קטנוניסט: מחיר המתנה של בזק בינ”ל • שאול פרחיו מטריד • די ל”פחחח”!!!!

היום בקטנוניסט:

כמה עולה מתנה בבזק בינלאומי?
הרשת החברתית של עיתון הארץ
קיפוף לתיקון תחביר באינטרנט
מוות לכבידה!
שאול פרחיו מתלוצץ על איידס

מחיר המתנה

מודעת המבצע לדתיים של בזק בינלאומי

מודעה בעיתון הדתי “בשבע” מספרת על מבצע של בזק בינלאומי: שירות סינון האתרים “מורשת”, שעולה 11.90 שקל לחודש, יוענק במתנה ללקוחות חדשים. במוקד המכירות אמרו לנו שהמבצע זמין בחיבור של 1.5 מגה ב-45.90 לחודש בהתחייבות לשנה, וב-2.5 מגה ב-54.90.

בשיחה נפרדת, בה לא הזכרנו את המבצע, אמרו לנו ש-1.5 מגה עולה 39.90, ו-2.5 מגה עולה 49.90 – ששה שקלים פחות. כששאלנו על שירות סינון, אמרו לנו שאפשר לקבל אותו בחבילות שעולות ששה שקלים יותר.

במילים אחרות, השירות עולה 6 שקלים בחודש – הנחה של 50%, לא מתנה.

מבזק בינלאומי נמסר בתגובה: “אנו חוזרים ומדגישים כי מדובר במבצע בו ניתן האינטרנט המסונן מתנה! ההשוואה בכתבה למחיר מבצע אחר שחל באותה נקודת זמן ולא למחיר המחירון, הופכת לצערינו את הכתבה לשגויה ולא נכונה”.

[את הקלטת השיחות עם מוקד המכירות אפשר לשמוע ב-ynet]

מן האינטרנט: המרתף חושף – כמה עולה שיחת חינם בבזק?
מן הארכיב: 012 סמייל במבצע לדתיים

בחזרה לראש הפוסט

הארץ לוואצה

בקבוצת הארץ מתכננים להשיק את “הארץ קפה”, רשת חברתית לעיתון הארץ, עכשיו שהתקלות ששיתקו את דה מרקר קפה תוקנו ומיד כשתסתיים העבודה על עכבר קפה, הרשת החברתית של עכבר העיר, שנחשפה כאן באוגוסט.

“אנחנו מתכוונים לגייס בלוגרים רבים נוספים, חלק משורות העיתון”, אמר ליאור קודנר, עורך הרשתות החברתיות של קבוצת הארץ. בינתיים הוא ביקש מכותבי הבלוגים של אתר הארץ לעבור לדה מרקר קפה, כדי שירכשו מיומנות בעבודה על מערכת התוכן דקס, שתשמש גם בהארץ קפה.

העורך הספרותי והבלוגר הפרובוקטור בני ציפר התעצבן, כהרגלו, והשתלח בקודנר בבלוגו: “בא אלי דרדק אחד בשבוע שעבר, שמונה לפי דבריו על ‘הרשת החברתית’ של העיתון, ואומר לי שעלי לעבור לכתוב מעתה את הבלוג שלי במסגרת משהו שנקרא ‘קפה דה-מארקר’. ושגם אם אתנגד לכך, לא תהיה לי בסוף ברירה כי כולם יעברו בסוף לכתוב ב’קפה דה-מארקר’. אין לי מושג מה זה בית הקפה הזה ואיפה הוא שוכן, כי אני אוהב לשתות את הקפה שלי בבית, ואמרתי לו שאפילו מלאך המוות לא הצליח בינתיים להעביר אותי בכוח ממקום אחד למקום שני, ושיירגע”.

