ההזמנה לבטא הסגורה של הרשת החברתית “ישראלים”

סיפרתי ב-nrg שפורטל ישראלי החל בגיוס בלוגרים לבטא הסגורה של הרשת החברתית שלו. הנה המכתב המלא ששלחה מנהלת תוכן הגולשים, טי וייט נויין.

שלום,

אני שמחה לבשר כי הרשת החברתית “ישראלים”, עולה סוף סוף לאוויר. בשלב הראשוני, שלב הבטא, תוכלו רק אתם – קבוצה מובחרת ומצומצמת של חברים בבלוגספירה הישראלית – להעלות אליה תכנים ולדרגם, ובעצם לברוא אותה בדמותכם ובצלמכם.

מטרת הרשת החברתית “ישראלים” היא להוביל פריצת דרך בתחום התוכן ברשת. מערכת “ישראלים” שמה לה כיעד ליצור תרבות דיון איכותית, מכובדת ופלורליסטית, בה אתם קובעים את סדר היום. ל”ישראלים” תפיסת תוכן קהילתית, אשר תעניק במת התבטאות רחבה וכלי ביטוי חדשים לגולשים ולחברים בה, כולל פרסום תכני גולשים איכותיים במדור מיוחד שיוקדש לכך בעיתון.

אנו, מערכת “ישראלים”, עמלנו בחודשים האחרונים ללא לאות על מנת ליצור עבורכם את הרשת החברתית הטובה ביותר, כזו שתעניק את סביבת העבודה, כלי הביטוי והבמות התקשורתיות הטובות והיעילות ביותר לתכנים שלכם. יחד עם זאת, באופן טבעי ייתכנו תקלות ו”באגים” שונים במערכת בתקופת ההרצה. אם נתקלתם בבעיה כלשהי, נשמח מאוד אם תדווחו לנו למייל info@israeli.co.il ואנו נטפל בה מיידית.

בעתיד הקרוב יושק במקביל ל”ישראלים” אתר התוכן “ישראלי”, שישלב בין ידיעות ואייטמים מערכתיים לתוכן גולשים. או אז תיפתח הרשת החברתית “ישראלים” לכלל הגולשים, שיוכלו להצטרף, למצוא חברים חדשים, לייצר ולדרג את התכנים ולהשתתף גם הם בקביעת סדר היום.

כולנו תקווה כי תמצאו ב”ישראלים” ולאחר מכן גם ב”ישראלי” בית אינטרנטי חם, תוסס, מרתק ומאתגר. אנו מצידנו נעשה הכל על-מנת שכך אכן יהיה.

תהליך ההרשמה ל”ישראלים” יתנהל לעת עתה באופן ידני ע”י החתומה מטה, אך את שם המשתמש והסיסמא שאספק לכם תוכלו לשנות מייד לאחר מכן, ובכל עת שתרצו.

לצורך ההרשמה, אבקש מכם לקרוא כעת את קובץ תנאי השימוש המצורף למכתב זה, ולאשר במייל חוזר כי קראתם ואישרתם. קבלת הסיסמה ושם המשתמש תיעשה מייד לאחר קבלת המייל החוזר מכם.

שימו לב! לא אוכל להשלים את הרשמתכם למערכת ללא אישור זה.

אני מאחלת לכולנו שנה טובה ושיתוף פעולה פורה ומהנה,

טי וייט נויין
מנהלת תוכן גולשים
www.israeli.co.il

מצ”ב – הסכם שימוש באתר

תגובות

10 תגובות לפוסט “ההזמנה לבטא הסגורה של הרשת החברתית “ישראלים””

 1. חתול תעלול on 28 בספטמבר, 2006 18:52

  הוצע לי. קראתי את ההסכם. אהבתי במיוחד את הסעיף הבא:
  “הנך מסכים במפורש כי העלאת תכנים לאתר, לרבות לכל מקום באזור הגולשים באתר על ידך, מקנה למערכת רישיון לפרסם ולהשתמש בתכנים אלו בכל מקום שהוא ועשיית כל שימוש שהוא, תוך הזכרת שמו של יוצר התוכן או תוך השמטתו, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות, אך מבלי למעט, הצגה בפומבי של התוכן במסגרת האתר או שלא במסגרתו, עריכתו, שינויו, העברתו לצד שלישי לצורך פרסומו וכיו”ב, לפי שיקול דעתה הבלעדי, וללא כל תמורה שהיא למי שיצר את התוכן האמור, גם במקרים בהם ייווצרו הכנסות בגין השימוש בתכנים אלו.”

