ראפר אומר לילדים לעזוב את בית הספר כי לא מלמדים שם דברים מעשיים // שישבת

לא לומדים

“הרבה זמן לא חשתי כל כך זועם כמו בזמן שכתבתי את השיר הזה”, כתב הראפר הבריטי בויאינאהבנד על שירו “Don’t Stay in School”, שפרסם לפני חודש בפייסבוק וביוטיוב שלו. בשירו, בויאינאהבנד, ששמו האמיתי דיויד בראון, מתלונן שבית הספר לימד אותו הרבה דברים לא חשובים ולא מספיק דברים פרקטיים וקריטיים לחיים האמיתיים, כמו איך עובד כסף, אילו זכויות אדם מובטחות לאנשים ולמי כדאי להצביע. בכתוביות בסוף הסרטון הבהיר שהוא לא באמת מתנגד ללימוד נושאים “לא פרקטיים”, אבל שלדעתו צריך לאפשר לתלמידים לבחור אם ללמוד אותם או לא.

השיר נגע, כנראה, לתלמידים ותלמידים-לשעבר רבים, ורשם 5.28 מיליון צפיות בפייסבוק ו-1.26 מיליון ביוטיוב עד היום. תלמידים בבית ספר אחד בבריטניה העבירו את השיר להנהלה, וזו הסכימה לקיים דיון על הנושאים שלדעת התלמידים צריכים להיכנס למערכת הלימודים. בויאינאבהבנד החליט לקחת על עצמו את הנושא בפעילות קידום ובשירים על נושאי לימוד חשובים. אתמול ערך דיון וידאו חי עם צופיו כדי להחליט לאן ממשיכים מכאן.

אומנות אוננות

המורה הצרפתי פרדריק דוראן-באיסס תובע מפייסבוק 20 אלף אירו (כ-87 אלף שקל) פיצוי על שהרשת החברתית חסמה את חשבונו כעונש על פרסום הציור “מקורו של העולם” של גוסטב קורבה, שמציג ערווה ופות. בית המשפט הגבוה של פריז פסל את טענת פייסבוק, שהמשתמשים חתומים על תנאי שימוש שקובעים שסכסוכים שלהם עם פייסבוק יידונו בבית משפט בקליפורניה, ועל כן אין לבית משפט צרפתי סמכות לדון בתיק.

(מן הארכיב: פייסבוק חוסמת ישראלית שהעלתה ציור עירום של עצמה, פייסבוק חוסמת את הדף של האקדמיה לאמנויות בניו יורק בגלל פסלי וציורי עירום)

"מקורו של העולם". ציור: גוסטב קורבה (נחלת הכלל)

ועוד בחדשות הצנזורשת: בשבוע האחרון של פברואר הודיעה גוגל שתגביל גישה לבלוגים, שמתארחים בפלטפורמת בלוגר שבבעלותה, אשר יציגו “תמונות או וידאו של תכנים מיניים בוטים או עירום גרפי”. “שום תוכן לא יימחק, אבל רק כותבי הבלוג ואלה שאיתם הם ישתפו מפורשות את הבלוג יוכלו לראות את התכנים”, נכתב בהודעת גוגל.

הביקורת הציבורית גרמה לגוגל לחזור בה מההחלטה. מנהלת תמיכה במוצרים חברתיים בגוגל, ג’סיקה פלגיו, כתבה בסוף החודש בפורום התמיכה של בלוגר: “השבוע, הודענו על שינוי במדיניות הפורנו של בלוגר. קיבלו טון של משוב, במיוחד לגבי הכנסת שינוי רטרואקטיבי (לחלק מהאנשים יש חשבון מזה 10+ שנים), אבל גם על ההשפעה השלילית על אינדיבידואלים שמפרסים תוכן מיני בוטה כדי לבטא את הזהויות שלהם. אז במקום ליישם את השינוי הזה, החלטנו להגביר את האכיפה של המדיניות הקיימת שאוסרת פורנו מסחרי. בעלי בלוגים צריכים להמשיך לסמן כל בלוג שמכיל תוכן מיני בוטה כ’adult’ כדי שהם יוצבו מאחורי עמוד אזהרה של ‘תוכן למבוגרים'”.


הסיפורים משודרים בפינה “האחראי על האינטרנט”, המשודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית שישבת עם עידן קוולר בגל”צ ב-7.3.2015


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.