אלי ישי והשריפה, אנסטסיה מיכאלי מטרילה, ממים ימניים, המוזרים מהאינטרנט | ממים – סיכום שבועי #3

פוסט של עבגד יבאור (סרטן בגב האומה) ועידו קינן

ממים – סיכום שבועי של אירועי החדשות והממים שנוצרו בעקבותיהם (מדור נסיוני).

אשששששששששששששש

דו”ח המבקר על השריפה בכרמל יוצא. עמיר שיבי חוזר למקורות, מתרשם מהמבקר ומצביע על האשמים. שחר מטיל אחריות מיוחדת ואיתמר שאלתיאל מציע עולם אלטרנטיבי.

שריפה מסוג אחר מחוללת ח”כ אנסטסיה מיכאלי, שממשיכה להטריל. ג’ון בראון מציע טיפול תרופתי, שחר עושה הפלה, שיבי חושב שזו שיטה, גיא גולד מביא את תגובתו של אביגדור ליברמן, 10גאג את זו של אמנון אברמוביץ’ ו-HebFun מפצחים את השיטה. אלי מציע את מודל חמשת שלבי האבל ע”פ סמואלסון-מיכאלבסקי.

 עוד יזיז של הקהילה, אורי אריאל, מתבטא נגד גיוס הומואים ולסביות לצה”ל, שיבי מציע לו שעשועון לשעת לילה מאוחרת ונתאי מראה שלו רק היו תמונות צבעוניות של דגל הדיו, האתוס הציוני היה קצת יותר סובלני. וגם התבטאות עבר של ח”כ איברהים צרצור, ידיד הקהילה והמדינה, זוכה למיום.

אפריקה-ישראל

ה[דרום] סודנים עוזבים את ישראל, עבגד ושיבי מתעדים, אייל גור מזכיר שבגין היה מתיפייף ועידוק מציין שהפליטים הווייטנאמים לא היו כושים חולי איידס נתאי פרץ ואלי מציגים את ספרו החדש של דוד גרוסמן.

ישראל ראשונה בשיעור העוני מבין מדינות ה-OECD, שיבי מדגים ומדגיש. כשבכפר מנדא תוקפים סודאנים, השמאל הצבוע נזכר שאסור להשוות (HebFun). מיכאל בן ארי (שיבי) מנצל את הגראדים על אילת לסטנדאפ.

מהנעשה בימין הלא-קיצוני

איילת שקד מ”ישראל שלי” מתראיינת למוסף הארץ. אבי שניבאום מנסה לפענח את דמותה.

שלא במפתיע, צילומסך של עמוד “כולנו נגד השמאל הקיצוני” תוקף את מארק זאקרברג על שנישא לגויה מעורר מהומות, למרות שהוא מפוברק. היוצר (אבישי ברוור) מביא גם ראיות לפעילות של העמוד נגד גנדי. לא זה, המקורי.

כתבה ב”ידיעות אחרונות” על מלחמת הריפורטים בין “כולנו נגד השמאל הקיצוני” לעמיר שיבי מקבלת שער אלטרנטיבי (אריאל ויסמן), שמסביר מה באמת עומד מאחורי הקרבות: סובלימציה של תשוקה הומו-אירוטית קיצונית – כי פוטושופ זה קיצוני.

ובום!

סערת כתבת “אמנות הפיתוי” של “במחנה” ממשיכה + גילוי (אבישי מתיה) על הטרדה מינית בצבא ב”הציור השבועי לילד” = מם (שיבי). בהמשך לקורס החיזור הצה”לי, ג’ון ושיבי מראים את חיילינו מתרגלים על הפלסטיניות במחסום.

H&O בפרסומת לחשפנות, אפרת וליהי מגיבות בממים, עבגד ושחר הולכם על שיבוש של הלוגו.

מה ערבי-ישראלי בעיניך?

ידיעות אחרונות מפרסם תמונה מפרוייקט תיירות-לוחמה להתנחלויות, יאיר קורן (ועוד הרבה אחרים) משווה לחמאס, שחר מוצא השראה במקום אחר.

בטייבה מתנגדים להקמת מרכז חלל ע”ש אילן רמון כי הוא היה טייס בחיל האוויר. HebFun מביאים את תגובתו של ליברמן.

מובארק על ערש דווי, נתאי מזכיר מי עדיין חי.

מה אשכנזי בעיניך, שאלה אורטל בן דיין, ובעקבות הצלחת הסטטוס הוסיפה ושאלה: מה גברי בעיניך. זו התשובה (שיבי).

יאיר לפיד

ואפרופו מה ישראלי בעיניך, יאיר לפיד מפרסם תמונת ילדות של בנו יואב לכבוד יום הולדתו, ומנצל את ההזדמנות לתעמולה: “אני מתנצל שאני באיחור ניכר עם המדינה שהבטחתי לך”. אריאל וייסמן מחבר אותו לטור הזכור לשמצה “אחיי העבדים“. עידוק מוצא את התמונה המקבילה של טומי לפיד, ואלי מכניס את עינת שרוף וסוגר את העסקה. מאוחר יותר, בראיון ליונית לוי, לפיד מספר שהוא לא אוהב להשתמש בבתו האוטיסטית. קומיקס יאיר לפיד סוגר את הפינה הזאת.

ועוד על עיתונות אובייקטיבית: סבר פלוצקר רומז לפברוק ראיון תמיכה במדיניות הממשלה ב”ישראל היום”. עמיר שיבי וג’ון בראון מביאים את הכותרת של מחר.

בינתיים, במקום אחר בגלקסיה

הוויאג’ר יוצאת מתחומי מערכת השמש, שיבי מקנא.

וכו’

מגה-מם התניידות סלולרית, גחלת שעדיין לוחשת ברשת (HebFun).

פרויקט השאלת האופניים “תל אופן” ממשיך לספק שירות בעייתי. פרנקי סימון מזכיר שעם כל הכאב, אסור להשוות.

אליזרין זרוב ויסברג ממתגת את עצמה לדעת. הצפי לשבוע הבא: מתקפת ממים ורודה.

מטא-ממים

התקשורת מתחילה להתעניין בממים, שחר יוזם את תנועת המוזרים מהאינטרנט. עבגד יבאור מחפש בנרות ממיסטים ימנים, רינה ארטשטיין מנסה ונסוגה להרהורי מטא, אלי מנחש איך הם יראו. אריאל פלקסין לא מתרשם, הלל גרשוני מגחך. אנונימי מעלה את עמוד “סמול ימין – סטטוסים ימניים מצייצים“. איחלנו לחייל בהצלחה.

____________
השתתפו: עבגד יבאור, עידו קינן, נתאי פרץ, אלי, שחר.


עבגד יבאור הוא מכותבי הבלוג הסאטירי “סרטן בגב האומה”, שם התפרסם הפוסט במקור


תגובות

3 תגובות לפוסט “אלי ישי והשריפה, אנסטסיה מיכאלי מטרילה, ממים ימניים, המוזרים מהאינטרנט | ממים – סיכום שבועי #3”

  1. עידן on 22 ביוני, 2012 20:57

    אידר פירסם את התמלילים של הראיון. פיברוק זה לא היה. לגבי שאר העיתון – לא ברור. :-)

  2. עידן on 22 ביוני, 2012 20:57

    לא תמלילים – הקלטות.

  3. אני רק הערה on 23 ביוני, 2012 11:12

    לא סודנים – דרום סודנים.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.