הפייסבוקבקיסטים של ידיעות אחרונות לזוג הנאנס: תצמיחו ביצים

פוסט של יהונתן זילבר

היה זה פרופסור יוברט פרנסוורת, בן המאה השלושים ואחת, שטבע את הביטוי היפה “אני לא רוצה לחיות על כוכב הלכת הזה עוד”. הביטוי הזה עבר לי בראש כשקראתי את תגובות הפייסבוק לידיעה של “ידיעות אחרונות” שעוסקת בצעיר שנאלץ לצפות בחברתו נאנסת בחניון גן העיר במשך שלוש שעות. רגע, כמה הערות מקדימות, למקרה שלא ידעתם: (א)  לידיעות אחרונות יש אתר אינטרנט משלו, בנפרד מ-ynet  – אבל לא באמת. עמוד הבית של ידיעות אחרונות משמש לשרת את מנויי עיתון הדפוס; מדי פעם מתפרסמת שם כתבה, או מובאה מכתבה, אבל כדי לנווט בתוכן שמופיע שם תצטרכו ללכת לעמוד הפייסבוק של ידיעות. (ב) בשנה האחרונה ידיעות נותנים פייט רציני על הקידום בפייסבוק. יש להם 172 אלף לייקים, ובעמודי הכתבה המוזכרים לעיל שיבצו שם רכיב תגובות פייסבוק, ממש בדומה למעצמת תוכן אחרת, חדר 404. עכשיו, מה יש לגולשי פייסבוק להגיד על בחור בן 17 שבילה שלוש שעות בחדר שירותים טחוב בחניון תת קרקעי, כשאדם נושא סכין אונס את החברה שלו?

ליאת פרי וגיורא ישכרוב, למשל, מאוכזבים מהקורבנות. גיורא היה רוצה שלדור של היום יהיה יותר חיספוס. ליאת הייתה רוצה שבן השבע עשרה יהיה חזק יותר. יש לה גם השגות לגבי העדות שנתן: איך אפשר גם לאנוס מישהו וגם לאיים על מישהו אחר בסכין? גיורא מסכם את הדיון: “פשוט תצמיחו קוהונס”.

 

 

 

גיא אברהם כועס על המתלונן, שיכל לתקוף את האנס עם הקסדה שלו. קוראי ידיעות אחרונות כבר יודעים שקסדה היא כלי נשק קטלני, כפי שגילה ב-2010 אלי איפרגן, אב לשלושה שהוכה בראשו בקסדה ומת מפצעיו.  גם בן ה-17 יכל להרוג את תוקפו, ובמקום זאת בחר לאכזב את הטוקבקיסטים. אברהם מסכם: “איזה ילדים מפגרים, דור איקס מזויין”.

סיכם את זה יפה ידידנו עבגד:

אויבי ישראל אורבים בחניון!

אבל רגע, רגע, זה לא הכל:

מורן צברי ולולה לוי מזכירים לנו, כל אחד בנפרד, שיש לפרשה הזו גם הקשר לאומי חמור מאוד. לוי מזכירה לנו שהסוד(א)נים הם אנסים ורוצחים חופשי, וצברי תוהה אם, לאחר האונס, שבוצע ככל הנראה על ידי ערבי ישראלי פלסתיני, ישארו יפי נפש שירצו להשאיר פה את הפליטים הסודנים והאריתראים.

למזלם של לוי וצברי מגיעה רונה אפל (שאת תמונת הפרופיל שלה מעטר תגפרופיל נאה של מגן דוד) ומזכירה להם מי באמת אויבי ישראל. אפל היא גם הראשונה לשים על השולחן את האופציה הצבאית. אני מאחל לכולכם בהצלחה עם כוכב הלכת שלכם וביי.


יהונתן זילבר לא מבין למה את לא נותנת לו את הטלפון שלך


תגובות

7 תגובות לפוסט “הפייסבוקבקיסטים של ידיעות אחרונות לזוג הנאנס: תצמיחו ביצים”

 1. מאיה on 14 במאי, 2012 18:48

  אגב, מורן צברי עובדת בעיריית הרצליה. שזה קצת מצחיק שהיא באה כך בטענות לבועה התל-אביבית.

