יאיר לפיד מגייס תרומות מעובדי ידיעות ששכרם קוצץ

[עדכונצ’יק 23/2/2009] יובל דרור פרסם ב”העין השביעית” טור דעה על הפוסט הזה [\עדכונצ’יק]

יאיר לפיד שלח אימייל לעובדי ידיעות אחרונות:

From: משאבי אנוש
Sent: Wed 2/18/2009
To: קבוצת ידיעות
Subject: בקשת עזרה מחברה לעבודה- תרומת ימי חופש

חברים,

אני פותח במילה המיושנת הזו – “חברים” – מפני שאני עדיין מאמין בה. אני עדיין מאמין שמערכת עתונאית אינה רק מוסד כלכלי, אלא גם סוג של שותפות ערכית, נפשית, חברית.

במשפחה המורחבת שלנו יש חברה אחת שזקוקה מאתנו לפעולה דחופה של הצלת חיים. כל חיינו אנחנו כותבים על אחרים, אבל עכשיו אחת משלנו נמצאת לבד על הגבעה, נואשת וזקוקה לעזרה, ואנחנו לא יכולים להשאיר אותה שם לבד.

א’ [עובדת קבוצת ידיעות, מחקתי את השם המלא; ע”ק] אימצה בן – ד’ [הסתרתי את השם המלא] – שהוא היום בן תשע. ילד רב קסם שהיא הצילה מהורים מתעללים וטיפלה בו בארבע השנים האחרונות. רק אחרי שסיימה את תהליך האימוץ והביאה אותו לארץ, התברר שד’ חולה במחלה נוראה שמעולם לא שמעתם את שמה – FAS – שנגרמה מהרעלת אלכוהול ששתתה אימו הביולוגית בעת ההריון. ד’ מסוכן לעצמו, ומסוכן לסביבתו, והוא מאושפז כבר יותר משנה במחלקה סגורה, שיכולה להציע לו רק תרופות פסיכיאטריות.

זה אינו מקום לאף ילד. לא שלנו, לא של אחרים.

זה היה נורא אילו לא היה לו סיכוי, אבל זה נורא עוד יותר מפני שיש לו. יש טיפול אחד – ניסיוני, מורכב, שברירי – שאולי יכול לעזור לד’. תחשבו שיכולתם להציל את הילד שלכם. שיכולתם לתפוס אותו ברגע האחרון ולהזיז אותו ממכונית חולפת. היא כמעט ודרסה אותו, אבל בשניה האחרונה הספקתם לזנק ולגרור אותו אל המדרכה.

ועכשיו תחשבו שלא הספקתם.

זה המצב של א’. היא יודעת מה הטיפול הנכון לד’, גם הרופאים יודעים, אבל הטיפול עולה 120,000 שקל, ואין לה. קופות החולים, ביטוחי הבריאות והמדינה אינם מטפלים כלל במחלה הזאת. כל אגורה שהיתה לה הלכה על טיפולים קודמים במהלך ארבע שנות גיהנום. היא עמדה בזה עד עכשיו לבד, מבלי שאיש מאתנו יידע עם מה היא מתמודדת.

אבל עכשיו היא לא יכולה יותר. היא זקוקה לנו. לקבוצת “ידיעות אחרונות” יש תוכנית שבה כל העובדים תורמים – דרך מקום העבודה – חלק מסויים, קטן מאוד, מימי החופשה שלהם. אתם לא תרגישו את זה בסוף החודש, א’ וד’ ירגישו את זה כל חייהם.

אני פונה אליכם להצטרף אלי ולתרום.

יאיר לפיד

מי מכם היכול ומוכן לתרום ימי חופשה
יודיע למשאבי אנוש בידיעות אחרונות בפקס : 03-6082484 או במייל חוזר ל: משאבי אנוש,
את מס’ ימי החופשה אותם הוא רוצה לתרום. נא לציין את שם החברה והמחלקה.

עיתונאי זועם מקבוצת ידיעות העביר לי את התגובה הבאה:

יאיר היקר,

תמצוץ לי אתה והשותפות הערכית שלך, צדקן מתנשא שכמוך. תוכל לבקש ממני תרומות אחרי שאני אקבל מיליון דולר על הופעה בקמפיין של בנק הפועלים.

שלך,

עיתונאים שקיצצו להם את השכר

תגובות

106 תגובות לפוסט “יאיר לפיד מגייס תרומות מעובדי ידיעות ששכרם קוצץ”

 1. יאיר on 16 במרץ, 2009 10:20

  צורת הכתיבה באמת מקוממת כנראה שזה לא רק בעיתון…

 2. הדר אביאל on 19 באפריל, 2009 09:01

  אני חושבת שמה שקורה כאן הוא מביש!
  אדם אחד רוצה להחלץ לעזרתו של אדם אחר שנמצא במצוקה אמיתית! וכל מה שאתם עושים הוא לבקר אותו!!! תעצרו לרגע ותתגברו על הקינאה שלכם לאדם מצליח ותסתכלו על עצמכם במראה: בזמן שכולכם ישבתם בחיבוק ידיים הוא לקח יוזמה והחליט שהוא נרתם לעזרתה של חברה. אולי תצאו מהתיסכולים והמירמורים, תקומו ובאמת תעזרו? תאמינו לי, זה יגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב ומי יודע? אולי רגע של אושר קטן… אמיתי…

 3. זהלאזה – הבלוג של יהונתן זילבר — החלום on 19 ביולי, 2009 16:23

  […] לפני שהלכתי לישון קראתי תגובות באיזה פוסט אצל עידוק, שתיתי יותר מדי ואכלתי גבינה בולגרית […]

 4. בוב on 17 באפריל, 2011 11:58

  אצטט את ברכט: “תנו קודם אוכל, אחר כך מוסר”

 5. אני on 18 ביוני, 2011 10:49

  אין רע במה שלפיד מבקש, אלא שהצורה (הצורה!) בה הוא כותב – היא מרגיזה. האנשים הכי מקסימים שאני מכירה מנדבים מכספם כל הזמן ואינם מדברים על זה הרבה, גם אינם פונים לאחרים מעל גבי העיתונות או האינטרנט ומבקשים מאחרים לתרום… הם נותנים בסתר או בגלוי ואינם עושים רעש גדול מזה. כך היה צריך יאיר לפיד לעשות אם היה איש נאור, אבל הוא לא.

 6. משאבי אנוש | מאבד תמלילים - הגלוב on 29 בדצמבר, 2012 17:34

  […] יהיה קשור להרבה ממה שאקרא. בשבוע שעבר ניתחתי פוסט אצל עידוק בהשפעתו של מרקס ואתמול, שוב ב"עין השביעית", ניתחתי […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.