יאיר לפיד הגיע סוף סוף לאינטרנט

כשיאיר לפיד ייצא מהארון הפוליטי, הוא יגלה שהרשת היא חלק בלתי נפרד מקמפיין פוליטי מודרני, כתבתי בכתבה למדד המותגים של גלובס, שיצא באמצע יולי. חצי שנה אחורה, חשבון הטוויטר הפיקטיבי של לפיד, שנפתח במאי 2009, הפיל בפח את עורך מדור הרכילות של פנאי פלוס, שציטט ממנו כאילו מדובר בלפיד האמיתי. חצי שנה ועוד חודש קדימה, לפיד השיק את עמוד הפייסבוק שלו.

(גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נזכר עכשיו בסושיאל מדיה, ומשרדו פתח לו פייסבוק, פליקר וטוויטר. “ערוצי המדיה החברתית חיוניים היום יותר מתמיד למאמצי ההסברה של ישראל, לשקיפות שלטונית ולשיתוף האזרחים במידע עדכני”, מסר נתניהו בקומוניקט שיצא ב-30.8, שמונה ימים אחרי הסטטוס הראשון של לפיד בפייסבוק).

למי שתהה אם זה באמת הוא בפייסבוק, לפיד סיפר אתמול במדורו השבועי ב-7 ימים שאכן כן. מי כמו לפיד, עיתונאי בן עיתונאי בן עיתונאי, בעל נסיון בשתי מערכות העיתונים הגדולים לשעבר, יודע כמה הפכפכה היא התקשורת. מחר הוא יכריז על מעבר לפוליטיקה, ועיתונו שלו עלול להתהפך עליו ולהפוך אותו למטרה הכי גדולה ביער. כל עוד הוא יקיר המערכת, הוא יכול, במסווה של טור אישי שתוהה על העולם החדש והמופלא הזה, לנצל את כוחו באולד מדיה (סטטוס: עדיין חזקה אבל הולכת ומאבדת מכוחה) כדי לבנות ולבצר את כוחו בניו מדיה, המשרד ללא-נייר שלו, שלא תלוי במו”לים ועורכים אלא רק בו עצמו. מבין המהלכים של האיש אשר טרם הודה שהוא הולך לפוליטיקה, עמוד פייסבוק הוא, ובכן, פשוט אחד מהם.

• עוד על עמוד הפייסבוק של יאיר לפיד בבלוג של גל מור ובפייסבוק של צביקה בשור

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

5 תגובות לפוסט “יאיר לפיד הגיע סוף סוף לאינטרנט”

 1. האיש בעל המשקפיים on 5 בספטמבר, 2010 06:50

  ויש גם אתר המתבסס על העדכונים של יאיר לפיד:

  http://yairlapid.blogspot.com

 2. תודעה כוזבת » ארכיון הבלוג » עיתוני המנוח היה גאה לראות אותי בפייסבוק* on 5 בספטמבר, 2010 10:49

  […] כתב גל מור על עמוד הפייסבוק החדש של יאיר לפיד (בכלל יש כרגע דיבור על העמוד הזה) ועל האפשרות שמדובר בצעד מקדים של […]

 3. עבגד יבאור on 6 בספטמבר, 2010 08:45

  עכשיו הוא גם בשב”כ:
  http://tinyurl.com/yairshabak

 4. י.מ on 9 בינואר, 2012 09:58

  מישהו יודע את כתובת המייל של יאיר לפיד?

 5. מ.שניאור on 16 במרץ, 2013 07:27

  במשא ומתן השגת את המירב עכשיו מוטלת עליך החובה
  לפעול ברוח הדברים שהבטחת.
  אים כך תפעל השמים הם הגבול חזק ואמץ

פרסום תגובה