  זכויות קניין רוחני? מישהו? משהו?!

  אני אישית אמרתי שעד שלא יהיה שינוי של הדבר הזה, אני לא מצטרף. אבל אני מניח שיהיו רבים שכן, ואולי דווקא אותם צריך להזהיר…

 2. עידו קינן on 28 בספטמבר, 2006 21:24

  חתול תעלול, למיטב זכרוני אתה הובלת מאבק דומה בהקשר לאנתולוגיית סיפורי הבלוגרים של תפוז, “המקלדת”. האמנם?

  עדכון
  יאאפ, זכרוני המדהים עשה זאת שוב.

 3. Room 404 on 28 בספטמבר, 2006 21:46

  […] בעקבות הפוסט על הזמנת הבלוגרים לבטא של “ישראלים”, הרשת החברתית של “ישראלי”, הבלוגר חתול תעלול הפנה את תשומת לבי לסעיף בעייתי בתנאי השימוש שצורפו לאותו אימייל, שהוא אחד ממכותביו: הנך מסכים במפורש כי העלאת תכנים לאתר, לרבות לכל מקום באזור הגולשים באתר על ידך, מקנה למערכת רישיון לפרסם ולהשתמש בתכנים אלו בכל מקום שהוא ועשיית כל שימוש שהוא, תוך הזכרת שמו של יוצר התוכן או תוך השמטתו, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות, אך מבלי למעט, הצגה בפומבי של התוכן במסגרת האתר או שלא במסגרתו, עריכתו, שינויו, העברתו לצד שלישי לצורך פרסומו וכיו”ב, לפי שיקול דעתה הבלעדי, וללא כל תמורה שהיא למי שיצר את התוכן האמור, גם במקרים בהם ייווצרו הכנסות בגין השימוש בתכנים אלו. […]

 4. חתול תעלול on 28 בספטמבר, 2006 21:46

  אכן כך.

  ד”א, עדכון מהשעה האחרונה – החלק של “תוך השמטת שמו של יוצר התוכן” הושמט מהסעיף המדובר. כעת מדובר בפרסום תמורת קרדיט בלבד – פרקטיקה נפוצה מאוד במחוזותינו בזמן האחרון.

  האם תהיה היענות לדבר בקרב גולשים, אלה המכונים “בלוגרים בכירים/מובחרים/כל סופרלטיב אחר שיגרום להם להרגיש שווים בעיני עצמם”? ללא ספק.
  האם אני אהיה בין הנענים? ימים יגידו…

 5. בן (23) קלינגר on 28 בספטמבר, 2006 22:16

  יאדה על כל מה שאלעד אמר.

 6. חתול תעלול on 28 בספטמבר, 2006 22:44

  תודה על האזכור והקרדיט :)))

 7. ערס פואטי on 28 בספטמבר, 2006 23:54

  יש לי תחושות קשות.

 8. חתול תעלול on 29 בספטמבר, 2006 00:01

  טי וייט, תגידי, את לא עובדת במקרה במקביל ברשת חברתית ישראלית אחרת? הם ידעו שם שהלכת להקים מיזם מתחרה?

 9. אניפו on 30 בספטמבר, 2006 20:09

  איזה הורה קורא לילדה שלו טי וייט??

 10. תנאי השימוש של אתר “ישראלי”: בלי זכויות : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 26 בדצמבר, 2008 12:49

  […] הרשת החברתית של “ישראלי”, הבלוגר חתול תעלול הפנה את תשומת לבי לסעיף בעייתי בתנאי השימוש שצורפו לאותו […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.