יאיר לפיד והסתירות

ישראלי שנחסם מדף הפייסבוק של לפיד בעקבות שאלות קנטרניות מחזיר לו בשפה אינטרנטית להפליא: מם שמציג את הגיחוך שבהכרזות האינטרנטיות של המועמד החדש לראשות ממשלתנו

אם תבנה סכר יבואו המים מסביב, אומר משפט זן שהמצאתי לצורך אייטם זה, והסיגר של יאיר לפיד הולך להירטב כהוגן. בעקבות חסימת תומכי לגליזציה של סמים קלים (מגיב 19: יש דבר כזה, תתבגר כבר) בדף הפייסבוק של הפוליטיקאי הטרי, נולד מם חדש, Israeliest Yair, שמאיר סתירות בדבריו של לפיד. למשל: “מתנגד לכל הסמים בפייסבוק. כותב על וויסקי וסיגרים בבלייזר”.

מי שעוקב אחרי הדינמיקה של אומת האינטרנט ולפיד יודע שמדובר ביחסי אהבה-שנאה הדדיים. לפיד כמהּ לאהבת הציבור המקוון אבל מתקשה להתמודד עם הפתיחות של הפלטפורמות, שמאפשרת ביקורת ושאלות קשות (טוב, גם שאלות לא קשות). אומת האינטרנט מחולקת בין אלו שמעריצים את לפיד, מקלסים אותו בדף הפייסבוק שלו וישקלו בחיוב להצביע לו אם יתמודד על ראשות הממשלה (אבא, אנחנו צריכים לדבר), לבין אלו ששונאים אותו, מבקרים אותו, מקללים ואף מאיימים ברצח.

הגרעין הקשה של פעילי הרשת צחק עליו ואיתו במם הוותיק “עובדות יאיר לפיד“, “יאיר לפיד קומיקס” ניתח את אמירותיו ומשאיר אותן לדמם על שולחן הנירוסטה הקר, ועכשיו הצטרף Israeliest Yair, סוג של “יאיר לפיד קומיקס” פור דאמיז: תמונה קבועה של לפיד במוקד של קרני כחול-לבן, למעלה אמירה שלו ולמטה הפרכה שלה.

“זה פשוט מדהים אותי שחוסר העקביות של לפיד כל כך בנאלי שברוב המקרים אפשר לסכם אותו בשתי שורות בלי להרגיש שדרוש פירוט נוסף. לדעתי הוא נולד בשביל המם הזה”, אומר האיש שהתחיל את המם, שי דשא, בן 25, סטודנט למתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים. דשא חושב שהוא זה שעורר את מתקפת הלגליזציה מוקדם יותר השבוע, לאחר ששאל שאלה בנושא (ובנושאים אחרים), נחסם מהדף של לפיד והחל לפרסם צילומי מסך של החסימות בפורומים שונים.

למה יצרת את המם החדש?
“זה בא בעקבות כך שהשמוק חסם אותי מעמוד הפייסבוק שלו כי שאלתי אותו שאלות שהוא לא אהב”.

שי דשא, בבקשה ממך, אנחנו לא קוראים לראש הממשלה הבא שלנו “שמוק”. אנחנו מחכים שהוא ייבחר קודם.
“רשמתי לפני”.

________________
התפרסם במקור ב-ynet מחשבים

תגובות

11 תגובות לפוסט “יאיר לפיד והסתירות”

 1. נועה on 27 בינואר, 2012 17:29

  אני כנראה אצביע לטמבל ההוא, לפיד, ויש לי כל כוונה שיעשה עם הקול שלי דברים נאו-ליברלים. בשביל זה ובגלל הכפיה הדתית אני אבחר בו, אין העמדת פנים. הכתב הנ”ל טועה: המחאה היא מחאת מעמד הביניים, וממש לא אמורה להוביל למדינת רווחה דווקא. יאיר לפיד הוא דמגוג סכריני, חסר נסיון, פוץ וצבוע. אבל לומר עליו שהוא מעמיד פני סוציאליםט? קשקוש. אם הוא מצניע את קשריו לבעלי הון זה לא כדי לעצבן את השכבות החלשות. זה כדי לא לעצבן אותנו.
  במילא אלה שמדינת רווחה קרובה לליבם – יש להם את שלי יחימוביץ’ כנציגת הפטיש והמגל.

 2. העלמה עפרונית on 27 בינואר, 2012 17:54

  נועה, א, סוציאליזם הוא לא קומניזם, כך שלא ברור לי מה הקשר של המגל והפטיש לעניין. ב, מדינת רווחה היא לא עניין של השכבות החלשות בלבד. אני לא רוצה מדינת רווחה מתוך חמלה לחלשים ולמוחלשים ממני (טוב, אני רוצה מדינת רווחה גם מתוך חמלה לחלשים ולמוחלשים ממני), אני רוצה מדינת רווחה קודם כל בשביל עצמי, על עתידי הבורגני הצפוי בעשירון השמיני ומעלה.

 3. עבגד יבאור on 27 בינואר, 2012 18:59

  בתגובה של נועה יש משהו מאד יאיר לפידי.

 4. נועה on 28 בינואר, 2012 22:20

  התרמית הגדולה ביותר היא זו שהצליחה לשכנע בורגנים שמרויחים בסדר או בסדר פלוס, משכילים וממרכז הארץ – שמדינת רווחה זה בשבילם, להבדיל מעל חשבונם.