מן הארכיב: קבוצת הארץ נכנסת לשותפות בדקס

בחזרה לראש הפוסט

אנטי-פחחח

הרבה אנשים מאסו בתחביר של כותבי הפורומים והטוקבקים, אבל דור שמר, תוכניתן בן 24 מתל אביב, עשה משהו בקשר לזה: הוא בנה קיפוף פיירפוקס ש”משפר את התחביר הכולל של הרשת” – על ידי הפיכת מטבעות הלשון הייחודיים של האינטרנט לשפה תקנית. אחרי התקנת הסקריפט, רצף של סימני קריאה יהפוך לסימן קריאה בודד, כנ”ל לגבי רצף סימני שאלה ורצף נקודות, והצליל “חחח” יהפוך למילה “מצחיק”.

“כשאני קורא משהו שמישהו כתב עם הרבה סימני קריאה, זה מעצבן אותי, זה מוריד מערכו של הבנאדם”, מסביר שמר. “במקום לנסות לחנך את הכותבים, חשבתי שיהיה יותר נכון להעלים את הבעיה מהצד שלי, זה הרבה יותר נוח”.

אבל אז אתה לא פותר את הבעיה, רק מסתיר אותה.
“מצד אחד זה נכון. אבל אם כל מי שזה משנה לו ישתמש בזה, אז אף אחד לא נפגע מהבעיה למעט האנשים שכותבים את זה ומדביקים אחד את השני בטעויות הטפשיות שלהם”.

בחזרה לראש הפוסט

אל תהיו כאלה כבדים

גוגל ישראל החשיכו בשבוע שעבר את האתר שלהם במסגרת המיזם היחצני “שעת כדור הארץ”, למרות שמנהל אסטרטגיית האנרגיה של גוגל, ביל וייל, הסביר לפני מספר חודשים בבלוג הרשמי של גוגל כי “על מסכים שטוחי-פאנל (שההערכה היא שהם מהווים 75% מהשוק), תצוגה שחורה עשויה למעשה להגביר את צריכת האנרגיה”.

אם לגוגל ישראל משעמם בעבודה והיא מחפשת קצת אקטיביזם, מצאתי התארגנות ירוקה חשובה הרבה יותר: מחאה נגד כוח הכבידה. אתם יודעים כמה אנרגיה אפשר יהיה לחסוך אם לשום דבר לא יהיה משקל?

בחזרה לראש הפוסט

קמפיין ויראלי

שאול פרחיו ובניו, דמות מקמפיין דפי זהב, מטרידה את מנוחת הגולשים בפורומים, ברשתות חברתיות ובטוקבקים. נקודת שפל בשפל הזה נרשמה בפורום איידס ב-nrg. אחד הגולשים בפורום סיפר ששותפתה של חברתו משאירה סכיני גילוח לא מכוסים באמבטיה, ושאל אם יש בכך סיכון. “באמת כדאי לך להגיד לה, זה מסוכן, היא עלולה להפצע!”, הגיב שאול, ואז פנה לברבר על שיבתו מהודו, רצונו לבנות אתר ולינק לסרטון בכיכובו. בדומה לאיידס, גם נגד שאול טרם נמצאה תרופה (חוץ מלמחוק אותו).

שאול פרחיו מטריד את גולשי פורום איידס ב-nrg

(ויה היתוך קר למפגרים)

• מן הארכיב: שאול פרחיו מורחק מדה מרקר קפה ומטריד את גדי שמשון

בחזרה לראש הפוסט

(הרחבה של הטור קטנוניסט שפורסם בכלכליסט ב-31/3/2008)

תגובות

15 תגובות לפוסט “קטנוניסט: מחיר המתנה של בזק בינ”ל • שאול פרחיו מטריד • די ל”פחחח”!!!!”

 1. Bercko21 on 31 במרץ, 2008 12:38

  אוך… בזק…
  כל הצרכנים הקטנים האלה והסמנטיקה שלהם…
  :)

 2. ולנסיה on 31 במרץ, 2008 13:09

  באתר החביב עלי, fisheye, קיים אנטי-פחח מובנה במערכת התגובות. אמנם חחח או פחחח לא עוברים שום מודיפיקציה, אבל ריבויי סימני קריאה נמחקים ואפילו למשך זמן מסוים הוחלפו בכמה ביטויים משעשעים.

