למה כל הממשלה צריכה להתפטר בעקבות השריפה בכרמל

פוסט של צביקה בשור

[עדכון: דן לוי משיב לצביקה בשור]

השריפה בכרמל עדיין לא כילתה את מסלולה, הכבאים עוד נלחמים באש, וכבר דחוף לי לקרוא להתפטרות של כל חברי הממשלה. דחוף, כי עוד רגע מישהו יעשה איזה ספין, יהפוך את העניין למשהו שאי אפשר היה להימנע ממנו, משהו משמיים, אולי יאשימו את הערבים גם בזה, או יספרו לנו שבעצם מדובר פה רק בסיפור גבורה של כבאים, ולא במחדל זועק.

אז כן, דחוף לי להסביר ממש עכשיו למה כ-ל ממשלת ישראל צריכה להתפטר מחר בבוקר. זה לא ארוך, וזה לא מסובך.

אתם מבינים, אחת הסיבות המרכזיות לגודל של האסון הזה היא שהממשלה, באמצעות משרד האוצר, החליטה “לחסוך” כאן כסף. על מה חסכה הממשלה? למשל על חומרי כיבוי, שכרגע לא ברור אם יספיקו להמשך המאבק באש בימים הקרובים. למשל, על מטוסי כיבוי אמפיביים שיכולים להטעין את עצמם באלפי ליטרים של מים מהכנרת ולרסס אותם במהירות כדי לייצר חומת מים מול האש. על מה עוד חסכו? על כמות הכבאים בישראל, שעומדת על חמישית מהתקן הבינלאומי. חסכו.

אבל לא בגלל זה הם צריכים להתפטר שם, כל אחד ואחד מהם.

הם צריכים להתפטר בגלל מה שהכסף הלך אליו. ולא, אני לא מדבר כאן על הכסף שהולך להתנחלויות, ולא לזה שהולך לאברכים, ולא לזה שהולך לאלוהים יודע מה בתקציב הביטחון. עזבו, כל הדברים האלה הם סוגיות פוליטיות שנמצאות במחלוקת. אני לא מצפה מביבי שיתפטר בגלל הכסף שהולך להתנחלויות. אני לא מצפה מאלי ישי שיתפטר בגלל הכסף שהולך לישיבות.

אני כן מצפה משניהם להתפטר בגלל הכסף שהולך על הממשלה המנופחת בתולדות ישראל. 30 שרים בממשלה הזו, מתוכם 9 (תשעה!) שנתפר להם תיק מופרך. ועל אלה נוסיף עוד שמונה סגני שרים.

עכשיו בואו נעשה קצת חשבון, ואז נגיע לנקודה שלנו:

עלות תשעת ה”שרים לענייני כלום” ושמונת סגני השרים היא 126 מיליון שקל בשנה. בקדנציה של ארבע שנים, מדובר בחצי מיליארד שקל (אני לא יודע אם להוסיף עכשיו ארבעה סימני קריאה, או שהמספר 500,000,000 מסביר את עצמו מספיק). עלות חומרי הכיבוי החסרים היא שני מיליון ש”ח. עלות רכישתם של מטוסי כיבוי אמפיביים ותחזוקתם במשך שנים עולה 200 מיליון שקל. ב-300 המיליון הנוספים אפשר היה להוסיף ולאייש עוד מאות תקנים של כבאים (לא מספיק כדי לעמוד בתקן, אבל עדיין, שיפור מהותי יחסית למצב הנוכחי).

אבל 500 מיליוני השקלים האלה הלכו לבניית לשכות חדשות, לאיוש צוותים לענייני כלום, לרכישת רכבים, ולסרבול הממשל בישראל שלא לצורך.

