בזק: באש, במים וביבשה. אבל לא ברהט

גם במסע ההתגייסות הדוחה של חברות התקשורת לטובת תדמיתן על גב תושבי הצפון יש דרגות שונות של גועל נפש: בזק מתגאה שטכנאיה מסתובבים בצפון המופצץ ומתקינים שם אינטרנטים וטלפונים לטובת האזרחים הנצורים במקלטים. אבל איפה היתה בזק הפטריוטית ואיפה היו טכנאיה עזי הנפש כשעליאן אל-קרינאווי ביקש להתקין קו ADSL בביתו ברהט? הם התחמקו, עד שמשרד התקשורת אילץ אותם לבצע את ההתקנה.

טוב, אי אפשר להשוות: התקנת אינטרנט ללקוח בדואי משלם לא תתן לבזק עשירית מהכותרות החיוביות שהיא קיבלה מהתקנת אינטרנט חינם לתושבי הצפון.

(פורסם בגירסה שונה ב-nrg)

תוספת
וריספקט קטן לנענע על כותרת המשנה המפורטת:

אילו חברות טלפוניה ותקשורת מציעות מבצעים מיוחדים לאיזור חיוג 04, ואילו חברות מעדיפות שלא לזכות לדימוי של מי שמנצלות את המלחמה ליחסי ציבור

תגובות

5 תגובות לפוסט “בזק: באש, במים וביבשה. אבל לא ברהט”

 1. אדר on 18 ביולי, 2006 13:56

  כדאי שתציין שבזק מחייבת את מי שלוקח ממנה אינטרנט חינם בצפון להתחבר אך ורק דרך בזק בינלאומי.

 2. עידו קינן on 18 ביולי, 2006 15:04

  אדר, היא לא מחייבת כלום, היא מספקת חינם תשתית של בזק וחיבור של בזק בינ”ל.

 3. אני on 19 ביולי, 2006 02:53

  ד”א בזק סטור לא עובדת בצפון (כולל חיפה), ככה שאם הלך לך המודם, אתה צריך לנסוע עד תל-אביב כדי להחליף אותו…

 4. אריק on 19 ביולי, 2006 14:03

  הי עידו,
  שמי אריק אני קורא את הבלוג שלך בקביעות ואני עובד בזק.
  יש לתקשורת איזה תכונה לערבב נושאים וכאילו שלא ניתן לפרגן בלי לתת איזה עקיצה.
  בנושא ההתגייסות של החברה לנושא יש באמת עבודה רצינית שנעשית ע”י החברה לרישות כל המקלטים עם קוי טלפון ואינטרנט בחינם וטפיול מיידי של תשתיות שניזוקו בפיקוח של המשנה למנכ”ל אבל כל הנושא הזה לא רלוונטי לנושא רהט.
  לידעתך לפני כשנה מאבטח של עובד בזק נרצח כשזה תיקן תקלה בישוב ערבי ישראלי. אני לא חושב שזה “מריח מגזענות” זה המצב בארצנו שבו הישובים הערביים אינם מקום הכי בטוח לטכנאי החברה ולכן יש נהלים שצריך מאבטח בכל כניסה לישוב ערבי. כנראה שבמקרה הזה קרתה תקלה והלקוח לא ייודע בכך שההזמנה נדחתה בוכל מקרה בזק מנסה להימנע מנושאים שכאלו.
  כמי שמכיר מקרוב את נושא הבדואים בדרום (ההורים של אשתי מבאר שבע) איזור הדרום הוא המערב הפרוע של ישראל בה’ הידיעה, נכון שהדבר איננו תירוץ אבל אתה יכול להבין מכך את הדרישה הלגיטימית של החברה למאבטח לכל טכנאי הכניסה לישוב ערבי.
  ודרך אגב יש גם טכנאים ערבים ובדואים בבזק.
  אריק

 5. עידו קינן on 19 ביולי, 2006 20:33

  אריק, העובדה היא שבשני המקרים יש סכנת חיים, אלא שבמקרה של אל-קרינאווי בזק בחרה להתחמק עד שהרגולטור נאלץ להתערב, ובמקרה של הצפון היא מיהרה להתנדב לשלוח טכנאים אל קו האש וליחצן את זה כאילו מגיע לה לפחות פרס ישראל.

  ולגבי ההערה שלך – “כאילו שלא ניתן לפרגן בלי לתת איזה עקיצה” – כמו שאתה יכול לראות בלינקים שנתתי, רוב התקשורת דווקא פירגנה לבזק.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.