ירושלים המאוחדת מחולקת בין גברים לנשים בגלל סדרניות שמנסות למנוע ערבוב מגדרי בחגיגות יום ירושלים

גולש ירושלמי מדווח: “באמצע הרחוב הכי מרכזי בירושלים, קינג ג’ורג’, דתיות בווסט צהוב מנסים להפריד בין מדרכות לגברים למדרכות לנשים”.

גל תמיר, שצילם את התמונה שבראש הפוסט, מדווח: “הדרת גברים! הדרת גברים! עכשיו אני יודע מה זה אומר, אני יורד מהמשרד בתמימות לקנות קפה ונשאב אל תוך ההמון הצוהל המציף את רחוב קינג ג’ורג’ בואך שמואל הנגיד לרגל ‘שמחת’ יום ירושלים. רועשים – ניחא, מרקדים ומקפצים – יאללה בסדר, אבל שורת סדרניות עוטות חצאיות ארוכות וחולצה צהובה זוהרת שמונעת ממני לעבור ברחוב שהוא שטח ציבורי מוכרז בטענה שהמעבר רק לנשים ושזה ‘בתיאום עם המשטרה’??????? WTF? נורת אזהרה אדומה נדלקה, שימו לב, פקחו עיניים, זה לא הולך למקום טוב”.

שני רובוביץ’ מעדכנת: “הסדרנית הסבירה שהגיעו בתי ספר דתיים של בנים ושל בנות והן (היא וחברותיה) מנסות להפריד ולשמור על צניעות מינימלית. תוך כדי שיחה איתה ראיתי בני נוער דתיים מגחכים חוצים את ההפרדה ומתעלמים מזעקות השבר של הסדרניות. לדבריה, הן נשכרו בידי המארגנים. היא אמרה שהן פועלות בתיאום עם המשטרה ו’עם כולם’. לא רציתי להתווכח איתה יותר מדי, כי היא באמת היתה חביבה ובשום שלב לא ניסתה לכפות עלי משהו. ביקשתי שתפנה אותי לאחראי עליה, אבל היא לא הצליחה לאתר אותו בקהל […] הסדרנית טענה שזה בתיאום עם כולם, אבל היא היתה ילדה בת 16… אני לא יודעת עד כמה ניתן להסתמך על דבריה. לצערי, לא מצאנו את האחראי כדי לקבל תשובות מלאות”.

ג’ניה פרומין: “יצויין שבחלק של קינג ג’ורג’ הקרוב לכיכר פריז וברחוב אגרון לא היתה הפרדה ממשית. כלומר הבנות בהחלט רקדו בקבוצות גדולות בנפרד, בחלק האחורי של הצעדה, והקבוצות של הבנים בקדמי, אבל ההתערבבות היתה מוחלטת בפועל, ולא היו סדרנים שהקשו על מעבר בין הגושים. בצומת ממילא ועל המות באגרון ובקינג ג’ורג’ כרזו על ההכרח לשמור על הפרדה בצעדה ובריקודים ו”להקפיד על כבוד המעמד”, אבל לא ראיתי שו דבר שהקשה על התערבבות. נדמה לי שמאיזשהו שלב בכלל נמנעו מלהתערב- גם כאשר קבוצה של נערים נעצרה מול הקונסוליה האמריקאית והתחילה לשיר ‘מוחמד מת’, למשל”.

___________
עדכון אחרון: 21:36.

תגובות

3 תגובות לפוסט “ירושלים המאוחדת מחולקת בין גברים לנשים בגלל סדרניות שמנסות למנוע ערבוב מגדרי בחגיגות יום ירושלים”

  1. מעצבות דעת קהל « האחות הגדולה on 21 במאי, 2012 15:26

    […] ירושלים המאוחדת מחולקת בין גברים לנשים בגלל סדרניות שמ… (עידו קינן, חדר 404) […]

  2. פאי כפול רדיוס בריבוע- השטח שבתוך המעגל | אקטיביזן on 24 במאי, 2012 01:33

    […] ולעיתים גם שקרית, זה פוליטי. כאשר עיר הבירה נחסמת בגלל מצעד של פעילים שמחלקים את הרחובות לגברים ונשים, זה פוליטי. כאשר באופן עקבי ממשיכים להשמיד את המעט […]

  3. Closed Society: May 21, 2012 at Slippery Slope on 14 ביוני, 2012 07:12

    […] (Hebrew – Room 4040 blog) Show your support for our work by liking, +1'ing and sharing it Tweet […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.