דבר ראש הממשלה

פוסט של שוקי טאוסיג, העין השביעית


ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו יצאו להליכת ערב ספורטיבית, לאחר פגישתם עם מנהיגי הקהילה היהודית בארצות הברית (שעה 19:00 שעון וושינגטון).

בהליכה אשר ערכה כשעה וחצי צעדו ראש הממשלה ורעייתו בפארק רוזוולט בשעת השקיעה. במהלך הצעידה עברו באתרים היסטוריים, באתר ההנצחה של הנשיאים לשעבר לינקולן וג’פרסון וכן לאורך המצבה לזכר חללי מלחמת קוריאה.

מעת לעת עצרו להביט על הנוף והנהר סביב, ותוך הליכה שוחחו על ההיסטוריה של ארצות הברית. כאשר הגיעו ראש הממשלה ורעייתו לאתר ההנצחה של ג’פרסון, דקלם בעל פה ראש הממשלה את הכרזת העצמאות של ארצות הברית.

השניים צעדו במעלה המדרגות המובילות לאתר ההנצחה של לינקולן, תוך שהריעו לכבודם העוברים והשבים. הללו אף צילמו את ראש הממשלה ורעייתו אשר נופפו לשלום בחזרה.

בסיום הצעידה חזרו בני הזוג נתניהו לבלייר האוס, בית ההארחה הרשמי של הבית הלבן, וראש הממשלה המשיך בהתייעצויות וישיבות לתוך הלילה לקראת הנאומים בצפויים באיפא”ק ובקונגרס.

(הודעה לעיתונות של לשכת ראש הממשלה, אתמול, תחת הכותרת “ראש הממשלה ורעייתו יצאו לצעידת ערב ספורטיבית”. מובאת במלואה ב”ידיעות אחרונות” תחת הכותרת “לשון ההודעה” ומוגדרת ככזו ש”כנראה לא יצאה מעולם מלשכת ראש ממשלה בישראל”. ב”ישראל היום” היא מובאת כמעט במלואה, כדיווח של הכתב המדיני של העיתון).

________________________
שוקי טאוסיג הוא עורך אתר ביקורת התקשורת "העין השביעית", שם התפרסם הטקסט במקור ב-24.5.2011 כחלק מסקירת העיתונות היומית. העין השביעית בפייסבוק, בטוויטר ובפליקר

תגובות

10 תגובות לפוסט “דבר ראש הממשלה”

 1. ירחמיאל בונאסרה on 24 במאי, 2011 13:02

  מי שם כסף על זה שאת מגילת העצמאות של ישראל הוא לא יודע בע”פ?

 2. שרה on 24 במאי, 2011 13:43

  לא הבנתי מה הבעיה פה .

 3. שאול on 24 במאי, 2011 13:44

  בקוראנית זה לא נשמע יותר טוב.

 4. דיגו on 24 במאי, 2011 14:10

  יש פה הרבה בעיות.
  העיקריות (לפי סדר הופעה, לא חשיבות) הן:

  1. “תוך הליכה שוחחו על ההיסטוריה של ארצות הברית” – האם יש מקום לתוכן שיחה פרטית של שני אנשים בידיעה לעיתונות? מצידי שידברו על הילדים בבית או על הנחיתה על הירח.

  2. “דקלם בעל פה ראש הממשלה את הכרזת העצמאות של ארצות הברית.” – א. ואת תוכן מגילת העצמאות של ישראל אתה כבר מכיר? חשבת פעם לנהוג לפיה? ו-ב. זה לא מעשה קצת שחצני? ועוד להודיע את זה לעיתונות?

  3. “תוך שהריעו לכבודם העוברים והשבים” – אתם באמת חושבים שמישהו זיהה אותם? ואם כן, היו רק תשואות או שהיו גם איזה מתנגד או שניים?

  4. “הללו אף צילמו את ראש הממשלה ורעייתו” – מי שמכוון מצלמה יכול לכוון גם אקדח.

  5. ישראל היום העביר את הידיעה כדיווח, כלומר, ידיעה אובייקטיבית. מצד שני, העיתון הוא הרי שופרו של ביבי בכל מקרה אז אין כאן כל חדש.

  פיספסתי משהו?

 5. גרבולון on 24 במאי, 2011 14:32

  אני מאחל לביבי ולרעייתו חיי נישואין ארוכים

 6. פורצי גדר | החברים של ג'ורג' on 24 במאי, 2011 16:40

  […] דבר אחד: ראש ממשלתנו היקר הוציא הודעה לעיתונות (שצוטטה בעיתון הבית שלו, "ישראל היום", כידיעה מטעם […]

 7. hanna on 24 במאי, 2011 19:14

  זו כנראהההוכחה על פי משנתו של האיש שהוא כנראה בכל זאת נרמאלי או לפחות יודע להתחזות לכזה. ולמה זה צריך לענין אותנו? כי אם יש כל כך הרבה מוספי רכילות ותכניות רכילות אז זה האחר הגדול מבית ראש הממשלה. ריאליטי מהסוג השלישי

 8. XPH on 26 במאי, 2011 15:10

  גרבולון – אתה ממש מרושע. לא יכול להיות שאתה עד כדי כך לא אוהב אותו.

 9. מניה שוחד on 30 במאי, 2011 07:04

  רק אני שמתי לב לזה שההליכה שלהם “ערכה” ולא “ארכה”???

 10. ביקשתם מלשכת ראש הממשלה תגובה על ידיעה וקיבלתם איום בתביעת דיבה? יכול להיות שהיא מדויקת | חדר 404 on 15 ביוני, 2012 15:33

  […] • עוד על שרה ובנימין נתניהו: דבר ראש הממשלה […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.