ילדה אריתראית דווחה כנעדרת, המשטרה התחננה בפני הגולשים להפסיק עם התגובות הגזעניות

בסמוך לעשר בבוקר פרסמה המשטרה סטטוס בפייסבוק על ילדה אריתראית בת 5, שנעדרת מאז שנראתה לאחרונה ב-23:00 בגינת משחקים ברחוב הר ציון בתל אביב.

הסטטוס זכה ל-300 שיתופים ולתגובות אמפתיות, אבל גם לכאלו של שנאה, גזענות וחוסר רגישות.

Avishay Vas: “תבדקו בחניונים…אולי סודני תקף אותה…”

Avishay Vas: “שיבדקו מי מ’השכנים’העלים אותה….”

מיכאל גבריאלי: “שיחפשו את האריתראית אצל הסודנים..”

Ilana Sarig Hughes: “לא יאומן. ילדה בת 5 נעדרת. האם ילדה בת 5 שהיתה נעדרת מקרית מלאכי היתה זוכה לתגובות כאלו כי גם שם יש אנסים? מי שמסוגל לכתוב ‘לא נורא, סודנית אחת פחות” (היא מאריתראה, חתיכת אדיוט) ו”מצוין. שגם לא תהיה תמונה” לנוכח העדרותה ודאגה לחייה של בת 5 לא ראוי לתואר אדם וודאי שלא להיות הורה”.

Erez Lustig: “היא פליטה / אולי החליטה לחזור לאריתראה? / כאן כבר לא נעים / הם נמאסו על התושבים / אולי צריך לבדוק בביקורת הגבולת / היא לארץ מהחלון נכנסה / ואולי מהשער הראשי / את דרכה החוצה מצאה”.

Noam Doron: “יותר טוב שלא ימצאו אותה”.

Eyal Okavi: “אולי תחזירו אותה ואת הורי הילדה לאריתריאה”.

Yoav Lewy: “מאות שיתופים בתוך 20 דקות, מוכיחים שהעם הזה אנושי ורחום, ושהגזענים שכותבים פה לא מייצגים אלא את עצמם ועוד כמה חלאות”.

Alla Sinelnikov: “מה לעזאזל ילדה בת חמש עשתה ב-11 בלילה לבד בגינה?!! מה נסגר עם האנשים האלה? יאללה , שימצאו אותה ויעיפו את כל משפחתה מפה קיבינימט !!!”

Yehonatan Tsirolnik: “ממש דמוקרטיה כאן. לא לעזור! שיעופו בחזרה לארגנטינה” [ארגנטינה?]

Yoav Shavit: “יאללה חלאס עם העוונטות האלו של היפי נפש למה מה קרה שהם יאנסו נערות יהודיות בנות ישראל ואחר כך יבכו כשתינוקת שלהם הולכת לאיבוד?? אולי במקרה אנסו להם את הילדה, לא כזה נורא, הרי בסופו של דבר הם הומואים או איזה חארטה אחרת שהם הביאו”.

והיה גם מי שהיו לו תלונה למשטרה עצמה. Eldad Herman: “בד”כ כשמישהו הולך לאיבוד נהוג לציין מבנה גוף, צבע עיניים, צבע שיער, אילו שפות הוא דובר וכיו”ב – בתקווה שזה ייקל את החיפושים. אבל למשטרת ישראל ביתנו הכל ברור… ילדים ממוצא אריתראי כולם אותו דבר”.

במשטרה התחננו: “גולשים יקרים, ילדה בת 5 נעלמה! אנא מכם, המנעו מהערות גזעניות ועזרו לנו למצוא את הילדה הקטנה. תודה”. מלבד הבקשה המנומסת, המשטרה לא חשבה למחוק את התגובות הגזעניות, לחסום את המגיבים, ואני מניח שהיא גם לא תחקור את העוברים לכאורה על חוק העונשין, האוסר “רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור או חלקים של האוכלוסייה, והכל בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני”, והקובע כי “המפרסם דבר מתוך מטרה להסית לגזענות, דינו – מאסר חמש שנים”.

Avishay Vas השיב: “הלוואי שימצאו אותה כמה שיותר מהר ויקפלו אותה יחד עם ההורים לאריתראה שם הם בטוח מתמצאים במקום ולא יהיו בעיות! ותודה לך משטרת ישראל שאת חושבת שמדובר בגזענות ופה אתם מתבלבלים! הבעיה היא בגישה שלכם לעניין הזה במקום לטפל בו! לא זכור לי שכשניסתי לבקש ויזה לאר”הב ואמרו לי לא מישהו צעק גיזענות!!!! אז תפסיקו כבר להיות יפי נפש….”

סטטוס מציאת הילדה הנעדרת משך ברכות למשטרה מצד הגולשים, כמו גם ביקורת והסתה נגד מהגרים.

Isaac Varsano: “לא רוצים את המסתננים כאן !!! הם מהגרי עבודה אשר הורסים לנו את החיים בדרום תל אביב !!!!”

