מתקפה פרו-פלסטינית על דפי הפייסבוק של לאומי דיגיטל, רכבת ישראל, הפיס, ריפרש ועוד

קראקרים פרו-פלסטינים פרצו והשחיתו את דפי הפייסבוק של רכבת ישראל, בנק לאומי, הפיס והחברה שהקימה להם את הדפים, ריפרש. לא ידוע כיצד נפרצו הדפים, אולם מאחר שכל דף פייסבוק מנוהל על ידי פרופיל אישי, פריצה לפרופיל אחד שיש לו הרשאות לכל העמודים הללו, למשל כזה של עובד ריפרש, יכול היה לתת לקראקרים גישה לכל העמודים שבניהולו.

מנכ”ל ריפרש, אדם שוב, מסר בתגובה לפריצות: “אנחנו מטפלים בדקות אלה מול מטה פייסבוק בפריצת האקרים פלסטינים לעמודי 3 מותגים בפייסבוק ומאמינים שהעניין ייפתר בזמן הקרוב”.

[עדכון 12:04] הדף של לאומי חזר לאוויר. שאר הדפים שבניהול ריפרש, כולל הדף שלה עצמה, עדיין לא זמינים, וכמוהם גם הדף של הקראקרים. [\עדכון]

הקראקרים החליפו את תמונות הפרופיל של הדפים בתמונה של אוסמה בן-לאדן, הכיתוב Hacked for Palestine והתאריך 15.5.2011, “יום הנכבה” שנבחר גם ליום פתיחת אינתיפאדה שלישית בקמפיין פייסבוק מדובר. בתמונה מופיעה גם כתובת דף הפייסבוק www.facebook.com/hacked.for.Palestine, שם הם מעדכנים על הפריצות.

מלבד הדפים האמורים, נפרצו גם דפים ישראליים קטנים יותר, ובהם “המאמות“, “מוקפצין” ו”שירן אלחדד – קוסמטיקאית“. עוד נפרצו פרופילי פייסבוק של אנשים פרטיים.

בבלוג של בנק לאומי פורסמה לפנות בוקר הודעה בנושא: “לצערנו, גורמים עוינים השתלטו על מספר עמודי פייסבוק של חברות ישראליות, ובכלל זה גם על העמוד של לאומי דיגיטל בפייסבוק. אנו פועלים מול הגורמים הרלוונטיים בפייסבוק העולמית על מנת להחזיר בהקדם את המצב לקדמותו ונעדכן מיד בתום הטיפול”. הודעה דומה פורסמה בפייסבוק של מפעל הפיס.

[עדכון 4:29] העמודים הפרוצים של החברות אינם זמינים בפייסבוק, ונסיון להיכנס אליהם מחזיר את הגולש לעמוד הראשי של האתר. כך גם העמוד של הקראקרים.

תודה לארז גרינברג, ליאור שמש וחרמון שדיווחו על הפריצות.

תגובות

11 תגובות לפוסט “מתקפה פרו-פלסטינית על דפי הפייסבוק של לאומי דיגיטל, רכבת ישראל, הפיס, ריפרש ועוד”

 1. אריק on 7 במאי, 2011 02:17

  פרצו להמון דפים קטנים וגדולים כאחד
  ולא רק דפים אלא דפי פרופיל רגילים של משתמשים מהשורה
  נראה שגישה לדפים גדולים במיוחד הושגה ע”י פריצה (במקרה) לפרופילים של אדמינים של דפים גדולים (למשל: מנהלים מטעם רפרש שניהלו דפים של לאומי וכו’)

  יש לי חשד אישי שכל הפריצות הנ”ל מקורן בסערה שהתרחשה לפני כמה ימים בשירות סנכרון הססמאות הפופולרי LASTPASS:

  http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3516854,00.html

  רק חשד, אין לי הוכחה ממשית לקשר בין המקרים,
  אבל אני אישית שיניתי את הססמאות החשובות שלי מיד.
  (המאסטר של לאסטפאס, ג’ימייל ופייסבוק)

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 7 במאי, 2011 03:03

  ניתן לשים לב שיש בתמונה של בין לאדן קישור לדף הבא:
  http://www.facebook.com/hacked.for.Palestine

  תיאור הדף כולל כתובות דוא”ל רבות שאולי שייכות להאקרים (שירות התרגום של גוגל לא תירגם את הערבית בבהירות מספקת).