ואין דרך לסובב את זה. כשראש הממשלה בונה מצד אחד ממשלה שעולה לפחות 126 מיליון שקל מיותרים בשנה, ומצד שני “חוסך” על מטוסי ריסוס שמכבים שריפות, הוא פשוט זורק עלינו זין. כשאהוד ברק, אביגדור ליברמן ואלי ישי נכנסים לממשלה כזו, ו”גובים” את המחיר הפוליטי שלהם מהכסף הזה, מהכסף שיכול לכבות שריפות (או ללכת לתרופות, או לחינוך, או לכל הדברים שהמדינה נבנתה כדי לספק לנו, האזרחים), הם אומרים בצורה הכי ברורה שלא אכפת להם מאיתנו. מאיתנו, זה יהודים וערבים, זה חרדיות וחילוניות, זה מתנחלים, זה נשים וגברים, הומואים, לסביות, בי, טרנסקסואלים. ילדות, זקנות, חיילות, מובטלות, סטודנטיות. מאיתנו, זה אומר נכים וספורטאים מצטיינים. מאיתנו, זה אומר כולם. כי אף אחד לא צריך את כל השרים האלה, מלבד השרים האלה.

אז די. אם זה מה שאתם שמים עלינו, אז לכו הביתה. לא רוצים יותר. לא מוכנים. אם זה מה שאתם שמים עלינו, אז אנחנו לא מאמינים שתסדרו את החינוך, את הביטחון, את המצב המדיני. לא מאמינים שתנסו באמת לפתור את מצוקת הדיור. לא מאמינים שתנסו באמת לדאוג לנו לפנסיה כשנגיע לגיל פרישה. לא מאמינים שזה מה שמעניין אתכם, לא מאמינים שתצליחו. פשוט לכו הביתה. עכשיו. לפני השריפה הבאה.

______________________________________
עלה במקור כרשומה בפייסבוק של צביקה בשור

תגובות

32 תגובות לפוסט “למה כל הממשלה צריכה להתפטר בעקבות השריפה בכרמל”

 1. יואל on 3 בדצמבר, 2010 10:46

  אתה מדבר שטויות, חוסכים לצערנו בכל עניין הכיבוי וההצלה במדינה הזו מאז שהיא קמה, ומתריאים כבר שנים על גבי שנים, אז זה שאתה מתנגד לממשלה הנוכחית וזה הזדמנות לקרוא להתפטרות רחבה של כל הממשלה והקואליציה בכלל האסון זה שטויות במיץ, האחריות אכן נופלת עליהם – אבל זה לא משהו יחודי לממשלה הזו, זה יחודי למדינה, זה מאז ומתמיד ככה, יש צורך בלמידת הלקחים וביצוע שינויים משמעותיים ואולי זו תיהיה הממשלה שתעשה את זה לשם שינוי.
  תפסיקו לערב פוליטיקה ושאר ירקות בכל דבר ועניין.

 2. שלמה on 3 בדצמבר, 2010 11:13

  קשקוש מוחלט
  התפקוד של ביבי ושאר השרים נראה מעולה, בהשוואה לאסונות טבע אחרים (וצפויים!) כמו קתרינה וממשל בוש.
  ההחלטה לקרוא לעזרה מחו”ל, החפ”קים ושיתוף הפעולה בין הזרועות השונות נראה טוב מאי-פעם. הגופים יודעים לדבר אחד עם השני וסה”כ התחושה היא שיש מי שמנהל את המלחמה באסון הזה

  ודאי שישנו מחדל רב-שנים מתמשך וקשה של הזנחת תחום כיבוי האש בישראל. דוקא ממשלת שרון אחראית על מרבית הקיצוצים + אלי ישי (הו, כמה אירוני) הוא זה שהתנגד לקצץ בשירותי הכבאות / במסוקי הכיבוי שאמורים היו להיות.