 5. הצוהל מיהל on 30 בינואר, 2012 13:18

  והרדוקציה של מדינת רווחה ל-“אתם תשלמו על הדמי אבטלה שלהם” היא ממש לא תרמית…
  ואם נתעלם מהעובדה שמדינת רווחה אמורה לעזור לאותה משפחה בורגנית בתחום החינוך, קנית דירה, פתיחת עסק קטן או במקרה הגרוע לתת סעד כאשר אחד מבני המשפחה חולה או נכה.
  אם נתעלם מכל זה, ונתעלם שמכך שמי שאמור לשלם על זה הם גם העשירים, שמקבלים (או יש להם גישה בחסות השלטון למנגנוני) הטבות מס ע”מ שיכולו להשתין, סליחה לזרזף, עלינו מלעלה.
  אז התעלמנו מכל ההטבות החומריות שמדינת רווחה יכולה לתת והתעלמנו מהאי צדק בחלוקת הנטל ע”פ המודל *הנאו-ליברלי*. נשארנו עם מה שלימנים כלכלית כנראה קשה לתפוס – חמלה אנושית לאחר.

 6. שונא ספרפנים on 3 בפברואר, 2012 10:42

  למי שלא רוצה לקרוא את כל השטויות בספרפנים, ולרדוף אחרי הממים עצמם בכל מיני חלונות נפתחים – הקישור האמיתי הוא:
  http://memegenerator.net/Israeliest-Yair

 7. ב on 4 בפברואר, 2012 09:50

  “שמוק”? זאת הדרך של יאיר דשא להתבטא? שיעשה קודם כל בדק בית עם עצמו…

 8. ב on 4 בפברואר, 2012 09:52

  מאדם שקורא לאחרים “שמוק” בראיון לא הייתי מצפה ליותר מדי.

 9. שיר on 10 בפברואר, 2012 09:18

  מאוד מצחיק בעיני ואולי אפילו עצוב, שישר אנשים כותבים “אני מצביע לו..” מי זה “לו”? אתם בכלל יודעים מה המצע של יאיר לפיש? מה דעתו על חינוך, כלכלה, אקולוגיה,מדינת רווחה, דתיים, ערבים, עובדים לא חוקיים, וכולי וכולי.
  אני לא מתנגדת למהלך שלו, אבל חסרים לו הבחנות, בחינות, נסיון, ועוד כל כך הרבה. לפני שקופצים כמו ילדים קטנים, בואו נברר מה הן דיעותיו, כי כרגע אין לו דיעות, יש רק “איפה הכסף?” וזה ממש לא מספיק שאיזה נובוריש יבוא וישאל את מה שכולם כבר יודעים.
  מצד שני, אנחנו כל כך מאוכזבים מהפוליטיקאים, ןלכן אנחנו מתנהגים כמו ילדים קטנים ולא מסופקים. בשורה התחתונה – צריכה להיות אחריות אישית של כל אחד ואחת מאיתנו, מדובר על העתיד שלנו ושל ילדינו. חיייבים לחשוב על הכלל ואיך כל פעולה שלי משפיעה עליו, אחרת לא נצליח.

 10. דניאל קלטי on 10 בפברואר, 2012 09:21

  נועה: “יאיר לפיד הוא דמגוג סכריני, חסר נסיון, פוץ וצבוע; אני כנראה אצביע לטמבל ההוא, לפיד”.

  נועהל’ה קטנה,
  מילא לא לדעת, מה זה סוציאליזם, מהי מדינת-רווחה ואפילו לא מהי הקטסטרופה ההיא, שלי *עאלק*-סוציאליסטית יחימוביץ’.

  אבל – את מודה במפורש בכך, שיהיר לפיד הבן, הוא “דמגוג סכריני, חסר נסיון, פוץ וצבוע” – ועדיין מתכוונת להצביע לו???

  ג’יז, תמיד ידעתי, שבני-אדם – במיוחד ישראלים – הם יצורים מטומטמים, אבל אתם, בכל פעם, מצליחים לשבור, אפילו את השיא של עצמכם…

 11. אבישי מתיה on 12 בפברואר, 2012 09:26

  אחת כמו “נועה” מפחידה אותי. מפחידה אותי ממש. ככה בדיוק מפלגות פשיסטיות (או ביבי נתניהו) עלו לשלטון, בהפרדה, סכסכנות ופריטה על פחדים. כמו ניצול פחד הבורגני מהאדם העובד, מבלי לשים לב שאין בעצם הבדל ביניהם. סוציאליזם הוא “קומוניזם”. שלי יחימוביץ’ היא “שמאל קיצוני”. עופר עיני הוא “רק לטובת הוועדים הגדולים”. חרדים הם “פרזיטים”. ולא רוצה לראות בסביבה שלי ערבים, אתיופים, רוסים וכל השאר. ושחרדים יילכו לשרת, למרות ש-50 אחוז לא משרתים, רבים מהם בכלל לא חרדים. “נועה” רק רוצה את אורח החיים הבורגני “הנינוח”, אבל “נועה” לא מבינה שהיא בעצם שפחה. שהיא משועבדת לכסף. ובשביל כסף, המתבטא לדעתה ב”חיים נוחים”, תמכור ותבוז לכל מה שסביבה ותתעלם מבני אדם. להיות תומך “יאיר לפיד” (זה לא הוא, זה מה שהוא מייצג) זה לא להיות אנושי. זה להיות אטום לכאבו וצרכיו של האחר, זה לחשוב רק על עצמך. זה להיות דורסני, אגואיסט ועבד. תמיד עבד.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.