גוגל דודל ביבי, אברי גזען, אנסטסיה מיכאלי הומופובית, חיילים גאים, מלחמת הריפורטים | ממים – סיכום שבועי #2

פוסט של עבגד יבאור
סרטן בגב האומה

ממים – סיכום שבועי של אירועי החדשות והממים שנוצרו בעקבותיהם (מדור נסיוני). קליק להגדלה: גדול, ענק.

שאלה לקוראים: האם מספיקה התמונה או שכל החפירות והלינקים שמתחתיה טובים לכם למשהו?

מלחמת הריפורטים

מבחינת הממיסטים (ורק מבחינתם) אחד האירועים החשובים השבוע היה מלחמת הריפורטים, במסגרתה התארגנויות ימין שונות, שהתמיכה והמימון להן נבדקים בימים אלו, דיווחו על כמעט כל מה שיצא מתחת ידיו של עמיר כפוגעני, כולל תמונות של הילדים. עוד ספגו דיווחים והטרדות: ברוור, אסתי סגל, דנית, אלי וכותב שורות אלו. עמיר העלה וריאציה למם הפלסטיני הציני וכמעט נשבר, ברוור הציע שיציקו למי שבאמת חשוב. בהמשך העלו חלק מהממיסטים תכנים שהורדו כולל הטקסט שהתקבל מפייסבוק שהתמונה סומנה כפוגענית, למשל את מם השלווה התמים-למדי של אלי ישי מהשבוע שעבר. אני חששתי שאנחנו עלולים להרחיק לכת, ואלי קישר ל Inception, שחר חשב שאנחנו מגזימים, ואמנם יש נטיה להאשים את השמאל בכל, אבל שאסור להשוות. כרגע המלחמה נמשכת בעצימות נמוכה יותר, ולאן היא תוביל עוד מוקדם לומר, אבל אפשר לשאול את רזי ברקאי.

החשיבה המעוותת של השמאל

מדי פעם יש ימנים שעושים ממים, ומדי פעם יש ימנים דבילים שעושים זאת. אחד מהם הכין את המם הזה, אלי שילב את ה”תילטף אותי” של רחלי רוטנר, ואני הלכתי למטא, תיכף אשוב.

אנסטסיה מיכאלי vs. כל ההומואים

ביום רביעי אנסטסיה מיכאלי הסבירה שהומואים הם קרבנות תקיפה מינית שמתאבדים בגיל 40. אז נכון שהיה כיף להכנס באנסטסיה מיכאלי, וויטה תיעדה זאת היטב עבור טמקא, אז אחסוך לכם את הרפרנסים אחד לאחד כי ויטה מקבלת על זה כסף ואני לא. מה שכן, די מהר הקו הממיסטי עבר לאופן שבו העסק הזה הוא מעין משחק “תראו ציפור” של הממשלה, בזמן שיש דו”ח על המרמרה והמון בעיות אחרות במדינה. עמיר הציג מי עומד מאחורי העניין (רמז: זה מתחרז עם שיבי), אלי חשף את פניה האמיתיים בתור טרולית מן השורה, ואני חיברתי ל”לייק א בוס”.

עוז אלמוג vs. כל הערסים

עוז אלמוג חושב שהסכנה הקיומית הגדולה שאורבת לישראל היא אנשים שמדברים בקולי קולות באייפון שלהם ברכבת. עמיר השווה, אלי חשב שאסור להשוות.

טוביה הפליט

שירה מביאה עדות לטובת הפליטים מ”כנר על הגג”. היה מי שאמר שהיא “מוכיחה שמם יכול להיות לפעמים פשוט מרגש ואמיתי”, והיה מי שאמר שזה בכלל לא מם (אני) אבל מה חשוב מה אני חושב, אני בסך הכל כותב פה.

דודלינג איזראל

אני פשוט אצטט את עמיר: “בשבוע הבא ייפגש רה”מ בנימין נתניהו עם יו”ר גוגל אריק שמידט. לקראת הביקור אנו מכינים doodle שיורכב מסמלים ישראליים ומבקשים את עזרתכם ברעיונות. מה מסמל את ישראל בעיניכם.” והנה הצעה אחת שלו, אחת של ג’ון ואחת נוספת של ג’ון.

כהנא באשינג

תחביב שתופס תאוצה – השבוע גייסתי את יהודה עמיחי, נתאי נתן וריאציה גאה ללוגו המפורסם ואלי חיבר למם הידוע של Hello yes this is dog.

יובל שטייניץ ו- 4 במאה

שר האוצר התבטא בנוגע לחוק הסופרים המוצע ואמר “כתבתי 4 ספרים רבי מכר ואני יודע כמה קשה לסופרים לחיות בכבוד”. נתאי, אלי ואני נחלצנו לברר מה הם בדיוק, והצענו אותם במבצע של צומטסקי לכבוד שבוע הספר + ספר מתנה בתגובות.

הוזלות בשבוע הספר

לכבוד שבוע הספר – ברוור הציע לנו את 25 שנים של בדידות ואת 19.84 של ג’ורג’ אורוול, לפי רעיון של לריסה וביצוע של אלי.

גיא זהר נותן בהם פתגמים

זהר ייסד בתכניתו את פינת הפתגם הערבי. אריאל ויסמן חשב שאם כבר אז כבר.

במחנה מעודד תרבות אונס

עיתון במחנה פירסם כתבה המסקרת חוויות מקורס ב”אמנות הפיתוי”, כפי הנראה מהמרכז לאמנות הפיתוי (מאפ”י), שעמד במרכזן של כמה שערוריות בעבר. אלי הציג את סטס סגין, דמות מרכזית במאפ”י, כגיבור משחק מחשב, שחר חשב שזה בעצם יופי של מילואים ואלי ראה כי טוב והוסיף קורס דומה לחמאס, כי למה שרק החיילים שלנו יהנו מכל הטוב הזה.

