013 נטוויז’ן ו-012 סמייל מפקירות את הגולשים

“ההימור של המשטרה: ספקי האינטרנט יתגלו כרכיכות”, כתבתי כאן בספטמבר, בעקבות שתיקתם הצייתנית של ספקי האינטרנט מול הצו המשטרתי הבעייתי לחסימת אתרי הימורים ואתר שמספק כרטיסי תשלום פריפייד. בשיחות רקע עם כמה מהספקים נאמר לי שלא היה להם די זמן להיערך לעתור נגד הצו. זה לא היה נכון אז – הם ידעו על הכוונה להוציא את הצו כבר ביוני, חודש וחצי לפני שהתקשורת חשפה את החסימה – וזה לא נכון היום, בחלוף שלושה חודשים ועם מונה עתירות ספקים שעומד על אפס (ומבלי להזכיר צעדים אחרים שאפשר היה לנקוט בהם).

מפוסט בבלוג של עו”ד חיים רביה אני לומד שההימור של המשטרה השתלם: רק איגוד האינטרנט הישראלי לקח על עצמו להגיש עתירה (העתירה בפידיאף), והספקים, שהשתמטו מהמאבק, אפילו לא טורחים לעזור לו. 013 נטוויז’ן, שהוזכרה כמשיבה פורמלית לעתירה, ביקשה לא להיות מעורבת בהליך. 012 סמייל, שהצהירה בזמנו כי היא “תעתור לבית המשפט לצורך בחינת ההוראה”, לא עתרה, לא השיבה עדיין לעתירה של האיגוד וסירבה להגיב לפניית ynet בנושא.

פרסמתי על זה כתבה ב-ynet מחשבים: ספקי האינטרנט מפקירים את הגולשים >>

תגובות

5 תגובות לפוסט “013 נטוויז’ן ו-012 סמייל מפקירות את הגולשים”

 1. איתי ברנר on 23 בנובמבר, 2010 16:20

  להעביר מסמך בPDF לא נשמע באמת כל כך גרוע… מה שכן גרוע זה התקיעות בגלישה לחו”ל שהיו באחת הספקיות לפני שבוע, התקיעות האלו היו חוסמות כל אתר הימורים בחו”ל, גם כזה שלא נחסם במיוחד :-P.

 2. תומר on 23 בנובמבר, 2010 17:55

  למה להתייחס רק לאותן שלוש חברות בתור הספקיות היחידות? מה, חברות הסלולר לא נחשבות ספקיות בפני עצמן? ומה לגבי כל אותן ספקיות קטנות שגם הן לא הזילו דמעה לקול זעקת החסימה?

  אני חושב שגם צריך לבקש את תגובתם של אינטרנט רימון. לא כי הם ספקית בפני עצמם (הבנתי שהם חברת בת של אחת הספקיות הגדולות), אלא כי מצחיק יהיה לשמוע את תגובתם לאור זה שהם חוסמים אתרים ליגיטמיים על ימין ועל שמאל, והבנתי שגם את האתר שלי הם חסמו בלי שום התבטאות כנגד המגזר שהם מייצגים או ציץ שמציץ בין דפי האתר.

 3. צפריר כהן on 23 בנובמבר, 2010 18:30

  תומר: מישהי מהן התנגדה לצו?

 4. תומר on 23 בנובמבר, 2010 18:45

  צפריר: כנראה שלא, אבל גם אף־אחד לא דרש את תגובתן, ומעדיפים לבוא בטענות לספקיות הגדולות תוך התעלמות בוטה מהן.

 5. בית המשפט: המשטרה לא רשאית להורות על חסימת אתרים : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 2 באפריל, 2012 20:16

  […] והמשטרה תשלם לאיגוד 20 אלף שקל הוצאות משפט. האיגוד לקח על עצמו את המשימה לאחר שהספקים צייתו לצו המשטרתי המפוקפק בלי לערער על […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.