  בלי קשר, התגובה של “שאול” בפורום האיידס הצליחה להרגיז אותי.

 3. גיל on 31 במרץ, 2008 13:20

  דרך אגב – הסינון של מורשת מחביא בתוכו מתנה אמיתית די חביבה – כתובת IP קבועה. ואפילו במחיר די זול של 11 שקל. לא רע בכלל.

 4. דורה on 31 במרץ, 2008 13:40

  תושלט הריצה העירומה בשדה החמניות ברחבי הרשת!

 5. דור שמר on 31 במרץ, 2008 13:46

  אכן, הריצה בשדה החמניות היתה אחת ההשראות שלי, אבל העדפתי לא להסתכן בפלגיאט וללכת על משהו סולידי יותר.

 6. ש on 31 במרץ, 2008 14:33

  התקלות בקפה תוקנו? ממש לא. כבר מזמן אין טעם לנסות להכנס לשם, כי חיש קל נתקעים.

 7. שרון on 31 במרץ, 2008 15:20

  תודה על האזכור להיתוך במהדורה המודפסת! :)

 8. אורן on 31 במרץ, 2008 16:08

  לגבי האנטי פחחח – גם xkcd התקין מנגנון אנטי פחחחח וחזרות נוספות:
  http://blag.xkcd.com/2008/01/14/robot9000-and-xkcd-signal-attacking-noise-in-chat/

 9. איתן on 31 במרץ, 2008 17:59

  ההיסמכות על תוספים לשועל במקום לחנך ולתקן את מקור הבעיה היא טעות.
  זו הגישה שגורמת לבנק הפועלים, טמקא והארץ להחזיק אתרים גרועים ולא תקניים, פשוט כי מי שרוצה יכול למצוא תוסף לשועל שמסדר את האתר.

 10. היתוך קר למפגרים » ארכיון » זהו on 1 באפריל, 2008 00:00

  […] שהפתיע גם אותנו. ואפילו, היום מצאנו את עצמנו מככבים במהדורה המודפסת של “קטנוניסט” של עידוק (תודה, כפרע!). אז בכלל, אני חושבת שאנחנו פורשים […]

 11. גידי נקודה גוב • עומדים בשער על וורדפרס • שאול פרחיו בגוגל • ועוד : חדר 404 on 14 באפריל, 2008 01:53

  […] פרחיו כרצונו: ירצה, ישאיר את ההודעה; ירצה, יתייחס אליו כספאמר פורומים וימחק […]

 12. מבזק: פייסבוק סגרו את הכרטיס של שאול פרחיו : חדר 404 on 16 באפריל, 2008 12:08

  […] בעולם הוובשתיימאפס, ובין השאר כותב בפורומים (לעתים בחוסר טעם) ומפעיל פרופילים ברשתות חברתיות. פרופילו בדה מרקר קפה […]

 13. קפה דה מרקר 1.4 - ההעלאה - TheMarker Cafe on 30 ביוני, 2008 08:07

  […] הגירסה הזו כמה חודשים טובים, כולל כלמיני הכנות שונות ומשונות, ובדקנו אותה בבדיקת עומסים, ועוד כל מיני ממבו ג’מבו […]

 14. חיות אחרות » ארכיון הבלוג » על “קאסל” ושיווק רשתי נכון. on 11 באוגוסט, 2009 14:25

  […] ואיך מנצלים את הרשת? בחוכמה. לא משחקים אותה שאול ובניו ומציפים פורומים, לא משלמים ל”יחידות באזז צעירות” שיכתיבו פוסטים […]

 15. על "קאסל" ושיווק רשתי נכון. « Other Animals on 19 בינואר, 2012 14:20

  […] ואיך מנצלים את הרשת? בחוכמה. לא משחקים אותה שאול ובניו ומציפים פורומים, לא משלמים ל"יחידות באזז צעירות" שיכתיבו פוסטים […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.