  את חשבונות הכסף אפשר לעשות על כל דבר כמעט. ממשלה מנופחת היא יקרה ורעה, אבל אין בעיה של חוסר-כסף אלא בעיה של סדרי עדיפויות.
  לישראל יש רזרבות חלומיות במט”ח. זו אשליה של סוציאליסטים מיושנים שכביכול “העוגה מצומצמת”.
  זה בדיוק כמו המקרה של סלקום או פלאפון שמודיעות שיפטרו 400 עובדים, או בנק הפועלים על פיטורי 900 עובדים בכל פעם שיש רגולציה שמקצצת מעט ברוחים הדמיוניים שלהם [אז תרויחו 600 מליון ולא 720 מליון… למה לפטר מאות עובדים בגלל זה?!] כך הממשלות האחרונות, ואולי החברה הישראלית בכללה – שעובדים לניהול קפיטליסטי טהור, משל השורה התחתונה למשקיע היא התכלית. יש כסף – צריך להשקיעו בחוכמה

 3. יובל on 3 בדצמבר, 2010 11:15

  מים מהכנרת? פתחת מפה לאחרונה?

 4. צביקה on 3 בדצמבר, 2010 11:32

  יובל, הבנתי שיש בעיה עם מי ים. אני לא מבין בזה עד כדי כך. בכל מקרה, יפה שהצלחת לעלות על המרכז של מה שכתבתי. יצאת גם חכם וגם חכם.

 5. יונתן on 3 בדצמבר, 2010 11:48
 6. יובל on 3 בדצמבר, 2010 11:59

  המטוסים והמסוק שחולפים לנגד עיני ממלאים בים התיכון, ולא נראה שיש להם בעיה עם זה.
  אם אתה חושב שלשנע כמויות אדירות של מים 70 ק”מ בנגלות של מטוסים בודד זה פרקטי, המצב קשה.
  ותגיד תודה שנטפלתי לחלק שולי בפוסט הדמגוגי עד זוועה הזה. באמת שהתאפקתי.

 7. קרמר on 3 בדצמבר, 2010 13:09

  עידו זאת חתיכת דמגוגיה עלובה וזולה שהיא חסרת כל קשר למציאות הנוכחית. אם יש בעיה היא לא בהעדר מטוסי כיבוי. ישראל לא צריכה לתחזק צי מטוסי כיבוי שישתמשו בו פעם בחמישים שנה.
  הציפייה שנהיה ערוכים לכל דבר היא מטופשת ולא הגיונית. לפני שישים שנה ירד שלג בתל אביב. זה יכול לקרות שוב. האם אין זה מחדל שלעיריית תל אביב אין צי מפלסות שלג?

 8. מחיר מדיניות האוצר | החברים של ג'ורג' on 3 בדצמבר, 2010 13:13

  […] מצוין, הזכיר היום צביקה בשור שנתניהו הוא אידיאולוג – עד שזה מגיע לכסא. כדי לשמור על […]

 9. צביקה on 3 בדצמבר, 2010 13:40

  יובל, בלי פאסיב אגרסיב. אם יש לך משהו להוציא, בוא נדבר על זה. לא בריא להתאפק.

 10. יעקב משם on 3 בדצמבר, 2010 13:46

  הבעיה היחידה עם מי ים זה אם יש רוח מערבית – שאז הגלים בים גבוהים מידי למטוסים.

  ברוח מזרחית כמו בשריפה הנוכחית, הגלים בים לא גבוהים, ולכן המטוסים יכולים לנחות על המים.

 11. אלכס on 3 בדצמבר, 2010 14:00

  כנראה שלטמטום אין גבולות. תוצאות הבחירות האחרונות היו מאוד דיכוטומיות ולכן ראש הממשלה הנבחר (ציפי לבני) התקשתה מאוד להרכיב ממשלה. אם מחר יצטרכו להקים אותה מחדש אל תצפה למשהו שונה. אם כבר צריך להעריך את ביבי על זה שהוא הרכיב ממשלה בתנאים כאלה.

 12. יובל ד"ש on 3 בדצמבר, 2010 14:06

  טוב, יובל, רוצה קטנוניות? קבל קטנוניות:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3993653,00.html

  “בינתיים, עיקר הכיבוי מתבצע בידי מטוסי הסיוע שהגיעו מיוון וממדינות נוספות, שמסוגלים לכבות שריפות באמצעות התזת מי ים – טכנולוגיה שישראל סירבה עד כה לרכוש.”

