים יודעים שעיתונאים מאוד אוהבים מחקרים וסקרים: לא משנה עד כמה הם לא מדויקים, תמיד יש בהם איזה נתון עסיסי שאפשר לעשות ממנו כותרת, כמו “86% ממשתמשי המחשב בישראל מכורים לאימייל”.

אבל לערוך מחקר או סקר, לא משנה עד כמה הם לא מדויקים, עולה כסף. איך אפשר לחסוך את הכסף הזה? שתי שיטות:

1) למחזר מחקרים וסקרים. הכתבים והעורכים ממילא לא זוכרים מה הם כתבו לפני יומיים, אז איזה סיכוי יש להם לזכור תוצאות של סקר שפורסם לפני שנה?

2) להתלבש על מחקרים סקרים של גופים אחרים. דוגמה טריה נשלחה היום מ-Media-PR, משרד היחצנות של אתר טיפו (אבל הוא ממש לא היחיד שעושה את זה).

כך זה עובד:
1. מאתרים סקר או מחקר שמישהו עשה ושמתאים לאחד הלקוחות שלך.
2. מתרגמים לעברית:

דו”ח חדש, שכותרתו “בני נוער וטכנולוגיה” שפורסם על-ידי Pew Internet & American Life Project, ומבוסס על סקר של 1,100 בני נוער בגילאי 12-17 והוריהם, חשף את הממצאים הבאים

3. מלבישים עליו בכוח את הלקוח שלך:

“יותר ויותר בני נוער חיים בעולם של טכנולוגיות מחשוב ותקשורת המאפשרות להם להתחבר בכל עת,” אומר שי בלוך מנכ”ל פורטל הילדים והנוער טיפו (tipo.co.il).

.

תגובות

תגובה אחת לפוסט “כך תיחצן בזול”

  1. Room 404 on 28 בינואר, 2006 23:37

    […] זו פיסת מידע אקלקטית, אבל ממי שמוכר דומיינים בארץ ומחזיק מעצמו מומחה בנושא דומיינים אני מצפה להכיר אותה, או לחילופין להורות ליחצניו להפסיק לשלוח לי את חוות דעתו המלומדת על כל נפיחה בעולם הדומיינים, משבירת רף מיליון הדומיינים בסיומת הלאומית הסינית, דרך פעילותם של מתנחלי רשת לקראת הבחירות בישראל ועד תביעה שהגישה הכנסייה הסיינטולוגית נגד אתר שלעג לה ולחברה המפורסם ביותר, טום קרוז. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.