סודות מאחורי הקלעים של מצע מרצ-יחד

ויה ברכה גולשת אני מגלה שמרצ-יחד נפלו קורבן למפלצת המטא-מידע. במסמך ה-Word של עיקרי המצע שלהם [שאתם יכולים להוריד פה או באתר Knesset17], שנכתב על מחשבהּ של הפעילה חגית עופרן (גם את זה אפשר לגלות במטא-מידע של הקובץ) אפשר למצוא שתי מחיקות מעניינות:

בסעיף “חברה וכלכלה” נמחק המשפט “העלאה משמעותית של המס על רווחי ההון והנהגת מס ירושה”, ובסעיף “סביבה סוציו-אקולוגית בת קיימא” נמחק המשפט “הפסקת הפללה של צרכני סמים מסוג הקנביס”, והוחלף בפיסקה “מאבק נחרץ כנגד השימוש בסמים, באלכוהול ובסיגריות תוך אימוץ המודל הבריטי בתחום זה: העברת הדגש מהפללת המשתמשים בסמים מסוג הקנביס לאיתור סוחרי הסמים והענשתם”.

צילומסך מתוך מסמך ה-Word של עיקרי מצע מרצ-יחד

זה יכול היה להיות סיפור פוליטי מעניין, אלמלא המצע הסופי היה כולל את הסעיפים שנמחקו. ואנחנו נשארנו עם פאדיחק’ה אבטחתית-טכנולוגית שכדאי ללמוד ממנה לקח. מעניין אם יש שיעור כזה ביום הלאומי לאינטרנט בטוח.

תגובות

5 תגובות לפוסט “סודות מאחורי הקלעים של מצע מרצ-יחד”

 1. gyuval on 8 במרץ, 2006 22:46

  tech tv אהובי .. אני תתגעגע

 2. נועם on 8 במרץ, 2006 23:29

  הלקח העיקרי שיש ללמוד הוא, שאסור, פשוט אסור, להשתמש בקבצי Word (ודומיהם) לצרכים לא פנימיים. לפני ששולחים קובץ למישהו (ואני לא מדבר כאן על חברים, אלא על לקוחות/ספקים/הציבור) חובה לייצא אותו ל-PDF.
  בחברה בה אני עובד יש נוהל ברור: החוצה מוציאים אך ורק PDFים.

  נועם

 3. Room 404 on 22 במרץ, 2006 18:41

  […] עוד חברה נפלה קורבן (כנראה) למפלצת המטא-מידע, ודווקא לאחת המלכודות הפחות מתוחכמות שלה. […]

 4. Room 404 on 1 באפריל, 2006 19:54

  […] מן הארכיב: קורבנות קודמים של מפלצת המטא-מידע – מרצ-יחד ו-BATM […]

 5. 2jk.org יהונתן קלינגר Jonathan Klinger's Blog on 22 באפריל, 2006 21:29

  האנונימיות מטא…

  אחרי הפוסט של אתמול כמה חברים פנו אלי, כל אחד לחוד, ושאל אותי איך אני עושה את מה שאני עשיתי, איך גיליתי מי האנשים? לכמה מחשבים הייתי צריך לפר…

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.