ידיעות אחרונות כותב על דף הפייסבוק של בנימין נתניהו; מפרסם תמונה של הפייק

במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות מתפרסם היום תחקיר על פוליטיקאים שקונים פרופילי פייסבוק פיקטיביים, שיתמכו בהם וישמיצו את היריבים. בין השאר מזכירים שם את דף הפייסבוק של בנימין נתניהו, אך מפרסמים צילומסך של דף הפייסבוק הסאטירי המתחזה ביבי נתניהו (הנה ראיון שערכתי עם מפעילו האנונימי של הדף המזוייף).

רמזים לכך שהדף מזויף: שמו “ביבי נתניהו” ולא “בנימין נתניהו”; יש לו רק כ-7500 אוהדים, לעומת כ-387 אלף אוהדים לדף האמיתי, כפי שמצוין בכיתוב התמונה; ושורת האודות שלו היא “ברוכים הבאים לדף האישי שלי. הפייסבוק זה הכלי שמקשר ביני לביניכם, לכן אשמח שתלחצו “לייק” ותביעו את דעתכם בכל נושא. או שלא תלחצו ‘לייק’ ואבכה” (חוץ מזה, מזעזע לגלות שהגרפיקאי ששמר את הצילומסך משתמש באקספלורר, כאילו הוא איזה יאיר לפיד).

ידיעות הולך בעקבות גלובס ורשת ב’, שדיווחו על אמירות של ציפי לבני שפורסמו בדף שהתחזה לדף רשמי של “התנועה”, ובעקבות פנאי פלוס, שלפני שנתיים ציטט את פייק יאיר לפיד מטוויטר כאילו הוא יאיר לפיד האמיתי.

הלשין: בן מאירי.

תגובות

תגובה אחת לפוסט “ידיעות אחרונות כותב על דף הפייסבוק של בנימין נתניהו; מפרסם תמונה של הפייק”

  1. עקב פנייה ממשרד רה”מ: הוסר דף סאטירי על נתניהו | חורים ברשת on 17 בדצמבר, 2012 09:21

    […] זהה למקור. כל כך דומה היה, עד כי “ידיעות אחרונות” פירסם צילום מסך של הדף המזויף בכתבה שפירסם לאחרונה ובה הריץ פוליטיקאי […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.