דובר גוגל: בלי מילים

ביום רביעי שלחתי למנכ”ל גוגל ישראל שאלה עיתונאית. ארבעה ימים עברו, והיום הגיעה התשובה הבאה מחברת היחצנות של גוגל ישראל, יורו תל אביב:

Google אינה מגיבה בכל הקשור לתוכניותיה וכן לאסטרטגיות עסקיות או עניינים משפטיים.

(זה שקר, כמובן. כאן, לדוגמה, גוגל מגיבה על עניין משפטי – כוונת וואלה לתבוע אותה על הכללת ידיעות וואלה בגוגל ניוז ישראל; וכאן מנכ”ל גוגל העולמית מגיב על תוכניות ואסטרטגיה, כשהוא אומר שהחברה לא תפתח דפדפן)

אבל נניח לאמת בצד לרגע, ונעבור לצד היחצני: אם גוגל ישראל לא עונה על שום שאלה, וזה מה שעולה מהתגובה הזאת, למה לקח ליורו ארבעה ימים לנסח תשובה, זמן בלתי סביר כשמדובר בעיתון, לא כל שכן אתר חדשות אינטרנטי? ואם גוגל ישראל לא עונה, בשביל מה לשכור משרד יחסי ציבור שגובה אלפי דולרים מלקוחותיו, כשאפשר פשוט לעשות auto-reply לכל אימייל שמגיע מעיתונאי?

דבר אחד טוב כן יצא מהתשובה הזאת: כשאכתוב בעתיד משהו שקשור לתוכניות, אסטרטגיות עסקיות או עניינים משפטיים של גוגל ישראל, אחסוך לעצמי זמן יקר ולא אפנה לחברה לקבלת תגובה. היא הרי לא מגיבה בנושאים האלה.

עדכון 21:42
אני מקבל את הערות המתגבבים וולווט על כך שאי אפשר לספור ארבעה ימי המתנה כשיום חמישי היה ערב חג ואחריו סופשבוע.

אבל לא צריך יותר מכמה דקות לשלוח תגובת “המדיניות שלנו היא אין תגובה”, כי אם זו מדיניות כללית של החברה (“גוגל אינה מגיבה” וגו’), גם גוגל וגם יחצניה ידעו עליה עוד לפני שהפנייה שלי הגיעה אליהם.

אלא שכמו שהדוגמאות שהבאתי בפוסט הזה מעידות, זו לא מדיניות כללית, אלא מדיניות פרטנית – מול nrg, מולי אישית, אתם תבחרו (וגם אז לא היה צריך לקחת יותר מכמה דקות לשלוח לי את תגובת האין-תגובה).

תגובות

13 תגובות לפוסט “דובר גוגל: בלי מילים”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 4 ביוני, 2006 18:54

  יכול להיות שהארבעה ימים האלו כוללים גם איזה חג או סופשבוע בתוכם? מספיק יום אחד שהבנאדם לא נמצא (חולה, חו”ל, פגישות וכאלה) והנה לך 4 ימים. (אלא אם כן ציפית לתגובה מהמזכירה שלו, כי היא דוקא עובדת רק בחגים וסופי שבוע ואז הצדק איתך).

 2. עידוק on 4 ביוני, 2006 18:59

  Anonymous, האימייל נשלח ברביעי בשעות אחה”צ המוקדמות. למחרת היה ערב חג, אבל יממה זה זמן סביר לענות על השאלה (שאני מבטיח לך שבגוגל ישראל יודעים את התשובה עליה, ולא מאתמול).

 3. דוברמן on 4 ביוני, 2006 19:39

  אני קצת נוטה להסכים עם אנונימוס. אם היחצ”נית ראתה את המייל שלך מאוחר, וזה היה בעצם כמו יום חמישי – למחרת לא עבדו וזה מסביר את העיכוב. זה לא בסדר, אבל לא תמיד ניתן לתפוס את האנשים הנחוצים בחברה גדולה בערב חג. מה גם שלא כל היחצ”נים יודעים לתת שירות VIP כמו שצריך.

  אני רק יכול לומר, שאני שמח שזה היה גוגל ולא מישהו אחר, ואני שמח שזה היה יורו ולא משרד אחר, ואילו הייתי מישהו אחר, הייתי מציע לשלוח קישור לפוסט הזה למאיר ברנד (אבל אני לא אציע את זה, מטעמי אתיקה).

 4. אנונימוס 2 on 4 ביוני, 2006 20:44

  רוץ לבדוק את האייפי של אנונימוס. הוא לגמרי מריח מולווט.

 5. עידו קינן on 4 ביוני, 2006 20:56

  אנונימוס 2, לי זה דווקא מריח כמו עובד גוגל ישראל. “המזכירה שלו […] עובדת רק בחגים וסופי שבוע”? מי יודע דברים כאלה חוץ ממישהו שעובד שם?

 6. יהונתן on 5 ביוני, 2006 08:16

  אני לא מבין מה יש לגוגל ישראל נגד עידוק, במיוחד שהוא עושה בדיוק את מה שגוגל עושה: דולה מידע ומאפשר נגישות לו לציבור רחב. כמו שגוגל החרימו בזמנו את סינט כי כתבת שם העלתה את כל המידע שאפשר למצוא בגוגל על בכיריה…

 7. שלא להגיד ..... on 5 ביוני, 2006 10:43
 8. xslf on 5 ביוני, 2006 12:56

  אני בספק אם האנונימוס הוא עובד גוגל. זה שהוא כותב על שעות העבודה של המזכירה של מאיר לא אומר שהוא יודע על מה הוא מדבר…

 9. גילעד on 5 ביוני, 2006 17:50

  אני רוצה לשאול שאלה אחרת: לפני השליחה במייל אמרת ליחצ”נית שאתה מעוניין לקבל תגובה על משהו, ואתה שולח לה במייל, או ששלחת בלי התראה מוקדמת?

 10. Ben-Ari.Name on 16 בדצמבר, 2006 16:03

  שירת הבלוגרים…

  איזה פוסט אעלה לכם היום,
  המונה זינק לו כך פתאום,
  אולי קישרו לבלוג ממעריב,
  אולי מנענע איזה לינק חביב,
  אולי יובל זרק איזה קישור,
  אולי זה גל ששם ….

 11. Ben-Ari.Name » קופסה שחורה ושמה גוגל ישראל - דעה on 1 בינואר, 2007 11:07

  […] מיקום משרדיו ומספרי הטלפון נשמרים בסוד, משרד יחסי הציבור מגיב לעיתים בשתיקה או אינו מגיב כלל (לכל הפחות לפניות בלוגרים) ואין לאיש מחוץ לחברה מושג אמיתי מה קורה שם, בקומה ה-16 במגדל איילון או באיזור תעשייה בכניסה לעיר הצפונית. […]

 12. Room 404 on 28 באפריל, 2007 20:26

  […] רציתי לפרסם פה תגובה של גוגל ישראל לסיפור, אבל שבוע שלם לא הספיק להם כדי לגבש אחת. אולי עדיף ככה. […]

 13. Ben-Ari.Name » שירת הבלוגרים on 13 בנובמבר, 2007 13:29

  […] היחצנים רוצים עיתונאים, ועל הבלוגרים – מצפצפים, נחכה לנצח לתגובה, וכך נמשיך לכתוב עד סוף […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.