Galit Ganon: “אני לא מבינה למה בהזדמנות זו כשהחזירו את הילדה להוריה לא עצרו אותם על עבירה שביצעו והיא שהייה בלתי חוקית. הם אריתראים ונמצאים כאן בלי אישור עבודה, נכנסו בדרך לא חוקית. ברגע שמשטרת ישראל העלימה עין ולא עצרה את ההורים היא נתנה לגיטימציה לפשע שלהם שהורס לנו משפחות ולעוד עשרות כלפי מנגבים מרוצים בדרך!!”

Dana Rothschild: “ובכן מגיבים יקרים, אני מסכימה עם רובכם – צריך גם להחזיר את כל הרוסים לרוסייה, את כל המרוקאים למרוקו, את כל ניצולי השואה לאיפשזה-לא-יהיה-באירופה (כי האיחוד מאפשר זליגה של פולנים והונגרים ורומנים לברלין ולפריז וללונדון), ולהשאיר כאן רק את הפלסטינים, את הציונים-רוסים-מזרח אירופאים/התימנים של העליות הראשונות ואת היהודיים המשיחיים לנגזרותיהם השונות (מתנחלים, חסידי חבקוק, וכך הלאה)”.

Isaac Varsano: “דנה, רצוי שלא תעברי בדרום תל אביב בלילה… תאמיני לי שכמה דקות של הליכה ברחוב סלמה פינת שדרות הר ציון ישנו את דעתך לנצח וזאת בהנחה שחלילה, לא יקרה לך כלום…”

Dana Rothschild: “איזאק ורסאנו – גרתי בדרום תל אביב. ועבדתי ממש ליד שדרות הר ציון. והלכתי שם בלילה די הרבה. נחש מה? אני מעדיפה ללכת בלילה שם לבד מאשר מול גינה ציבורית (אך יהודית) בחופש הגדול, שבה בני נוער יהודים למשעי, בוגרי ונפלטי מערכת החינוך היהודית והכושלת, מוכיחים זה לזה גבריות של בני 15-16 מהי באמצעות דקירה על מבט ‘לא במקום’.”

תגובות

7 תגובות לפוסט “ילדה אריתראית דווחה כנעדרת, המשטרה התחננה בפני הגולשים להפסיק עם התגובות הגזעניות”

 1. שמוליק on 20 במאי, 2012 03:49

  באמת שלא ברור לי בשם איזה עיקרון המשטרה כתבה מה שכתבה.

  אם יש איסור חוקי להתבטא ככה, שיעמידו לדין.
  אם אין איסור חוקי להתבטא ככה, מדובר בסתימת פיות שנוגדת את חופש הדיבור.

  אבל שזרוע של הממשלה תבקש בצורה כזו? לא מובן לי בכלל.

 2. לא שומעים! » לא גל, אוקיינוס on 21 במאי, 2012 00:26

  […] מי שקורא עיתונים בימינו עשוי להשתומם אל מול הגל העכור והבלתי נתפס של מקרי אונס בעת האחרונה. האחרון הגיע לכותרות ממש בשעות האחרונות. הלב מתקומם והאוזן מזדקרת למשמע הדיווחים החוזרים ונשנים, ומיד מתחיל השומע לחפש הסברים לגל החדש הזה של אלימות מינית. לא קשה למצוא קורלציה שנראית הגיונית: יש הרבה מסתננים אפריקאים בישראל עכשיו. בטח הם אשמים. […]

 3. Israel: Increase in Racism against African Asylum Seekers · Global Voices on 21 במאי, 2012 12:08

  […] his blog Room 404, Ido Kenan reported on the racist comments posted by some Israelis in response to police requests for help in locating a five-year-old […]

 4. Israel: Increase in Racism against African Asylum Seekers :: Elites TV on 21 במאי, 2012 12:48

  […] his blog Room 404, Ido Kenan reported on the racist comments posted by some Israelis in response to police requests for help in locating a five-year-old […]

 5. גל אונס – האמנם? | בחדשות | סלונה on 22 במאי, 2012 13:50

  […] מי שקורא עיתונים בימינו עשוי להשתומם אל מול הגל העכור והבלתי נתפס של מקרי אונס בעת האחרונה. האחרון הגיע לכותרות ממש ביממה האחרונה. הלב מתקומם והאוזן מזדקרת למשמע הדיווחים החוזרים ונשנים, ומיד מתחיל השומע לחפש הסברים לגל החדש הזה של אלימות מינית. לא קשה למצוא קורלציה שנראית הגיונית: יש הרבה מסתננים אפריקאים בישראל עכשיו. בטח הם אשמים. […]

 6. Izrael: Fala rasizmu wobec ubiegających się o azyl Afrykanów · Global Voices po polsku on 27 במאי, 2012 23:03

  […] swoim blogu Room 404, Ido Kenan przytacza rasistowskie komentarze [he] opublikowane przez pewnych Izraelczyków w odpowiedzi na prośbę policji o pomoc w […]

 7. לייקטרואיזם: עוזרים לזקנה לחצות את הפייסבוק, גם אם היא לא רוצה - חדר 404 | חדר 404 on 21 באוגוסט, 2012 09:51

  […] (174 לייקים ו-312 שיתופים) קיבלה הודעה של המשטרה על נעדרת, ילדה אריתראית בת 5, שנראתה לאחרונה ב-23:00 בגינת משחקים בדרום תל אביב. שמה […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.