דרוש מנהל אבטחת מידע לגוף סודי ששומר על חשאיותו כמו שהוא שומר על המאגר הביומטרי

הילל קוברובסקי פרסם מודעת דרושים שמצא באולג’ובס:

מודעת דרושים של רשות המאגר הביומטרי

מעניין איזה גוף חסוי נמצא בירושלים, עוסק בתחום הציבורי-ממשלתי ומעסיק אנשים תחת ראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי. אולי זה אותו גוף שהעומד בראשו, גון קמני, פרסם לאחרונה בלינקדאין שלו מודעת דרושים דומה, שבתגובה לחשיפתה מודה רשות המאגר הביומטרי כי “מיום הקמת הרשות לניהול המאגר הביומטרי, כיהן בה מנהל אבטחת מידע, עד לפברואר 2014”, כלומר שמפברואר ועד היום אין לה מנהל אבטחת מידע?

ראש הרשות הביומטרית, גון קמני, מחפש מנהל אבטחה למאגר, דרך חשבון הלינקדאין שלו

האם זה אותו הגוף שמזכיר לנו שהמאגר הביומטרי של מדינת ישראל מופקר בידי אנשים שלא היינו נותנים להם לנהל תפריט גלילה באתר הזמנת פיצה?

הנה מכתב שנשלח היום למבקר המדינה, השולח ביקש שלא אציין את שמו:

פגיעה בעצמאות מנהל אבטחת מידע – רשות האוכלוסין וההגירה

לאחרונה פורסם כי רשות האוכלוסין וההגירה מחפשת מועמדים לתפקיד מנהל אבטחת מידע.
להלן מצ”ב העתק מודעת דרושים של הרשות, וכבר בעיון ראשוני במודעת הדרושים ניתן להסיק מתוך תיאור הגדרת התפקיד כי מנהל אבטחת המידע לא יזכה לעצמאות, ולמעשה הוא יהווה חותמת גומי להחלטותיו של מנהל הרשות. רוצה לומר, ישנה חשיבות יתרה כי מנהל אבטחת המידע ברשות יוכל לקבוע מדיניות ונהלים באופן עצמאי, ללא השפעה של מנהל הרשות ו\או גורמים אחרים ברשות על שיקול דעתו – ותנאי זה אינו מתקיים כלל.

סוגיה זו דומה לגישה במודל “הפרדת הסמכויות” אשר מאפשרות לרשות אחת לאזן את השנייה, ובמקרה הנדון מנהל אבטחת המידע הוא כלל לא מנהל אלא “חייל פשוט”.

כמו כן, דרישות הקבלה לתפקיד נמוכות מאוד, והולמות דרישות קבלה לאיש אבטחת מידע ממוצע, ולא מנהל אבטחת מידע של מאגר ביומטרי רגיש.

בהתאם לכך, אני מבקש לבחון מדוע לא הוגדרו דרישות קבלה ראויות למשרה זה.

מעבר לכך, מצ”ב מודעת דרושים אשר מר. גו’ן קמני, מנהל הרשות הביומטרית פרסם בלינקדיין. אודה לבדיקה האם מר. גו’ן קמני הוסמך לשמש כנציג רשמי של המדינה לגיוס עובדים, וזאת מכיוון שככל שידוע לי האחריות והסמכות לגיוס עובדים הינה של נציבות המדינה בלבד. למותר לציין כי סוגיה זו מעלה לדיון האם הליך המינוי מתבצע בהתאם לחוק חובת המכרזים ואף בהתאם לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, או שמא ישנה העדפה למועמד כזה או אחר מטעמים כאילו ואחרים.

לפיכך אודה לבדיקת משרד מבקר המדינה את הסוגיות השונות, וזאת מכיוון שהתנהלות מסוג זו מסכנת את כלל אזרחי מדינת ישראל.

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.