  מסתבר שעזרת להוכיח את הנקודה של צביקה.

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 3 בדצמבר, 2010 14:57

  כל מה שכתבת לגבי הממשלה והבזבוז נכון ומדויק. רק שלא נראה לי שעוד מטוס או פחות מטוס כיבוי היו עושים את ההבדל במקרה הזה.
   הרי כבר לא מעט שעות כל המטוסים לא מצליחים להשתלט על האש.

 14. יובל on 3 בדצמבר, 2010 16:34

  יובל ד”ש, לפני 11 שנה היתה פה שריפה שכובתה ע”י מסוקים (צה”ליים) שהכניסו דליי ענק לים ושפכו את זה על השריפה. שום טכנולוגיה ושום בטיח. יש לנו תמונות אם אתה רוצה.
  הפעם פשוט הצבא החליט שזה מסוכן מדי עבור הטייסים וסירב.
  ולצביקה – שתי נקודות עיקריות:
  1. לממשלה קטנה יותר יש גם, מה לעשות, השלכות כלכליות. זה לא שאם היו עשרה שרים פחות היינו חוסכים שליש מהתקציב הזה. אם היו עשרה שרים פחות, היתה ממשלה פחות יציבה, והתקציב שעובר היה פחות טוב, וכנראה ששנה וחצי אחרי הבחירות הקודמות היו שוב בחירות, וכל זה היה עולה הרבה יותר מהסכומים שזרקת פה.
  2. כל פעם שקורה משהו מחליט מישהו ש”אם רק היו מעבירים תקציבים מ-X ל-Y זה לא היה קורה”. הבעיה היא ש-X-ים יש בערך ארבעה (“חרדים”, “התנחלויות”, “ממשלה נהנתנית”, “מטוסי קרב”) ו-Y-ים יש בערך 200 (כיבוי אש, משטרה, חינוך, חינוך מיוחד, עובדות סוציאליות, בריאות, מיגון, כבישים, שוטרים, סוהרים, מפלסות שלג כמו שאמר ידידי המלומד, ועוד ועוד ועוד). ובכן, צר לי לאכזב, אבל אפילו אם היה חסכון בהקטנת הממשלה, אולי 4% מהכסף היה הולך לשירותי הכיבוי, והשאר לשאר המטרות הנעלות שציינתי.

 15. גיא הורביץ on 3 בדצמבר, 2010 16:42

  ממשלות מנופחות הן כבר עניין שבשגרה, הן כורח שנוצר עקב שיטה דפוקה שמקדשת אחוז חסימה נמוך מדי.
  לעניות דעתי, אתה מנצל את המשבר הזה כדי לנגח ממשלה שאינך מסכים עמה אידאולוגית.
  למשבר הזה יש כתובת, משרד הפנים והעומד בראשו. מערכי שירות הכבאות של ישראל הם תחת האחריות של משרד הפנים והוא אמור לעמוד על רגליו האחוריות ולזעוק שהם לא מספיק מתוקצבים. כאשר מדובר בכסף לאברכים, הזזת שעון החורף, ביטול חקיקת מניעת השתמטות אצל נשים וכדומה, יודע אלי ישי למנף את כל כוחו של משרד הפנים על מנת לכופף את הדברים לרצונו. כאשר מדובר במערך הכבאות הקורס, קולו של כבוד השר, אלי ישי, נדם. על זה הוא צריך ללכת הביתה, מרצונו. ואם הוא לא ילך הביתה, על נתניהו לפטרו מיידית, ש”ס ימצאו מישהו אחר שימלא את מקומו.

  אבל מכאן ועד התפטרות הממשלה? (עוד בחירות בעלות של מאות מיליונים כאשר התוצאות יישארו פחות או יותר זהות). זו כבר סתם דמגוגיה.

