ילדה, אסור לצלם פה • מתקפת הריפורטים של “כולנו נגד השמאל הקיצוני” • נמר הכסף • שישבת עם אסף ליברמן

סיפורים מהפינה “האחראי על האינטרנט” בשישבת עם אסף ליברמן בגל”צ:

• מלחמת הריפורטים: פייסבוק מסירה תמונות ומשעה וסוגרת חשבונות שחברי קבוצת “כולנו נגד השמאל הקיצוני” מדווחים עליהם כבעייתיים בגלל דעותיהם, או בגלל שהם קראו לדווח על הקבוצה. המטרה הראשית, עמיר שיבי (גילוי נאות: אנחנו חברים), מגלה שהסירו לו תמונות, חשבונו מושעה ואז נסגר, וחוזר בעזרת בגולשים מקושרים בפייסבוק. שיבי הגיש תלונה במשטרה על המתקפה (שכללה הסרת תמונות של ילדיו) ועל ההודעות שכללו הטרדה ואיומים. איך יכולה רשת חברתית בת 900 מיליון חברים להבדיל בין דיווחים לגיטימיים לבין מתקפות מתואמות? והאם אנחנו צריכים להשאיר החלטות שנוגעות לחופש הביטוי בידי צוותים מצומצמים וכלים טכנולוגיים של חברה מסחרית?

סיפרנו על מרת’ה פיין, תלמידה בת 9 מסקוטלנד, שתיעדה את ארוחות הצהריים הדוחות, לא משביעות ולא מזינות בקפטריה בבית ספרה בבלוג שפתחה בשם NeverSeconds (“לעולם לא מנה שניה”).

ביום חמישי היא כתבה: “להתראות. הבוקר בשיעור מתמטיקה המחנכת שלי לקחה אותי למשרד שלה, נאמר לי שאני לא אוכל לצלם עוד תמונות של הארוחות בבית הספר בגלל כותרת בעיתון היום. אני כותבת רק את הבלוג, לא את העיתונים ואני עצובה שאסור לי יותר לצלם. אני אתגעגע לשתף ולדרג את ארוחות בית הספר שלי ואני אתגעגע לראות את התמונות שאתם גם שולחים”. אביה הוסיף כי בית הספר היה תומך לאורך הדרך, וכי ההחלטה היא של המועצה המקומית.

הלחץ המקוון של גולשים כועסים עבד, ויומיים אחר כך דווח שבית הספר חזר בו מהאיסור.

נמר הכסף: הוא נמר מדבר שזה יותר טוב מסתם נמר.

תגובות

2 תגובות לפוסט “ילדה, אסור לצלם פה • מתקפת הריפורטים של “כולנו נגד השמאל הקיצוני” • נמר הכסף • שישבת עם אסף ליברמן”

  1. נועם on 17 ביוני, 2012 08:45

    פייסבוק יכולה לנצל את הריכוזיות שלה ולזהות שכל הדיווחים הגיעו מחברי קבוצה מסויימת. נכון שהם יכולים להתארגן מחוץ לפייסבוק, אבל זה יותר מסובך.

  2. אינסטגרם מחקו למישל יבור תמונת עירום, כנראה שהיא הפריעה לשטף העירום והפורנו שלהם on 19 ביוני, 2012 22:43

    […] אפשרות שלישית: להילחם. לפעמים זה אפקטיבי. “להילחם? כמו ששיבי נלחם? ומורידים לו תמונות של ברווזים? באינסטגרם אני ממשיכה […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.