עיריית כפר סבא עוקבת, פוליטיקאים מגייסים כסף ברשת ויחצנית דורשת מבלוגרית 50 אלף שקל | האחראי על האינטרנט ב”שישבת”

הסיפורים בפינה “האחראי על האינטרנט”, המשודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית שישבת עם אסף ליברמן בגל”צ:

• בלוגרים שמסקרים מוצרים תלויים ביחצנים שיספקו להם את אותם מוצרים, שחלקם יקרים לרכישה עבור מי שכותב בלי לקבל על כך שכר, ולפעמים הם עדיין בשלב ההשקה ולא זמינים לרכישה עצמאית. התלות הזאת, שקיימת באופן שונה מעט גם אצל עיתונאים ממוסדים, נותנת בידי היחצנים אמצעי לחץ. הסבירה אותו מעין אסור, בעלת בלוג האופנה “איחור אופנתי”, שכתבה פוסט על הפסקת עבודתה עם יחצנים:

בלוגריות טיפוח מקבלות מוצרים ‘לסקירה’ מילה אחרת לומר – מוצר במתנה. אך המוצר הזה לא באמת במתנה, לפחות לא עבורי. כשחברת יח”צ שולחת לך מוצר, היא מצפה שתכתבי עליו פוסט. למען האמת, את די כותבת עבור תשלום בצורת מוצר (אם מסתכלים על העניין מנקודת מבט קפיטליסטית גרידא כמובן), וכמובן שאין שום התחייבות בכתב, איש אינו יכול לתבוע אותך אם לא כתבת פוסט, או אם כתבת פוסט מאוד מאוד לא מחמיא, אבל יד רוחצת יד- ואם דפקת את העסק באמצעות מילותייך המושחזות, כנראה שתיאלצי לשלם את המחיר. המחיר כמובן הוא הורדתך מרשימת ה’בלוגריות הטובות’ אלו שמקבלות מוצרי סקירה, ומכניסה אותך לאיזושהי רשימה שחורה עמומה.

חודש אחר כך פרסמה אסור את הסיפור מאחורי הפוסט – לטענתה, יחצנית ממשרדה של סברינה בלהסן התקשרה לנזוף בה על שלא כתבה על סט צלליות של ג’ייד ששלחה לה. בלהסן הכחישה את הסיפור ואיימה לפעול נגד אסור. זמן קצר אחר כך שלחה לה מכתב איום מעורך דין, שבו היא דורשת הסרת הפוסט, התנצלות ופיצוי של 50 אלף שקל, או שתתבע את אסור.

“החלטתי להגיש מועמדות לתפקיד במשרד ‘סברינה בלהסן’, בתור הפילוסופית ואחראית האתיקה הראשית”, חשפה אסור איך תגייס את הכסף הדרוש, וקראה לקוראיה לכתוב לבלהסן באימייל ובפייסבוק: “גב’ בלהסן, מעין אסור באמת חושבת שתוכל להיות נכס לחברתך כפילוסופית ואחראית האתיקה הראשית, ובכך תוכל לשלם את חובה לחברה ולך באופן אישי”.

הסיפור המלא: הפוסט והסכסוך >> האיום בתביעה >>

• מצלמת-גג דמויית מצלמות גוגל סטריט ויו על רכב “סיירת בטחון עיריית כפר סבא” עוררה את חשדו של אסף דגן, שצילם והעלה לפייסבוק. הבלוג “חורים ברשת” דיווח על כך וקיבל תגובה מעיריית כפר סבא, שלפיה “מדובר ברכב יחיד שצויד במצלמה כחלק בניסוי שבוצע בשיתוף כוחות המשטרה, אך הניסוי נכשל והמצלמה הוסרה כבר” (הציטוט הוא מחורים ברשת, לא הופיע שם ציטוט ישיר של תגובת הדוברות). דגן אישר שהרכב כבר לא היה במקום כשהתגובה התקבלה.

שחר שמש, בלוגר תושב כפר סבא, עדכן למחרת שתגובת העירייה אינה תואמת את המציאות:

היום בשעה 12:30 בערך ראיתי את הרכב הזה (או תאום זהה שלו) נוסע לאורך רחוב „עתיר ידע” באיזור התעשיה החדש בכפר סבא, פונה לכיוון כפר סבא עצמה, ואז פונה לויצמן לכיוון מערב. האורות על הגג שלו היבהבו, ועשה רושם מצורת הנהיגה שלו שהוא ממהר. המצלמה עדיין היתה מחוברת לגג. לא הייתי מספיק זריז כדי לצלם את הרכב בצורה טובה, כך שתצטרכו לקבל את מילתי.

• טרנד המימון המבוזר מתחבר למערכת הבחירות הנוכחית, כשמועמדים לכנסת מגייסים כך כספים למימון הקמפיינים שלהם. הנה שלושה סרטוני גיוס כאלו, מהאתרים מימונה והדסטארט.

נינו אבסדזה, לשעבר ממפלגת קדימה, מתמודדת במפלגת העבודה:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1LV0FQYBvVY[/youtube]

תמר זנדברג, חברת מועצת עיריית תל אביב מטעם מרצ, מתמודדת במרצ:

דובי קננגיסר, בלוגר ואושיית רשת ישראלית, ממייסדי “האייל הקורא”, מתמודד במפלגת העבודה:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6L0Gvvu_fCc[/youtube]

תגובות

2 תגובות לפוסט “עיריית כפר סבא עוקבת, פוליטיקאים מגייסים כסף ברשת ויחצנית דורשת מבלוגרית 50 אלף שקל | האחראי על האינטרנט ב”שישבת””

  1. אנה on 27 באוקטובר, 2012 20:53

    צריך להוציא מחוץ לחוק מילים כמו סטאטוטורי

  2. יובל on 27 באוקטובר, 2012 20:54

    יפה איך שאיזנת את שני המתמודדים מהעבודה במתמודדת ממרצ.

פרסום תגובה