 16. אחת לא משם on 3 בדצמבר, 2010 19:26

  כל הפופוליזם הזול הזה טוב ויפה. טוב שמצאת לך חתיכת במה אינטרנטית- אבל מה הקטע? שכל הדברים שכתבת (טוב, נו, רובם, נפרגן לך קצת) לא ממש קשורים לשריפה. איך בדיוק הרכב הממשלה קשור לעובדה שאלו היו הצתות מכוונות ושעדיין מתרחשות הצתות ששומרות על האש שלא תיכבה?

  אלו לא היו השרים בממשלה הרחבה שאתה מתלונן עליה. אלה היו ערבים, כדאי שתתחבר מדי פעם למציאות. זה בטח לא מזיק…

 17. רוני on 3 בדצמבר, 2010 19:41

  לאחת לא משם,
  איך קבעת שזה היה ערבים?
  זה הכדורים שלקחת בבוקר?
  זה האמונות התפלות שלך?
  זה סמי ההזיות?
  ורק להסיר ספק, מוקד האש היה בגלל הזנחה. היום (24 שעות אחרי תחילת השריפה) היו הצתות נוספות – חלקן יתכן בידי ערבים, רובם בגלל פירומנים.

  אבל טוב שיש את מי להאשים ואת מי לשנוא בזמן שהמדינה נהרסת.
  הרי לא צריך לבנות, שיש את מי לשנוא, את מי לקלל ואת מי להאשים בכל צרה.
  גם כל הרציחות בארץ, מקרי האונס, חוסר במיטות בבתי-חולים, וכן גם העובדה שיש פקקים בכבישים בבוקר – כל זה, באשמת הערבים.

  איזה כיף שיש את מי להאשים, וכמובן בדרך אפשר להאשים אחרים בפופוליזם.

 18. צפריר כהן on 3 בדצמבר, 2010 20:49

  נקודה קטנה בקשר ל”תקציב המנופח”: כל השרים ללא תיק הם גם חברי כנסת. לכן המדינה ממילא היתה משלמת עבורם על לשכה ושני עוזרים. שר בלי תיק לא עולה הרבה יותר מזה.

 19. צפריר כהן on 3 בדצמבר, 2010 21:24

  הכתבה מזכירה את עלותם של השרים ללא תיק. אבל מה שחסר שם הוא ההפרש בין העלות הזו לעלות העסקתם כחברי כנסת. כולם חברי כנסת. בתור שכאלה הם מקבלים כבר מימון ללשכה ושני עוזרים.

 20. צביקה on 3 בדצמבר, 2010 22:14

  כמה נקודות:

  התיחסות של התנועה לאיכות השלטון על גודל ממשלות בישראל, וההשלכות, הכלכליות והביצועיות של ממשלות מנופחות בישראל. ממשלת נתניהו אמנם שברה את שיאי הגועל, אבל ברור שאין לי עניין להגן על ממשלות אולמרט, שרון, ברק ונתניהו הקודמת. כולן ממשלות פושעות לטעמי, תוצר של פוליטיקה מסואבת וחברה אזרחית חלשה. כשאני קורא לממשלת ליכוד-עבודה-ש״ס-ליברמן להתפטר, אל תציגו את זה כאילו אני נטפל למי שזה מקרוב בא:

  http://www.mqg.org.il/פרסומיעמודהבית/עלותשריםקריאהלממשלהמצומצמת/tabid/453/Default.aspx

  אשר לאחריות של הממשלה הספציפית הזו למחדל, הרי שהממשלה הזו גם ראתה כבר את דו״ח מבקר המדינה מ-2007, שתיאר מצב חמור ביותר של שירותי הכיבוי, והיא גם עמדה מול שביתת הכבאים, שיצאו לשביתה כדי להשיג עוד תקנים. כל הממשלות אשמות, וזו עוד יותר. שיתפטרו.

