תגידי תודה שרק האריכו את שמלתך בכרזת הסרט “ממלכת אור הירח” ולא מחקו אותך לגמרי

בסרט “ממלכת אור הירח” של ווס אנדרסון מגלמת קארה הייוורד את סוזי, נערה שמתכננת לברוח עם חבר ממחנה קיץ. שמלת המיני הוורודה של סוזי הטרידה את מנוחתו של מישהו, שהחליט להאריך אותה עד הברך בכרזות הפרסום על אוטובוסים – בתמונה, על קו 25 של דן, שנוסע בין תל אביב לבת ים.

הפרסום נעשה דרך חברת “כנען פרסום בתנועה”, זכיינית הפרסום על אוטובוסים. את תגובת החברה לא הצלחנו לקבל. כנען סירבה בעבר לפרסם על אוטובוסים תמונה של מועמדת למועצת עיריית ירושלים, ואולצה לפרסמה אחרי עתירה לבג”צ. בינואר הגישה תנועת “ירושלמים” בג”צ נגד כנען, אגד, משרד התחבורה ומשטרת ישראל בעקבות סירוב של כנען לפרסם קמפיין נגד הדרת נשים שמציג תמונות של נשים, וכעת ממתינים שם לתשובת המשיבים. ברשת קולנוע לב, מפיצת הסרט, ביקשו שלא להגיב.

ההחלטה להאריך את שמלתה של סוזי היא הרע במיעוטו. חברות שלטי החוצות נתונות ללחצים מצד עסקני הציבור החרדי, כמו גם לאיומים בהשחתת שלטים ולהשחתה בפועל, אם יציגו תמונות של נשים, ולעתים אפילו ציון שמות של נשים על השלט מוביל להשחתה. חברות רבות בוחרות להימנע מראש מלפרסם תמונות של נשים, כמו סטודיו סי, שהעלתה קמפיין בכיכוב אישה בבגד ים על חוף, ובירושלים העלימה את האישה והשאירה רק את החוף. “בשל האוכלוסייה המגוונת בירושלים ובקשות של לקוחות הרשת בעיר אנו פועלים ברגישות מתוך רצון לאפשר פנייה ונגישות לכולן”, הגיבה הרשת לתלונות בפייסבוק.

טרפת הצניעות הגיעה לאבסורד משעשע לפני חצי שנה, עם עליית קמפיין חוצות לסרט “ג’ק וג’יל”. המשחית האלמוני שראה את שלט הפרסום בירושלים כנראה לא ידע שכוכב הסרט, אדם סנדלר, מגלם את שתי הדמויות, וריסס את פניה של ג’יל בתרסיס שחור.

עוד בנושא הדרת נשים >>


התפרסם במקור ב”מוסף הארץ”, 1.6.2012


תגובות

3 תגובות לפוסט “תגידי תודה שרק האריכו את שמלתך בכרזת הסרט “ממלכת אור הירח” ולא מחקו אותך לגמרי”

 1. moon on 1 ביוני, 2012 09:59

  לא מובן לי איך כמה סנטימטרים של שמלה עושים הבדל.
  הרי גם בתמונה הערוכה רואים את עור רגלייה.
  ובכול אופן מי ששמלה קצרה מפריעה לו בהחלט לא ילך לראות את הסרט בו דמותה של סוזי מופיעה בשלב מסוים רק עם חזייה ותחתונים.

 2. משה on 1 ביוני, 2012 13:58

  יש לחשוכים איזה עקרון שאסור שהברכיים יהיו חשופות, ולכן השמלה הוארכה אל מתחת לברך.

 3. ערן ר on 1 ביוני, 2012 15:49

  מה שמזעזע באמת הוא שהיא נמצאת בחלק הקדמי של האוטובוס. שתעבור אחורה.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.