ניידת לגולן? קבל סיכול ממוקד מאורנג’

הפצצה שהטילה גולן טלקום גרמה למהומה בשוק הסלולר. ראשונה התאוששה הוט מובייל, שהקדימה את ההשקה המתכוננת והציעה מחירים נמוכים אפילו יותר מהמחירים של גולן. חברות הסלולר הגדולות נאלצו להתמודד עם גל של עוזבים, שזכה לאילוסטרציה חזקה בצילומים שהופצו בפייסבוק, שבהם נראים הדוכן השומם של אורנג’ והדוכן ההומה של הוט מובייל בדיזנגוף סנטר. קלות הניוד של מספרים סלולריים בין החברות הובילה את אורנג’ לנסות לסכל את המעבר באמצעות פרסום ממוקד ללקוחות מניידים.

לקוח שמבקש לנייד מספר של אורנג’ לגולן טלקום מתבקש להזין את מספר הטלפון לניוד, ומיד נשלח אליו סמס עם סיסמה. הלקוח מתבקש להזין באתר את הסיסמה ומספר תעודת זהות. כנדרש בתהליך הניוד, גולן שולחת בקשה לאורנג’ לשחרר אליה את הלקוח. אורנג’ שלחה באופן אוטומטי הודעה ללקוחות שהתחילו בתהליך הניוד: “לקוח יקר, לבירור תנאי יציאה מרשת אורנג’ אנא פנה ל*054”.

הפנייה הזאת לגיטימית (ולא ייחודית לאורנג’) – לקוחות צריכים להיות מיודעים על חובות שנותרו להם לספק הסלולר שהם עוזבים. אולם באורנג’ לא הסתפקו בכך, ובחלק מהמקרים ניסו בשלב הזה להציע ללקוחות הנוטשים הצעות מפתות. גלי סלע סיפרה שקיבלה שיחה מנציגת מכירות של אורנג’ יום או יומיים אחרי הניוד: “קיבלתי שיחה די מוזרה מנציגה של אורנג’, שבה היא חקרה אותי על התכניות של גולן, כשאני מנסה להסביר לה שהיא לא צריכה להטריד אותי בשבילן כי אין להם נציגי שירות שימציאו תנאים חדשים עם כל איום עזיבה, הכל באתר”. לדבריה, “השיחה הזאת היתה מציקה. ניסיתי לומר לה שאין לי זמן ולא אכפת לי מה היא מציעה”.

גם אסי מאיר הוספם כשניסה לעבור לגולן. “פחות מדקה אחרי שקיבלתי את קוד האישור מגולן טלקום (על מנת לוודא את זהותי במערכת) קיבלתי סמס מאורנג’ למרות שעשיתי opt out להודעות השיווקיות מהם”, דיווח בפייסבוק בצירוף צילום ההודעה שקיבל: “שיחות והודעות ללא הגבלה ב-Orange ב 125₪ לחודש! להצטרפות חייג כעת *054”. האם זה שכנע אותו לוותר? לא. “תודה אורנג’ שעזרתם לי לקבל החלטה עד הרגע האחרון”, כתב.

מאורנג’ נמסר בתגובה: “מדובר במידע רלוונטי בו הלקוח מיודע אודות תוכניות אטרקטיביות אותן החברה מציעה ללקוחת הקיימים והמצטרפים, המפורסמות במגוון פלטפורמות שיווקיות וזאת בכדי להעניק לו מידע עדכני. אנו דוחים מכל וכל את הטענה כפי שעולה מפנייתך כי מדובר בניסיון למנוע פעילות כלשהיא מהלקוח. נהפוך הוא, אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם כל החברות בכדי לתת שירות רציף ומלא ללקוחות”.

___________________________
התפרסם במקור בגירסה שונה מעט ב”מוסף הארץ”, 8.6.2012

תגובות

5 תגובות לפוסט “ניידת לגולן? קבל סיכול ממוקד מאורנג’”

 1. מארק on 10 ביוני, 2012 15:47

  זה דוכן של הוט מובייל בתמונה הראשונה? אני דווקא רואה שכתוב שם סלקום.

 2. עידו קינן on 10 ביוני, 2012 15:57

  הדוכן מצד ימין שקרוב למצלמה הוא סלקום מובייל, הדוכן מצד ימין שרחוק מהמצלמה הוא של סלקום.

 3. ויק on 10 ביוני, 2012 15:59

  מארק, הוט מובייל הם בצד ימין, סלקום בצד שמאל.

 4. קופי פייסט: 012 מובייל של אורנג' מעתיקים את העיצוב של האתר של גולן טלקום - חדר 404 | חדר 404 on 25 ביוני, 2012 22:06

  […] עוד בנושא: אורנג’ עושה סיכול ממוקד למתניידים לגולן […]

 5. ספקי שירות: אתם לא המשפחה שלי. אני שונא אתכם בלי קשר. כן, אורנג', אמרתי "שונא" - חדר 404 | חדר 404 on 12 ביולי, 2012 02:15

  […] ‫לגמרי.‬ ‫תן לי דקה לכתוב אותו.‬ [אחרי 5 שניות] הנה:‬ http://room404.net/?p=53245 ‫נתתי לך שם בדוי, אני מקווה שלא […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.