דובר צה”ל גאה להציג

בדף הפייסבוק של דו”צ העלו תמונה של חיילים מחזיקים ידים לכבוד שבוע הגאווה, באתר timesofisrael טענו שהתמונה מפוברקת, ואלי הגיב.

ביבי מלך המגרש

ראש הממשלה הפיץ תמונה שלו משחק כדורגל, ויותר מאוחר שלו עצמו מגובס בעקבות פגיעה בגיד. אלי חשב שהוא בסה”כ מדגים מה צריך לעשות עם הפליטים, אריאל ויסמן יותר ראה אותו על סקטים בקטע של וינטאג’ או בתור בסטריט פייטר. שחר הגיע למסקנה שזה לא מקרי שרה”מ הוא הממיסט הפורה ביותר בשטח והעיר על כך.

זמני המתנה

נתאי העיר שזמני ההמתנה במוקדים הסלולריים אינם המצאה חדשה.

הי, זה רוב סטארק

יו”ר האופוזיציה סיפרה שהיא קוראת את “משחקי הכס”, ונראה שהיא מבסוטה מהוריאציה הלא כל-כך מצחיקה שעשו בישראל על התאמת דמויות פוליטיות לדמויות בספר (היא רוב סטארק). ב”תותח הקדוש” חשבו שמתאים להכניס את רוח הדברים לעימות שלה עם שטייניץ.

אברי גזעד

בתכנית המילה האחרונה אמר גלעד פחות או יותר את הדברים הבאים “אבל בל נשכח שהמתדפקים על דלתותינו שייכים לאיסלאם, והאיסלאם היום הוא המחלה הקשה ביותר המשתוללת בעולם. הוא מרעיל את המאמינים בו ומרעיל כל מקום שהוא מגיע אליו”. אמיתי הציע הוראות היתקלות באברי, ג’סט אין קייס.

פרס לפרס

נשיא המדינה קיבל את מדליית החירות מברק אובמה. אני חשבתי שבגילו המתקדם של פרס ראוי להעמיד את הדברים בפרספקטיבה, שחר הזכיר שגם בוב דילן קיבל ורחלי לקחה את זה צעד אחד נמוך יותר. כדי לסגור את הפינה – שחר קישר לתמונת דו”צ.

מחלות ופליטים

ג’ון סיכם בקצרה את ההשוואות של פליטים למחלות.

מם הנפל של השבוע

התגובה של אלי ליציאה של עוז אלמוג, כל הערסים, קאובויז, הכל היה שם, חוץ מלייקים.

____________
עזרו: אמרגני מניפולציות שונים.

דיסקליימר: הבחירות מאד מוטות ולא מתיימרות להוות סקירה מקיפה של ממים בעברית.


עבגד יבאור הוא מכותבי הבלוג הסאטירי “סרטן בגב האומה”, שם התפרסם הפוסט במקור


תגובות

5 תגובות לפוסט “גוגל דודל ביבי, אברי גזען, אנסטסיה מיכאלי הומופובית, חיילים גאים, מלחמת הריפורטים | ממים – סיכום שבועי #2”

 1. ברבאבא on 17 ביוני, 2012 08:03

  יש חלקים שגם ההגדלה לא הופכת אותם לקריאים, אז הקישור הישיר נחוץ.

 2. עומר on 17 ביוני, 2012 08:58

  חבר’ה, בבקשה. שלושתכם (ארבעתכם?) לפעמים באמת מצחיקים אבל אתם לא יכולים להתייחס לכל תמונה שעשיתם לה כיתוב ואז עוד מישהו עשה את אותו דבר לאותה תמונה כמם. אני לא זר לעולם הממים הישראלי ואולי לשניים מה”ממים” שיש השבוע אפשר באמת לקרוא “ממים”.

  מה שאתם עושים – כבודו במקומו מונח – אבל לעשות “סיכום ממים” כל שבוע שמכיל את כל מה שעשיתם באותו השבוע זה קצת יהיר לטעמי.

  הכל מאהבה. קחו את זה כביקורת בונה.

 3. עבגד יבאור on 17 ביוני, 2012 14:19

  הי עומר,

  המטרה היא לא הממים עצמם, אלא לראות איך אירועי השבוע השתקפו בדברים שאנחנו עשינו, כיוון שהתחוור לנו שיש כמה וכמה אנשים שהמדיום הזה משמש עבורם דרך (אף כי לא בלעדית) להתעדכן בחדשות. אנחנו מנסים להכניס לשם דברים שאנשים אחרים עשו, אבל לפחות כמו שזה נראה מהפיד שלי, אין הרבה כאלה שעושים משהו שחורג מרמת הדאחקה התן-גאגית-סטטוסים-מצייצים באופן קבוע (ואני אעשה מנוי בלי לחשוב פעמיים לכל פרופיל שתיתן לי לינק אליו שמוכיח אחרת). יותר מזה, הדברים היותר פוליטיים הרבה פעמים לא מגיעים לפלטפורמות האלו כי הם פוליטיים מדי…

  בשורה התחתונה אתה כמובן יכול להחליט שכל מה שכתבתי הוא שטויות, אבל אתה תמיד יכול לא לקרוא את המדור הזה.

 4. איתמר שפירא on 17 ביוני, 2012 15:03

  הכיתוב נחוץ. בקלות יש דברים שאני לא אבין בסיכום כי פספסתי, וזאת דרך בשבילי להשלים.

 5. בן on 17 ביוני, 2012 23:51

  דווקא את הפורמט של התמונה (בשלל שימושיו בימים אלה) אני לא כל כך אוהב.
  דילגתי ישר לקישורים ונהנתי.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.