פינוקי, הכלבלב הסוציופת

“פינוקי”, הכלבלב החמוד של אריק היל, נראה בשער אחד מספרי הסדרה על שמו כשהוא רודף אחרי דורה מ”מגלים עם דורה” ויורק עליה. שם הספר: “פינוקי שומר צניעות“. הוא משחק עם עצם שקשורה לבלון על שער “פינוקי והעצם של סבא“, ונושא סלסלת פירות ב”פינוקי גונב אוכל מילדים חולי סרטן“. מה קרה לפינוקי, כוכב ספרי הילדים החמוד והאהוב?

“הרעיון לאלבום של פינוקי עלה בעבודה, דרך קשקושי עבודה יומיומיים ושגרתיים עם חברה לעבודה בשם רעות בירמן, שעשע אותנו שהדמות הזו תמיד מוצגת כשמחה ואופטימית, אז חשבנו שיהיה הולם אם ייצא איזה ספר מאזן, בסגנון ‘פינוקי באושוויץ’, או משהו בסגנון”, מספר ניר פלאי, עורך תוכן וגרפיקאי באתר האינטרנט של צומת ספרים, שמפרסם את שערי פינוקי המשופצים באלבום פייסבוק. “נוכחתי עם הזמן לגלות שיש המון ספרים של פינוקי, שבהם הוא ניצב בפוזות ובסיטואציות מסויימות שמאפשרות לי להמציא כותרות בעלות הומור מאוד שחור”.

פלאי לא נדרש לכישורי הגרפיקאי המתקדמים שלו: חוץ משתילת התמונה של דורה הוא לא נגע באיורי השער, רק החליף כותרות. “לאט לאט זה תפס תאוצה”, הוא מספר, “וגם אנשים שאני כלל לא מכיר הציעו רעיונות בפייסבוק. את חלקם אף יישמתי והעלתי לגלריה”.

תגובות

8 תגובות לפוסט “פינוקי, הכלבלב הסוציופת”

 1. הלל on 18 בינואר, 2012 13:07

  אוי ויי. חבר’ה, אם אתם מנקדים, לפחות תתאמצו טיפה לנקד נכון.

 2. גילעד on 18 בינואר, 2012 13:35

  התפנתה משרת גרפיקאי באתר של צומת ספרים.

 3. 3 on 18 בינואר, 2012 14:11

  מגעיל

 4. אלי on 18 בינואר, 2012 16:02
 5. יעל on 23 בינואר, 2012 12:26

  התנצלות מראש: אני יודעת שכנאמר בלע”ז, sarcasm is the lowest form of wit. ובכל זאת, סדרת התמונות הזו לא הצליחה להוציא ממני יותר מסרקזם עייף.

  וואו, חיבור של דמות ילדות אהובה שמשקפת תמימות ואופטימיות עם רמזים לאלימות, מין, וכל מיני דברים אפלים? איך חשבת על זה? לא באמת, זה לא כאילו שעשו משהו כזה קודם, פעם או פעמיים או מלנתלפים פעמים. זה לא כאילו שכל סטודנט לאמנות שנה א’ שיבקשו ממנו לתת גרסא משלו לילדות/אגדה/משהו דומה ירביץ לך איזו כיפה אדומה חשפנית או פינוקיו ג’אנקי. נורא מקורי. תשלח למוזיאון.

  [ובאגף הקטנוניות, הניקוד אכן מזעזע. אם מחליטים לנקד, למה לא לבדוק איך לנקד *נכון*?]

 6. המפצח on 23 בינואר, 2012 17:53

  מילא האווילות הבסיסית של “הסידרה” הזו, איפה המקצועיות האלמנטרית של “היוצר”?
  ממי שמגדיר את עצמו כעורך תוכן וגרפיקאי אנו מצפים לא רק לנקד נכון (לא יודע לנקד? תשאל מי שיודע או תשיג תוכנה מתאימה)אלא גם שישים לב למירווח נכון ואחיד בין האותיות (ראה מה קורה אחרי האות “י” על כריכת “השאהיד”), ויותר מזה – שיקפיד על קוצו של י’ גם בכתיבת שמו של הגיבור: פינוקי (ראה כריכות 1,3,4,5,6) לעומת פנוקי (כריכות 2,7,8 ).

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 31 בינואר, 2012 01:51

  אני לא מבינה בעיצוב כמו כל המגניבים פה, אותי זה פשוט ממש הצחיק :)

 8. אמין אסלנוב נחקר במשטרה, טוען בפייסבוק שלא התעלל בחתולה - חדר 404 | חדר 404 on 11 באוגוסט, 2012 18:17

  […] עמיר שיבי הכניס אותו למם פינוקי: […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.