חומוזילה פיירפוקס עם תוספים

אמיר אלישע אהרוני ואשתו יצרו את לוגו דפדפן פיירפוקס בצלחת חומוס, שמצטרף לאינספור שחזורי לוגואי דפדפנים במאכלים ובמדיומים אחרים.

“אני בישלתי את החומוס (בלי סודה לשתייה!) אחרי השריה של יומיים, וטחנתי עם שמן זית, לימון, מלח, פלפל וטחינה. אשתי קישטה לבקשתי”, מספר אהרוני, הוא פעיל וויקיפדיה ומוזילה ישראל, שמבקש לנצל את ההזדמנות ולהזכיר ש”מוזילה זה לא רק דפדפן טוב עם סמל חמוד, אלא גם תנועה של פעילים למען אינטרנט חופשי, פתוח ותקני”.

תגובות

9 תגובות לפוסט “חומוזילה פיירפוקס עם תוספים”

 1. נמרוד on 11 בפברואר, 2012 12:21

  הזדמנות טובה להמליץ על Waterfox, גירסא לפיירפוקס שנבנתה ל-64bit בלבד, והתגלתה אצלי כיציבה הרבה יותר מפיירפוקס שנוטה להתרסק מדי פעם, וכרום שזולל משאבים וחונק את המערכת בטאב ה30 (או כשמחזיקים אותו פתוח לאורך ימים שלמים).

 2. אלעד אלפסה on 11 בפברואר, 2012 12:30

  נמרוד:
  אני לא ממליץ על Waterfox. יש הרבה בעיות איתו. בנוסף, תיזהר מכל הדפדפנים האלו שמבוססים על הקוד של פיירפוקס עם מותג שונה ואפשרויות קימפול אחרות – אין פתרון קסם לכל הבעיות, ואם היה, מוזילה כבר היו משתמשים בו.
  בקרוב תהיה גרסה רשמית של פיירפוקס ל64 ביט בחלונות, עד אז אני ממליץ להמתין ולא לנסות גרסאות לא רשמיות.
  אגב, דווח על הקריסות, ובוא אלינו לפורום מוזילה ישראל כדי שנוכל לעזור לך להבין מה מקורן.

  אלעד אלפסה, מוזילה ישראל.

 3. תומר on 11 בפברואר, 2012 14:44

  נמרוד: בניגוד ל־Waterfox שלמעשה לא פיתחו דבר אלא רק השתמשו בידע של Mozilla, אלו האחרונים דווקא כן עובדים כעת על פיתוח גרסאות 64 סיביות.

  Mozilla עובדת בימים אלו על פיתוח והתאמה של דפדפן פיירפוקס למערכות 64 סיביות, ואכן קיימות גרסאות פיתוח 64 סיביות. הסיבה שהדבר לא מוצע בשלב זה למשתמשי הקצה היא שהעבודה על גרסאות אלו טרם הושלמה ולכן Mozilla לא ממהרים להפיץ אותן.

  Waterfox אינה גרסה של Mozilla Firefox ואינה נתמכת רשמית על־ידי Mozilla, אלא מתוחזקת על־ידי מישהו שבונה בעצמו דפדפן על בסיס הקוד הפתוח של פיירפוקס, ולכן הוא גם יכול לבנות גרסאות 64 סיביות שלא קיימות לכאורה במוצר הרשמי. קח בחשבון שמדובר בתוכנה ממקור לא ידוע (ואולי אף מפוקפק!), ושהיא לא עברה מעולם את בדיקות האיכות המחמירות של מוזילה.

 4. נמרוד on 11 בפברואר, 2012 17:36

  אלעד, תומר – תודה על התגובות. אני מדבר מתוך הנסיון האישי שלי, שבו לא כרום ולא פיירפוקס היו מספיק יציבים לאורך זמן ועם הרבה טאבים פלשיים פתוחים. מלבד ההזהרה מפני “קוד מפוקפק” (אני מניח ש-Waterfox גם הוא מוצר קוד פתוח – האם יש עדויות של ממש לכך שהוא מכיל רוגלות/חורי אבטחה שלא קיימים בגירסא הרשמית?), כל שאר ההזהרות לא מטרידות אותי. ברור לי שאין פתרונות קסם, אבל אני יכול להסתדר ללא התמיכה של מוזילה אם התחושה שלי היא שהדפדפן יותר מהיר ויציב. בכל זאת, אני אשמח לנסות את גירסאת ה-64 של firefox כשזאת תצא.

  ברור לי ש-Waterfox לא פיתחו הרבה בעצמם. אבל זה נכון גם להמון תוכנות קוד פתוח (יש המון ווריאנטים של אובונטו שהם בסך הכל אוסף שונה של אפליקציות). פרוייקטים מהסוג הזה הם רק עדות לגמישות והכוח של פרוייקט מוזילה ושל עולם הקוד הפתוח – והם ממש לא נראים לי כמו משהו שצריך להטריד את אנשי מוזילה.

 5. שועל אש על צלחת חומוס • חומוס להמונים on 11 בפברואר, 2012 17:42

  […] לתמונה ולאמיר דרך הפוסט חומוסזילה: פיירפוקס עם תוספים אצל […]

 6. דוברמן on 12 בפברואר, 2012 00:28

  אגב, אם משאירים את החומוס הזה על השולחן בחוץ במשך שבוע – הוא יקבל את הצבע וצורת הלוגו של אקספלורר…

 7. יו-יו מה ראשל"צ on 12 בפברואר, 2012 07:28

  אהבתי,אבל מה אני עושה עם קריסות מטורפות בנייח[שלחתי דיווחים]…

 8. תומר on 12 בפברואר, 2012 23:03

  יו-יו: גש אנא אלינו לפורום. ככל הנראה יש לנו פתרון לבעיה שתיארת.

  http://mozilla.org.il/board/viewtopic.php?f=9&t=10916

 9. כורכום « חיפושים כמשל on 15 בפברואר, 2012 20:41

  […] החומוס הופיע אצל עידו קינן ובחשבון הפייסבוק הרשמי של פיירפוקס. בזה האחרון מעל חמשת אלפים אנשים אהבו אותו, מעל שלוש מאות וחמישים שיתפו אותו ומעל ארבע מאות הגיבו. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.