קטנוניסט: מוטיבציה במשרד • אינטרנט אלחוטי מותר • מבקר המדינה מחפש

היום בקטנוניסט:

בית? עבודה? שהגולשים ימצאו
פיטורים בסן חוזה
הרב שרלו בעד שאילת אלחוט
אף אחד לא אוהב אתכם
מבקר המדינה מחפש צרות

כרזת מוטיבציה למשרד. יוצר: ארז וולף. שימוש ברשות

מהומה במשרד

מהומה במשרד: הבלוגר ארז וולף פתח מיזם חדש, “המשרד“, בלוג לכרזות משרדיות מזוייפות. “מדפסת לייזר מרכזית”, אומרת אחת מהן. “שעות של שעשוע והנאה כאשר אף אחד לא יצליח להגדיר אותה אצלו במחשב”.

כרזת מוטיבציה למשרד. יוצר: ארז וולף. שימוש ברשות

{בחזרה לתחילת הפוסט}

מחפשים

שוק הדירות להשכרה במרכז תל אביב הוא שוק של משכירים, ושוק העבודה שוק של מעסיקים. למרות זאת, נועה אסטרייכר ועידו הרטוגזון לא מחטטים בלוחות המקוונים, אלא פרסמו מודעות בתקווה שהדירה והעבודה ימצאו אותם. ולא סתם מודעות: אסטרייכר מחפשת דירה עם שותפים בעזרת סרטון וידאו בפייסבוק שלה, שמורכב מתמונות ומילים על רקע “כמו אבן מתגלגלת” של בוב דילן (באימייל אחרי פרסום קטנוניסט היא מציעה לי סרטון חדש שהכינה, “הרבה יותר חתרני ממנו”); הרטוגזון מחפש עבודה בעזרת פוסט בבלוגו “טכנומיסטיקה”, ומבטיח למוצא העבודה שלושה מאמרים פרי עטו בכל נושא שיבחר.

פריים מהסרטון של נועה אסטרייכר

{בחזרה לתחילת הפוסט}

המשרד – הסוף

העיתון הקליפורני סאן חוזה מרקיורי ניוז ליווה את בועת האינטרנט בעמק הסיליקון, ובשנת 2000 מנתה מערכת החדשות שלו 400 עובדים. ב-2006 החליף העיתון בעלות, ואחרי ארבעה גלי פיטורים, האחרון שבהם בתחילת מרץ, הוא הצטמצם ל-175 עובדים. מרטין ג’י, מעצב בעיתון, פרסם בפליקר תיעוד עצוב של קומת החדשות המתרוקנת של עיתונו.

{בחזרה לתחילת הפוסט}

אוויר ציבורי

בעבר פסק הרב יובל שרלו בחומרה נגד התחברות לא מורשית לאינטרנט אלחוטי. עכשיו הוא התרכך, “גם בשל בירור הלכתי מחודש שערכתי, וגם בשל שינוי המציאות והנוכחות המרובה של אינטרנט אלחוטי בחברתנו”. הפסק החדש: אסור להשתמש “אם מדובר בשימוש שניתן להעריך שהוא (בעל החיבור) לא היה מסכים לכך, כגון שימוש קבוע, או שימוש בקוד הידוע לך בצורה מסוימת”, ואסור לעשות שימוש שיגרום לנזק לבעל החיבור, “כגון העברת קבצים גדולים המאטים את קצב הגלישה שלו”. בכל שאר המקרים, פוסק הרב שרלו, השימוש מותר.

ובאותו עניין: במזבלה גילו שבדיזנגוף סנטר מנסים למנוע מגולשי אלחוט להתחבר באמצעות שמות מרתיעים לרשתות: DoNotTry ו-Virus.

{בחזרה לתחילת הפוסט}

אף אחד לא אוהב אתכם

Homelessהוא שם מוצלח ללוח מקוון של מכירת והשכרת דירות. Loveless הוא שם די גרוע לאתר הכרויות. גם אם יש לו, כדברי האימייל השיווקי,” ממשק RSS ייחודי וראשון מסוגו בארץ”, שהוא בעצם עמוד תכנים בהתאמה אישית שיש מיליון כמוהו באינטרנט.

{בחזרה לתחילת הפוסט}

לך חפש

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס ביקר בדוחו האחרון את הזמינות של המידע הממשלתי. יש הרבה מידע שימושי באתרים הממשלתיים, הוא כתב, אבל מנועי החיפוש שלהם לא מצליחים לאתר אותו. מומחה החיפוש אורי ברייטמן כתב בבלוג “חופש החיפוש” שמבקר המדינה צריך לבדוק את אתרו-שלו, שהחיפוש בו גרוע ביותר, ובין השאר מדד 29 שניות ארוכות-ארוכות שארך חיפוש המילה “כשלים”.

{בחזרה לתחילת הפוסט}

(הטור פורסם במקור בכלכליסט ב-18/6/2008, ומובא כאן בגרסה ערוכה מעט)

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.