 2. אנה on 14 במאי, 2012 23:32

  בעיניי תגובות האשמת הקורבן (וכן, הנער הוא לחלוטין קורבן), ותגובות גזעניות הן שני צדדים של אותו המטבע. כנראה שקיים בחברה הפטריארכלית שלנו איזה צורך קמאי בסיסי להגן על תומתן וכבודן של בנותינו החסודות מפני ה”אחר” הברברי. אז מצד אחד, כל מי שזר לנו אוטומטית מועד לאנוס – סודנים, פלסטינים, בדואים, מזרחיים, חילונים, רבנים חרדים, עובדים זרים – כל אחד בוחר לו את האחר השנוא עליו ומכליל לגביו יצרים פליליים. ומצד שני, “אנחנו”, לעומת האחר, ניחנו בכוח פיזי בלתי-מנוצח של יוצאי הסיירות המסוקסים, שמנוצל כמובן רק למטרות טובות (כמו משמר הגנת האישה היהודיה מפני הגבר הערבי, ש”אם תרצו” רוצים להקים בגבעה הצרפתית בירושלים). אנחנו לעולם לא אונסים או פוגעים, אבל יכולים לתת לכל אנס (ואולי גם סתם זר מקבוצה אתנית חשודה בעינינו) באבי-אביו ללא היסוס וביעילות שיא. האגרסיות שלנו מתועלות רק כלפי מטרות מוצדקות אבסולוטית. אם נער בן 17 לא הצליח לקרקף אנס חמוש, זה בטח כי הוא לא מספיק גב-גבר, ולא חלילה כי הוא היה בסכנת חיים ובטראומה.
  ורק חסר כאן הדובדבן שבקצפת של גישת “לוחם הצדק המגונן על הבתולה הקדושה מפני השבטים הברברים”. מעניין באמת איפה הטוקבק שאומר שהבחורה בכלל לא נאנסה כי כל השכונה יודעת שהיא שרמוטה, ועוד אחת שמסתובבת עם ערבים/ ערסים/ גברים מבוגרים ממנה/ חילונים/ קווקזים, אז לא פלא שזה קרה לה. מה היא בכלל חושבת לעצמה? שלבחורה שאי פעם שוחחה עם גבר זר, או חלילה נהנתה ממין, יש זכות להתלונן על אונס?

  לפעמים אני מקנאה באנשים שהכל אצלם בנוי ממשוואות כל כך פשוטות, ותמיד כל כך קל וברור:
  זכר שדומה לי = גבר חסון ואבירי
  זכר ששונה ממני = פושע עוכר ישראל
  נקבה חסרת ניסיון מיני = סמרטוט חסר אונים משולל כוח רצון
  נקבה בעלת ניסיון מיני = שרמוטה מזדיינת בתחת עם ערבים

 3. אילת on 15 במאי, 2012 00:23

  אני לא רציתי לחיות ביקום הזה הרבה לפניכם.

 4. דאש on 15 במאי, 2012 09:35

  הקאתי קצת בפה.

 5. צפריר כהן on 15 במאי, 2012 11:04

  אנה: הדגמה נהדרת של דעות קדומות.

 6. תרבות אונס – פוסט מעקב | שחור-סגול on 15 במאי, 2012 12:20

  […] הפייסבוקבקיסטים של ידיעות אחרונות לזוג הנאנס: תצמיחו ב… | יונתן זילבר | 14.5.2012 [אזהרת טריגר: האשמת הקורבנות, גזענות קשה] היה זה פרופסור יוברט פרנסוורת, בן המאה השלושים ואחת, שטבע את הביטוי היפה “אני לא רוצה לחיות על כוכב הלכת הזה עוד”. הביטוי הזה עבר לי בראש כשקראתי את תגובות הפייסבוק לידיעה של “ידיעות אחרונות” שעוסקת בצעיר שנאלץ לצפות בחברתו נאנסת בחניון גן העיר במשך שלוש שעות. Share this:פייסבוקטוויטרRedditLinkedInDiggStumbleUponדואר אלקטרוניהדפסLike this:אהבתי2 bloggers like this post. רשומה זו פורסמה בקטגוריה פמיניזם, עם התגים אלימות מינית, אלימות נגד נשים, מדיה, פמיניזם, פמיניזם מזרחי, תקשורת, תרבות אונס, מאת bidyke. אפשר להגיע ישירות לרשומה זו עם קישור ישיר. […]

 7. סכנת נפשות « האחות הגדולה on 15 במאי, 2012 14:47

  […] הפייסבוקבקיסטים של ידיעות אחרונות לזוג הנאנס: תצמיחו ב… (יהונתן זילבר, חדר 404) […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.