  אשר לחלופה, אני מקווה שברור שלא באתי לטעון בעד קדימה, שוברת השיאים הקודמת. אני חושב, כמו יושב ראש הכנסת, שהפוליטיקה הפרלמנטרית בישראל שאבה אליה את האנשים הלא נכונים, והרחיקה את האנשים הנכונים. כמו יושב ראש הכנסת, אני קורא לאנשי החברה האזרחית בישראל להצטרף למשחק ״המלוכלך״, ולהתחיל לבנות הנהגה מוצלחת לישראל. זה אפשרי, לא פחות מכפי שזה חייב לקרות.  

 21. בני on 3 בדצמבר, 2010 23:32

  מי שצריך להתפטר זה האזרחים. הם מצביעים מדי שנתיים לאותם מטומטמים שלוקחים מהם את הכסף ומאכילים אותם בלוקשים. במקום לקלוט את הפרנציפ ולעשות עם זה משהו, הם מעדיפים לשכנע את עצמם שההצבעה שלהם היא מצוינת, והממשלה אשמה בהכל (כן, שני אלה ביחד). אם נוצר פה דיסוננס גדול מדי, אפשר גם להאשים את הערבים/חרדים/דביבונים/חילונים.

  עוד לא ראיתי ישראלי שהסיק מסקנות והחליט לשנות את ההצבעה שלו. זה תמיד אחרים שאשמים. לכן, אני קורא בזאת לפיטורי כל אזרחי מדינת ישראל. אתם לא צריכים להגיע ביום ראשון לעבודה. תפתחו ויקיפדיה בערך דמוקרטיה.

 22. The price of the Treasury’s Policy | Wish You Orwell on 4 בדצמבר, 2010 10:30

  […] blogger Tzvika Bassor reminded us yesterday (Hebrew) that Netanyahu is an ideologue – until his own position is questioned. In order to keep […]

 23. » Carmel fire: the price of the treasury’s policy on 4 בדצמבר, 2010 11:40

  […] blogger Tzvika Bassor reminded us yesterday (Hebrew) that Netanyahu is an ideologue – until his own position is questioned. In order to keep his […]

 24. הכלכלה של ההזנחה | מערכות מידע ועסקים קטנים on 4 בדצמבר, 2010 17:59

  […] של הזנחה. התקלה של סלקום והשרפה בכרמל. יש מי שקורא להתפטרות כוללת וגורפת של הממשלה. המדד הבולט הוא המדד הכלכלי. נחסוך מכם את הבדיחה על […]

 25. אסון? כן. מחדל? לא בטוח « ימים מוזרים on 4 בדצמבר, 2010 20:54

  […] למעלה מ-40 הרוגים, 4 מיליון עצים שרופים ו-40 אלף דונם חרוכים מזכים את השריפה בכרמל בתואר הנכסף. כעת, אפשר להמשיך בשידור החוזר: קרה אסון – יש אשמים. קרה אסון גדול – מדובר במחדל: יש להקים ועדת חקירה ממלכתית, וכל המתפטר הרי זה משובח. […]

 26. איתי on 5 בדצמבר, 2010 00:27

  מה שבני אמר. רוב האזרחים בוחרים בעקביות מפלגות ומנהיגים שלא משרתים את האינטרסים שלהם ואז מדיחים אותם, וחוזר חלילה.

  המגזר שהכי מרוויח מהשיטה זה לא מתנחלים/חרדים/קיבוצים/ערבים וכל מי שנהוג לשנוא / להסית כלפיו, אלא מגזרי אליטת ההון והאליטה הבטחונית.

  אז אם אתם ימין מדיני – הצביעו לבית היהודי או אפילו לאיחוד הלאומי, רק לא לליכוד/ליברמן. אם אתם שמאל מדיני – הצביעו למרצ או חד”ש לא לברק-בוז’י. אם אתם מרכז – הצביעו לתנועה הירוקה לא לקדימה.