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 7 במאי, 2011 03:07

  *פספסתי שקישרתם כבר לדף הזה, סליחה :P

 4. דרור ק on 7 במאי, 2011 08:56

  מדובר פה בתופעה חצי-מאורגנת של התקפות על ישראל באמצעים חדשים. הטרוריסטים למדו להשתמש במחשבים ובמדיות החדשות להפצת מידע. לפרוץ לאיזה דף פייסבוק זה באמת לא ביג דיל, אבל הם עושים גם דברים יותר גרועים. ההאקרים האלה זוכים להרבה סימפטיה מאנשים, בעיקר באירופה, שתומכים במאבק הפלסטיני לעצמאות, אבל זו טעות אופטית – לא מדובר בפעילי זכויות אדם או בלוחמים למען עצמאות העם הפלסטיני. מדובר באנשים אלימים מאוד ואנחנו, כישראלים, בקו האש הראשון שלהם (האירופים בקו האש השני).
  כמו שמלמדים באמנויות לחימה מזרחיות, החוכמה היא לנצל את כוחו של היריב במקום לנסות להתגבר עליו. גם כאן, ההאקרים האלה עושים טעויות כל הזמן. תמונה של אוסמה בן לאדן לא מעוררת יותר מדי סימפטיה באירופה. צריך לעמת את אותם אירופים עם העובדה הזאת.

 5. אנטון ליבשיץ on 7 במאי, 2011 09:39

  אני היחיד שכבר ממש מתחיל לפחד לגבי מה שיקרה ב-15/5?

  ומוזר שהם כיוונו דווקא לעמודים שהוקמו ומנוהלים על ידי עובדי חברת ריפרש.

 6. ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » חומר בלתי מזוהה‏ on 7 במאי, 2011 10:24

  […] עידוק כבר כתב על זה, וגם על החלפתה של עלמה זק בגמד. […]

 7. יובל on 7 במאי, 2011 10:25

  גם רכבת ישראל פרסמו בבלוגם:
  שלום רב,

  לצערנו, גורמים עוינים השתלטו על מספר עמודי פייסבוק של חברות ישראליות, ובכלל זה גם על העמוד של רכבת ישראל online בפייסבוק. אנו פועלים מול הגורמים הרלוונטיים בפייסבוק העולמית על מנת להחזיר בהקדם את המצב לקדמותו ונעדכן מיד בתום הטיפול.

 8. עידו קינן on 7 במאי, 2011 11:54

  אנטון, לא נראה שהם כיוונו דווקא לדפים של ריפרש – הם פרצו לעוד דפים ופרופילים אישיים. יותר סביר שהם הצליחו לפרוץ לחשבון של עובד ריפרש ודפקו את כל העמודים שהוא אדמין שלהן.

 9. עדכון מתקפת הפייסבוק: בנק לאומי חזר לאוויר; האחרים עדיין אופליין : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 7 במאי, 2011 12:08

  […] הפייסבוק של בנק לאומי חזר לאוויר אחרי מתקפת הקראקרים הפלסטיניים עליו לפנות בוקר. בדף נכתב: “אנו שמחים לעדכן כי […]

 10. Asi on 7 במאי, 2011 14:36

  אם כבר פרצו לדף של רכבת ישראל חבל שלא פרצו לדף של אלי ישי. אם האזרחים לא עושים כלום לפחות שאל קעידה יעזרו

 11. הכככ on 8 ביולי, 2012 19:24

  הכל שקרים! בדקתי את הדפים של לאומי ורכבת ישראל והכל תקין~ מעניין שתמונה אחת של ערבי בכל הדפים שניפרצו ובמקרה גילתם עלייהם

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.