אני שולחת לכם מונית, תזהו אותה לפי האישה ליד ההגה

[עדכון 15.8.2012] اخیرا در اسرائیل شرکت تاکسیرانی که همه رانندگانش زن هستند (הפוסט תורגם לפרסית)[\עדכון]

אורה לוי, מה זה “מוניתה”?
“רשת מוניות ארצית שנהוגות בידי נשים, אפשר למצוא אותנו בפייסבוק וב-050-4808714. כרגע חברות בה 35 נהגות שמחוברות לאפליקציה של ניהול הרשת. יש אפליקציה של הזמנה שאני ויתרתי עליה כי אני רואה שהיא כשלון חרוץ – ילדים או סתם אנשים שבא להם לעשות חוכא ואטלולא מורידים את האפליקציה ומתחילים לשחק איתה, יש הרבה נסיעות סרק. אני חושבת שאם אישה רוצה לנסוע רק עם נהגת, היא תכניס אותנו בחיוג מקוצר. מרגע קבלת ההזמנה, אנחנו מתנהלים כמו שאר התחנות. יש לי מסכים, אני רואה איפה הנהגת הכי קרובה ואותה אני שולחת. אנחנו מאורגנות מבחינה טכנית, קיבלנו אפליקציה מעולה – היא יושבת רק על סמארטפון, היא לא תלויה בשום מכשיר באוטו, לא צריך לעשות שום התקנות. אני יכולה לעשות אמבטיית קצף בבית ולקבל הזמנה לנסיעה לעוד שעתיים. הארגון למטרת רווח, להעצמה של ההכנסה של כל נהגת. בעלי המניות בתחנות בדרך כלל גוזרים קופון מכל נסיעה. אנחנו לא – כל נהגת קובעת את המחיר מול הלקוח. אני גובה מהן תשלום עבור שירותי הסדרנות וניהול ושיווק”

מה היתרון של נהגת אישה?
“אנחנו נוהגות כמו הגברים, מרימות מזוודות, משרתות את הקהל, הנהיגה שלנו מנומסת ולפי החוק ואנחנו גם יכולות לשמש כאמא, בייביסיטר. הרבה נשים מעדיפות להזמין נהגת – אם היא שולחת במונית את הילדים שלה, או נערה מתבגרת, זה יותר נעים כשזו נהגת. נוסעות יכולות לעשות שיחות טלפון שעל יד גבר לא נעים לעשות. היתה אישה שתלשה שערות רגליים במונית, אפשר לתקן לק, דברים של אישה לאישה, שהיא לא יכולה לעשות בשום פנים ואופן עם גבר. התייעצויות”.

יש בזה אמירה ביקורתית על גברים.
“במשך שנים סבלנו מאפליה הפוכה. אם יבוא נהג ויגיד לי, ‘אני מאוד רוצה להצטרף לרשת שלך’, מבחינה חוקית אני חייבת לצרף אותו, אבל הוא יזכה להרבה מאוד נסיעות סמויות ונבדוק אותו. יש הרבה נהגות מונית שאין להן רכב משלהן, הן עובדות אצל בעל מונית – הבעל, האח. לא לי היתה ברירה אז קניתי מונית, אבל יש הרבה נהגות בלי רכב משלהן שעובדות אצל בעל מונית. אחת הנהגות המתחילות אצלנו התלבטה אם לקנות מונית או לעבוד אצל מישהו. אמרתי לה את האפשרויות. אחרי שבוע היא אמרה, ‘קניתי מונית, הנהג שקניתי ממנו את המונית ממשיך לעבוד על המונית ולשלם לי’. היא המציאה המצאה גאונית – קנתה מונית עם כל הקליינטורה הניידת. היא התחברה אלינו, והמון נשים מתקשרות אלינו ומבקשות נהגות. חלק מהשעות יש נהג. היא הרגילה חלק מהנוסעות שלה לנסוע גם עם הנהג. אם לא, הן חוזרות אלינו ומוצאים להן נהגת אחרת”.

נתקלת בסטריאוטיפים על נהיגת נשים?
“לא כלפיי. יכולים לספר לי ולצחוק איתי, אבל מי שנוסע איתי בוודאי לא ילעג לי במהלך נסיעה. לא קרה לי שמישהו לא לקח אותי בגלל שאני אישה. פעם הייתי בתחנה של גברים, נשלחתי לכתובת מסוימת, הגעתי לשם וראיתי שמדובר ברב. אמרתי לו, ‘תשמע אדוני, אתה יכול לבקש נהג’. הוא אמר, ‘אני לא אגזול ממך את הנסיעה, אני אסע איתך ואתגבר על היצר’. אם היה שולח אותי הביתה הוא היה פוגע לי בהכנסה, זה חטא יותר חמור”.

מה הדבר הבא?
“להגיע ל-500 נהגות בכל מדינת ישראל, ומלבד נסיעות במונית יעשו גם נטוורקינג בהרבה מאוד תחומים, לא רק בקרב נהגות מוניות”.

________________
התפרסם במקור בגירסה מקוצרת במדור “סמול טוק” במוסף הארץ, 19.7.2012

תגובות

7 תגובות לפוסט “אני שולחת לכם מונית, תזהו אותה לפי האישה ליד ההגה”

 1. אסי אייס on 2 באוגוסט, 2012 09:18

  Facepalm

  LOL

 2. עידית on 2 באוגוסט, 2012 21:00

  “אני אסע איתך ואתגבר על היצר” – אני היחידה שהמשפט הזה גורם לה לרצות להתאבד?

 3. ש on 4 באוגוסט, 2012 22:05

  עידית –
  לא.

 4. اخیرا در اسرائیل شرکت تاکسیرانی که همه رانندگانش زن هستند - חדר 404 | חדר 404 on 15 באוגוסט, 2012 15:51

  […] הפוסט על מוניתה, תחנת מוניות של נשים בלבד, תורגם לפרסית באתר טהתל. יאי! […]

 5. רונית on 15 באוגוסט, 2012 16:11

  זה רעיון יפה. כבר יצא לי להזמין מונית לנסיעה לילית מחוץ למרכז העיר (הצפוף, שבו אני מרגישה קצת יותר בטוחה) ולהרגיש הקלה כש(במקרה) הגיעה נהגת. כשזה קרה, זה גרם לי לחשוב שלו היו יותר נהגות, הייתי שמחה. לגברים זה אולי נשמע מוזר, ואולי גם לחלק מהנשים, אבל כשאני נכנסת למונית אקראית שתפסתי ברחוב, אני מודה שאני קצת חוששת. מתעלה על זה – אבל חוששת מעט. (שמחה לומר שברוב הפעמים החששות מתפוגגים מהר כשהנהג מתגלה כאדם אדיב וטוב לב או סתם נחמד. אבל אישה לבדה במכונית עם גבר זר שאוחז בהגה – החשש לא מופרך)

 6. אורה לוי on 21 בספטמבר, 2012 19:44

  אני מודה למגיבים. זה נותן לנו את האפשרות לקבל משובים מצמיחים, לבחון את עצמינו ולהתאים לדרישות הלקוחות. שנה טובה ונסיעות טובות ובטוחות לכולנו!

 7. דביר on 19 באוגוסט, 2013 19:02

  ממש קול יש חברת מוניות לנשים בלבד אבל תיתנו גם לגברים למה לא נותנים

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.