 27. אסכולת הכורסא » להתייחס או לא להתייחס? on 5 בדצמבר, 2010 09:56

  […] למאמרים שעשו הכי הרבה רונדלים בטוויטר עד אתמול, של צביקה בשור ושל יוסי גורביץ. מדהים אותי שחובשי כיפה יושבים בכיסאם […]

 28. השריפה בכרמל: אסון? כן. מחדל? לא בטוח : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 5 בדצמבר, 2010 10:47

  […] בשור כתב פוסט שבו קשר בין החסכון על אמצעי הכיבוי לבין הבזבוז על […]

 29. יובל on 5 בדצמבר, 2010 11:50

  צביקה, ממשלת נתניהו אפילו לא שברה שום שיא.
  אתה מוזמן לספור את השרים וסגני השרים בממשלת שרון מ-2003.
  אוף, למה לכולם במדינה הזאת יש זכרון כל כך קצר. הכל סנסציונליזם.

 30. יהונתן קלינגר | דיני העבודה והפתרון להצפת המקצוע. ‏ :: Intellect or Insanity‏ on 6 בדצמבר, 2010 08:25

  […] ועדת חקירה שתחקור מדוע הוא התרשל בתפקידו. צביקה בשור, במאמר מאלף בחדר 404 מסביר מדוע השריפה היא תוצר של התנהלות רשלנית של המדינה […]

 31. גיל on 6 בדצמבר, 2010 21:47

  יש הבדל אחד קטן בין ממשל נתניהו לכל הממשלים האחרים שבאו לפניו – בדומה לממשל אולמרט במלחמת לבנון השניה, ממשל נתניהו היה אחראי ביום הדין.
  וכשאתה אחראי שמגיע החשבון – אתה צריך לשלם.
  ככה זה בחיים.

  וזה לא בלתי-צודק כמו שנדמה לחלק מהאנשים כאן –
  לנתניהו היה קצת יותר מידע מכפי שהיו לקודמיו: למשל, לקחי מלחמת לבנון השניה היו אמורים לתעדף את מערך ההגנה על העורף, ובמסגרתו את שירותי כיבוי האש, במסגרת התובנות על החשיבות שבהערכות העורף לקראת המלחמה הבאה (שכולנו, ובמיוחד אלה שמתכננים התקפות על כורים ונמנעים ככל יכולתם ממו”מ עם הפלסטינים, יודעים שהיא בוא תבוא).

  למשל, העובדה שממשלתו מכהנת בשנה נוספת דלה במשקעים, והסיכונים לדליקות הולכים ומצטברים.

  הכל, כמובן, נראה כחוכמה שלאחר מעשה.

  אבל ממשלות בעידן המודרני צריכות לדעת לנהל סיכונים בתבונה. לא רק יחסי-ציבור.

  ממשלת נתניהו נכשלה בניהול הסיכונים.

  וכמו שצביקה בשור הראה כאן כל-כך יפה – חלק מעלויות החזקת הממשלה היה יכול לשמש היטב בניהול סיכונים נכון יותר בתחום כיבוי האש.

  בנסיבות כאלה, אין פלא שהאש הציבורית תמשיך לדלוק תחת ישבנו של נתניהו.

 32. א' on 6 בדצמבר, 2010 22:55

  אבל 500 מיליוני השקלים האלה הלכו לבניית לשכות חדשות, לאיוש צוותים לענייני כלום, לרכישת רכבים, ולסרבול הממשל בישראל שלא לצורך.

  מתוך כל המיליונים האלה מעצבן אותי במיוחד רכישת הרכבים. יש בדיוק ח”כ אחד בכל הכנסת שטורח לנסוע בתחבורה הציבורית ולקדם אותה, כל שאר הח”כים לא ראו אוטובוס מבפנים מעודם וגם שמים פס על הנוסעים בו.

  אבל זה רק חלקיק קטן מהזנחה הולכת ומתמשכת של התחום החברתי. באמת הרבה יותר מסעיר ומרגש להתעסק באיום האיראני הדמיוני הזה, ובינתיים שכולנו נחיה בפקקים, בזיהום, בשכירות מופקעת, נועסק על-ידי חברות כוח אדם ונעמיק את הכיסים של אריסון ושות’.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.