ח”כ זנדברג: התנתקתי מהוט בתמיכה במאבק העובדים, נציגת שימור לקוחות אמרה לי שהמאבק הסתיים // עידו קינן, ג’וני זילבר

מאז שח”כ תמר זנדברג ממרצ התנתקה מהוט לפני מספר שבועות, במחאה על המלחמה שלהם בהתאגדות העובדים, היא קיבלה מספר פניות ממחלקת שימור הלקוחות שקראו לה לחזור לחברה. תשובתה היתה זהה – היא תחזור ברגע שהחברה תכיר בהתאגדות העובדים ותפסיק להעביר אותם לעבודה קבלנית.

אתמול קיבלה זנדברג סמס נוסף מהוט על “פרוייקט HOT חוזרים הביתה במחירים מעולם ומבצעים מטורפים”. היא שלחה את התשובה הקבועה, ואחרי כחצי שעה קיבלה שיחה מנציגת שימור לקוחות של הוט. “היא אמרה, ‘לא הבנתי בדיוק מה כתבת’. אמרתי לה, ‘מה לא הבנת?'”, מספרת זנדברג ל”חדר 404″. “אמרתי את זה לכמה נציגות בעבר, וכל פעם אמרו לי, אם תשני את דעתך תתקשרי אלינו. הפעם היא אומרת לי, ‘אני מבינה, הסיפור הזה, אז אני שמחה לעדכן אותך שהנושא נגמר והכל בסדר’. שאלתי, ‘סיימתם את סכסוך העבודה, הכרתם בוועד? הייתי שומעת על זה’. והיא אומרת לי ‘כן’. אמרתי, ‘אני שמחה מאוד לשמוע, אני אברר, ואם זה אכן נכון אני אחזור'”.

ההתכתבות בין ח"כ תמר זנדברג לבין הוט

התאגדות העובדים הנוכחית בהוט החלה במאי השנה באמצעות “כוח לעובדים”, בעקבות העברת טכנאים ונציגי שירות לעבודה קבלנית במיקור חוץ. בחודש יולי פתחו העובדים בעיצומים. ועד העובדים החליט בתחילת אוגוסט על חזרה לעבודה “כמחווה לבית הדין לעבודה לאור פנייתנו לבית הדין בדרישה לחייב את הוט להכיר בנו כארגון היציג”. בספטמבר, חודש אחרי סגירת המערך הטכני בהוט והעברת הטכנאים לחברת הקבלן ת.א.ט, אשר משרתת רק את הוט, הכריזו עובדי הקבלן על סכסוך עבודה בטענה לעומס עבודה. בת.א.ט טענו מנגד כי אינם מכירים ביציגות של “כוח לעובדים”, שתחתיו התאגדו עובדי הקבלן.

בעקבות הצהרתה של נציגת שימור הלקוחות, ח”כ זנדברג יצרה קשר עם “כוח לעובדים”. “כמובן שאמרו לי ‘לא היה ולא נברא’. הכל בבתי משפט”, היא אומרת. דובר “כוח לעובדים”, יניב בר-אילן, מסר בתגובה ל”חדר 404″: “המאבק עודו נמשך, היות והנהלת הוט לא מכירה בוועד העובדים. כרגע המאבק ניטש בבית הדין לעבודה, כי אנחנו לא מעוניינים שהוא יתרחש על גבם של העובדים והלקוחות בשביתה ממושכת. אנחנו מחכים לדיון נוסף לקראת סוף החודש. יש ויכוח גדול לגבי יחידת המיקוח, זה אחד הדברים שנידונים בבית הדין, אבל בהחלט מעל שליש מהעובדים [מאוגדים דרכנו]”.

“אז הנהלת הוט, אני שמחה לגלות שהלחץ הציבורי עובד, ואתם מתחילים להיבהל מהלקוחות שדורשים צדק ולהכין תשובות”, כתבה זנדברג בפייסבוק. “רק מה, אם השיטה שלכם היא לשקר ללקוחות פוטנציאלים, לא עדיף לעשות את הדבר הנכון והצודק, להכיר בוועד, לשבת איתו למשא ומתן ולהפסיק את המעבר לעבודה קבלנית? תעשו הרבה יותר טוב, לעצמכם, לעובדים וללקוחות”.

דוברת הוט, דנה אדמוני, מסרה בתגובה: “תהליך סגירת המערך הטכני והעברתו לחברות מתמחות הסתיים, ובהתאם הסתיימו שביתות הטכנאים, והשירות חזר לסדרו”. תגובה זו דומה להודעה שהוציאה הוט בסוף אוגוסט, ובה נאמר כי “עתה, עם השלמת המהלך של העברת מערך טכנאי השירות לחברות המתמחות, הסתיימו השביתות והחברה פועלת נמרצות על מנת לשפר את חווית השירות ללקוחותיה”. התגובה עוסקת בחשש אפשרי של לקוחות מפני שביתות ושיבושים בשירות, אך לא מתייחסת לנושא יחסי העבודה בהוט.

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

3 תגובות לפוסט “ח”כ זנדברג: התנתקתי מהוט בתמיכה במאבק העובדים, נציגת שימור לקוחות אמרה לי שהמאבק הסתיים // עידו קינן, ג’וני זילבר”

 1. רונן on 12 בנובמבר, 2013 04:47

  נכון מאוד, למה הם מעבירים אנשים שעבדו 23 שנה
  לעבודת קבלן?
  לדעתי זו ממש חוצפה!

 2. ריקרדו on 12 בנובמבר, 2013 20:25

  שקר פירסומי:
  חוזרים הביתה – משתמשים חדשים בלבד

 3. לא אמין on 17 בנובמבר, 2013 17:14

  אין מצב בעולם שהיא הצליחה להתנתק מהוט – הם לא עונים

פרסום תגובה