בורקס פריבילגיות // איפה משיגים בורקסים חינם באוניברסיטת תל אביב, ולמה?

בורקסים בגילמן. צילומסך מדף הפייסבוק

“בורקסים בגילמן” הוא שם סביר לבורקסיה באוניברסיטת תל אביב. זה לא רחוק מהמציאות: “בורקסים בגילמן” הוא דף פייסבוק שמדווח על הימצאם של בורקסים בחינם ברחבי הקמפוס, ובכך מממש את האידאה של הבורקסיה אד-הוק, במקום ובזמן שהבורקסים נמצאים בהם. השם גילמן מרמז כי לא מדובר רק במלכ”ר שמטרתו לשדך בין בורקסים שמנמנים לבין סטודנטים שדופים, אלא באקט פוליטי-מחאתי נגד יוקר המחיה בכלל, ויוקר המחיה הסטודנטיאלי בפרט.

מפעילי הדף מקבלים הלשנות מסטודנטים שמסתובבים ברחבי הקמפוס, ומעדכנים את העמוד בזמן אמת בדיווחים על הגשת בורקסים ושאר מיני מאכל ומשקה (לעתים בצירוף צילומים), מקומות שמועדים לבורקסים ולו”ז צפי בורקסים, כמו זה שפורסם היום:

“- כנס על מיתוג, אולם ליאון בניין רקנאטי – 14:00 (סבירות גבוהה)

– משהו על חלל אורבני יהודי, בניין קרטר חדר 203 – 17:30 (סבירות בינונית)

– משהו בבית הכנסת, צימבליסטה -17:30 (סבירות בינונית)

-פרס למישהו על משהו באדריכלות, אולם פאסטליכט- 19:30 (סבירות גבוהה)”.

שלושת הטיפים שלהם לאיתור בורקסים:

1. לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק ולדאוג לעדכן אותו.

2. לעבור על לוח האירועים של האוניברסיטה ולראות היכן אמורים להיות כנסים.

3. לברר אילו תוכניות לימודים הן תוכניות מופרטות (בהן הסטודנטים משלמים הרבה יותר ואין להם תנאי קבלה וכו’) ולחפש כנסים או שיעורים גדולים של התוכניות.

הסעיף האחרון מזכיר שהדף אינו רק קולינרי, אלא גם פוליטי. מפעילי העמוד מסבירים, בראיון פייסבוק לוואלה, את הסיבות להקמתו: “דלות הכיס של הסטודנטים, שמתבטאת בהתייקרות המטורפת של הכל (המחירים המטורפים של האוכל בכללי והמחירים היותר מטורפים של האוכל באוניברסיטה בפרט, מחירי הדיור, הנסיעות, שכר הלימוד שיעלה בקרוב וכו’) אשר לא מאפשרת לסטודנטים לגמור את החודש. כל זאת למול הכנסים המטורפים שעושים כל יום באוניברסיטה, בין היתר המון כנסים שמיועדים לתוכניות לימודים מופרטות”.

גולשים בעמוד מודעים לאמירה הפוליטית שלו, או שהם פשוט אוהבים בורקס?

“כמו לכל דבר יש גם לעמוד המון רבדים, וכמובן שאנשים שונים מבינים את זה ברבדים שונים”.

הסטודנטים שמפעילים את העמוד מסרבים להיחשף בשמותיהם ולא מוכנים לענות על שאלות אישיות, למעט אחת – מה הבורקס המועדף עליהם. “אהבנו מאוד את הבורקסים שחילקו בכנס של החוג למזרח אסיה (בורקסים סיניים עם נבטים וכו’). הבורקסים של החוג לארכיאולוגיה היו, לעומת זאת, פחות טובים, הם היו מלאים באבק ובבוץ”.

באוניברסיטת תל אביב התעלמו מפנייתנו ולא מסרו תגובה.


התפרסם במקור בגירסה שונה בוואלה, 6.1.2012


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.