עקיבא נוביק ויאיר שרקי עושים סיכול ממוקד לאייטם של אביב הורביץ

לייק פצוע. איור: פייסבוק

אביב הורביץ, מבקר התקשורת בעל הטור “מי נגד מי” במאקו, חפר בפייסבוקים של עיתונאים כדי למצוא עמודים בעיתיים שהם לייקקו. בדיקה מוזרה, משום שעיתונאים מלייקקים עמודים בעייתיים כחלק מהעבודה שלהם. אני לא רוצה לחשוב אפילו מה האלגוריתם של פייסבוק חושב עלי לאור הלייקים שאני נותן.

שניים מהעיתונאים שקיבלו ממנו פניה שרפו לו את האייטם בפייסבוקים שלהם.

יאיר שרקי מגל”צ סיפר:

אז אביב הורביץ ממאקו צלצל לנזוף בי על שעשיתי לייק לעד שהנערים חוזרים – בכל שעה במחבל יורים. הסברתי לו שאני עושה לייק להרבה דפים כדי לראות את העדכונים (גם לחמאס, לטבעונים ולנטורי קרתא, למשל).

עדכון: הייתי עד עכשיו בניתוח להסרת משקפיים, ורק עכשיו אני רואה (בלי משקפיים!) את התגובות. אז למי שלא הבין- כשאני מסמן ‘לייק’ זה לא בהכרח אומר שאני מסכים עם העמוד ב100 אחוז- גם במקרה הזה.

דף הפייסבוק "עד שהנערים חוזרים – בכל שעה במחבל יורים"

עקיבא נוביק מידיעות אחרונות כתב:

מחר בטור של אביב הורביץ: תחקיר עוצר נשימה על עיתונאים שעושים לייק לדפי פייסבוק שהם לא מסכימים איתם, רק כדי לקבל עדכונים. שאפו הורביץ, הישג עיתונאי נדיר

ואחר כך הוסיף:

אז מבקר התקשורת של מאקו נורא התרגש מכך שעשיתי פעם לייק לדף שהתברר בדיעבד כתעלול נגד מקום העבודה שלי [מדובר ככל הנראה בעמודי ההתנגדות לחוק החינמונים, ש”ישראל היום” עומד מאחוריהם, ע”ק]. ובכן, כיוון שאני אחלה גבר העפתי הרגע מבט ב417 הלייקים שסימנתי בימי חלדי, והממצאים המסעירים יכולים לפרנס בקלות 4 שבועות במדור הרכילות שלו:

עשיתי לייק לעמוד “סילוואד פירסט” למרות שבין מטרותיו גם קידום זריקות אבנים על היישוב בו גדלתי.

עשיתי לייק לעמוד “בלייזר” חרף היותי יהודי מאמין ואף כהן.

עשיתי לייק לעמודים של רועי שרון ואבישי בן חיים, למרות שמדובר במתחרים ישירים שלי.

עשיתי לייק לעמוד “יהודים בואו ננצח” למרות שאם יוצע לי להצטרף לתג מחיר, יש מצב שאסרב.

עשיתי לייק לעמוד של ח”כ באסל גטאס, אולם למרבה ההפתעה לא הצבעתי בלד.

עשיתי לייק לעמוד “גם אני שמאלני בוגד” על אף שגדלתי על ערכי תורת ז’בוטינסקי וזבולון המר.

עשיתי לייק לעמוד של “תרגומים גרועים מאנגלית לעברית” למרות שאמי ורדה הינה מתרגמת מחוננת ומעולם לא יצאה תקלה תחת ידה.

עשיתי לייק לעמוד “חגי פליסיאן לא רוצח” למרות שיש לי לפעמים אי אלו השגות על החלטות המשטרה.

עשיתי לייק לדף “פי אלף יותר חיים לוינסון” למרות שאני סבור שהמקור יותר משעשע.

עשיתי לייק לדף “כולנו בועז אלברט” למרות שבמחשבה שניה אני לא משוכנע שכולנו.

עשיתי לייק לעמוד “אני לוחם לא קוקסינל”, למרות שלאור העובדה ששירתתי בגל”צ, אני כנראה יותר קרוב לאפשרות השנייה.

שאלתי את הורביץ לפשר הבדיקה המשונה שביצע בשרקי. “התשובה היא שיאיר שרקי יכול להגדיר את שיחתנו איך שהוא רוצה, והאופן שבו התנהלה השיחה יופיע בטור הקרוב של ‘מי נגד מי'”, השיב. “כוכבים ברשת” שאלה אותו שאלה דומה על הבירור שערך עם נוביק, והוא השיב תשובה דומה במהותה: “תודותיי לעקיבא נוביק על הפרומו לטור”.

[עדכון] מסתבר שדווקא יצא משהו מהאייטם הזה. הסטטוס לעיל של שרקי הוא הגירסה הערוכה. המקורית אמרה כך: “אז אביב הורביץ מ-mako צלצל לנזוף בי על שעשיתי לייק ל’עד שהנערים חוזרים – בכל שעה במחבל יורים’. הסברתי לו שאני עושה לייק להרבה דפים כדי לראות את העדכונים (גם לחמאס, לטבעונים ולנטורי קרתא), אבל מאז השיחה, ככל שאני חושב על זה, זה נשמע לי רעיון לא רע בכלל”.

אביב הורביץ דיווח:

המשפט האחרון, שבו שרקי תומך במידת מה בהרג מחבלים כלואים, גרר תגובות רבות. חלק מהמגיבים תמכו בהתלהבות בעמדתו של שרקי. אחרים, ביניהם עמיתיו מגל”צ, הביעו הסתייגות נחרצת. רינו צרור, מגיש “מה בוער” בימי חמישי, כתב לשרקי: “זה רעיון רע”; עדן ארדינסט, עורכת “נכון להבוקר”, כתבה: “זה רעיון ממש רע. אל תגיד את זה, בבקשה”; ואילו דורי מנור, שמגיש בגל”צ את התכנית “בעקבות הזמן האבוד”, היה חריף יותר וכתב: “אני מתבייש לשדר איתך באותה התחנה, יאיר. אתה שם לב שאתה פחות או יותר קורא לרצח? לא, הנסיבות העגומות לא מצדיקות את זה. ולא, זה ממש לא מצחיק”.

תגובות

3 תגובות לפוסט “עקיבא נוביק ויאיר שרקי עושים סיכול ממוקד לאייטם של אביב הורביץ”

  1. ... on 19 ביוני, 2014 03:25

    לא הבנתי מה “בעייתי” בעמוד הזה.

  2. ליאור on 19 ביוני, 2014 08:50

    אביב הורביץ כותב מעולה, אבל בפייסבוק הוא לא מבין, רואים את זה הרבה בכתבות שלו, הוא לא מכיר את ההתנהלות והמורכבות ברשתות החברתיות.

  3. עידו קינן on 19 ביוני, 2014 11:35

    הכוונה לבעייתי לתפיסתו של הורביץ. אני לא נכנס לדיון הזה כרגע.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.