לכבוד עיריית תל אביב; אג”נ, הנדון: מזכר על מגדר


אפרת בן צור

איש לבוש בורוד נושא שלט, אז מי אצלכן האישה ומי הגבר, מצעד הגאווה בתל אביב, 8.6.2012. צילום: עידו קינן

היוש עיריית תל אביב, העירייה של העיר הכי גיי-פרנדלי במזרח התיכון!

אז בטח גם אצלכם שמעו את הבשורה המרעישה, שיש הבדל בין מין (נתון ביולוגי) ובין מגדר (הבחנה חברתית-תרבותית). ובגלל שאתם כל כך קוויר-פרנדלי, ובכלל פרנדלי, עם-הפנים-לתושב, טכנולוגיים, פוסטמודרניים, רדיקלפמיניסטים ואנטיהטרופטריארכיה, החלטתם שם בחלונות הגבוהים להתקדם אל עבר המילניום החדש ולפרק את הדקונסטרוקציה לפירוק מסדר חמישי, וכך יצא שבלי להתבלבל כלל, גמלתם בלבכם שתקיצו את הקץ על השאלה המעצבנת “מין: זכר/נקבה”. כמובן, משום שאתם כל כך אובר-מודעים לפריוולגיות שלכם ולאפשרות של זהות שאינה תואמת מין מולד.

מגדר באתר עיריית תל אביב

אז החלטתם ללכת על מגדר. שזה אחלה, אם לא הייתם מותירים שם את אותן שתי הקטגוריות הבינאריות המולדות, זכר ונקבה (אגב, יש יותר משתיים כאלו, אבל עזבו, למה לסבך? ביולוגיה היא מדע, ומדע זה תמיד מדוייק).

אז בואו נעשה ביחד קורס מזורז ובסיסי במגדר:
זכר ונקבה: שתיים מתוך האפשרויות הביולוגיות המולדות לתינוקות חדשימות.
אשה וגבר: שתיים מתוך האפשרויות שכופה הסוציאליזציה על אנשימות.

אתןם מבינותים, מה שיפה בפירוק של השיח המגדרי הוא שניתן לצאת מההבחנה הביולוגית השטחית והרדודה (ואגב, הלא מדוייקת בכלל) של שני מינים בלבד ולאפשר מנעד ומגוון של זהויות מגדריות.

אז בפעם הבאה שתגדילו ראש ותכתבנה “מגדר” במקום מין, אנא מכןם, שנו את הקטגוריות והוספנה עוד כמה אפשרויות בהתאם.

תגובות

4 תגובות לפוסט “לכבוד עיריית תל אביב; אג”נ, הנדון: מזכר על מגדר”

 1. אדם on 30 בינואר, 2013 09:08

  פוסט קצת משונה.. לא לגמרי ברור אם הכותבת לועגת לעיריית תל אביב על כך שהיא מנסה יותר מדי להיות גיי-פרנדלי או לא מנסה מספיק.

  חוץ מזה, זה נכון שלעיתים נולדים תינוקות עם מומים שמבטאים תכונות של בני המין השני, אבל עד כמה שאני יודע אלה הן חריגות שנובעות מבעיה גנטית ובדרך כלל מאוד מקשות על מי שנולד איתן – אני לא מכיר יותר משני זויגים בבני אדם, אשמח אם אפשר יהיה לספק איזה רפרנס מדעי לכך, כי האינבוקציה של איזו אמת מדעית בנושא גרמה לי קצת להרים גבה.

 2. אדם on 30 בינואר, 2013 09:31

  פוסט קצת משונה. לא ברור אם הכותבת לועגת לעיריה על כך שהיא מנסה יותר מדי, או לא מנסה מספיק.

  אם כל מה שהיא ניסתה להגיד זה שחסרות כמה אופציות בטפסים של העיריה אבל שסה”כ הכיוון הוא נכון, אז למה לכתוב על זה פוסט נוטף ציניות? ואם היא חושבת שהטייטל “מגדר” הוא מיותר ושעדיף היה להשאר עם “מין”, למה הדוגמאות על כך שאפילו מבחינה ביולוגית יש יותר משני מינים?

  בנוגע לאמת המדעית שנעשתה לה כאן אינבוקציה, אני לא מכיר יותר משני מינים אצל בני אדם.

  אולי אני טועה ואשמח לקבל על כך סימוכין למאמרים הרלוונטיים, אבל פרט לתינוקות שנולדו עם מומים שגורמים לביטויים של תכונות בני המין השני, אני לא שמעתי על זויג נוסף לזכר ונקבה.

  (אצל חיות אחרות בהחלט כן, אבל אז למה אין פוסט ציני שמבכה את זה שעיריית ת”א מניחה אוטומטית שמי שממלא את טפסיה הוא בן אדם?)

 3. המפצח on 1 בפברואר, 2013 20:37

  חפיר/ה ארוכ/ה ומיותר/ת

 4. התעוררות « האחות הגדולה on 13 בפברואר, 2013 17:50

  […] לכבוד עיריית תל אביב; אג”נ, הנדון: מזכר על מגדר (פוסט אורח, אפרת בן צור, חדר 404) […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.