סודהסטרים אספה מלא פרסומות סמויות בסרטון כדי להקל על הרשות השניה לקנוס את הזכייניות [עדכון] חברת הרשות מגנה ומבטיחה לטפל

אחרי שנים של עצימת עיניים לרווחה, הרשות השניה התחילה לפעול נגד פרסום סמוי בטלוויזיה המסחרית, שמוחדר לתוכן התוכניות במקום להיות משודר בהפסקת הפרסומות. הרשות קנסה את רשת ב-540 אלף שקל, את קשת ב-480 אלף שקל ואת ערוץ 10 ב-440 אלף שקל, ואסרה על שידור תוכניות הפסולת השיווקית “יופי של יום”, “בריאות 10”, “משפחה 10″ ו”לחיות טוב”.

אבל לרשות השניה אין די משאבים לעקוב אחרי כל התוכניות ולגלות את כל המקרים של פרסום סמוי. לכן צריך לפרגן לחברת סודהסטרים, שהשקיעה זמן וכסף כדי לאסוף שורה ארוכה של פרסומות סמויות למוצר שלה, ולערוך אותן לסרטון אחד, לנוחיותה של הרשות השניה. הסרטון מציג פרסום סמוי מסיבי וחוזר בתוכניות בישול “גברים במטבח” עם אביב משה, תוכנית עם שגב משה ו”מה אוכלים היום?” עם מיכל אנסקי ועם מנחה נוספת שאני לא מכיר.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Yc5e4Da3fdo[/youtube]

(דרך גילעד נס)

[עדכון 28.8.2012 13:38] חברת מועצת הרשות השניה דליה זליקוביץ’, שמונתה ב-2010 לעמוד בראש תת-ועדה חדשה להסדרת התוכן השיווקי (השם המכובס לפרסום סמוי), הגיבה בפייסבוק:

גלעד, תודה ששלחת את זה. הועבר לבדיקה וטיפול. חוצפה שכזו מזמן לא ראיתי. זה נקרא להשתין מלמעלה על כל העולם, ולכוון לראש הרגולטור, ולהגיד שזכו במדליה. הצליחו!

פניה שלי אתמול לדוברת הרשות השניה טרם נענתה.

תגובות

2 תגובות לפוסט “סודהסטרים אספה מלא פרסומות סמויות בסרטון כדי להקל על הרשות השניה לקנוס את הזכייניות [עדכון] חברת הרשות מגנה ומבטיחה לטפל”

  1. פורטל הפרסום מזבלה | סודהסטרים מציגה: המיטב של התוכן השיווקי בטלוויזיה, עידוק מ-חדר404 עוקץ on 27 באוגוסט, 2012 19:54

    […] בסרטון כדי להקל על הרשות השניה לקנוס את הזכייניות’. קליק לקריאת […]

  2. עידן on 5 בספטמבר, 2012 22:10

    עידו, כנראה שלא שמת לב – אבל יש פה עוד פרסומת סמוייה. המים שמהם מכינים את הסודה מגיעים מקנקן בריטה, ולא במקרה. סודה סטרים היא המפיצה של בריטה בישראל…

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.