ישראבלוג לקראת סגירה? בנענע10 מתעלמים מפניות הקהילה להציל את הבלוגיה

בשבועות האחרונים מסתובבות שמועות על כוונה לסגור את קהילת הבלוגים ישראבלוג. עתידה של הבלוגיה כרוך בזה של האתר שהיא נמצאת בבעלותו, נענע10, וזה כרוך בגורלו של בעליו, ערוץ 10, שעתידו לוט בערפל.

ישראבלוג, פלטפורמת הבלוגים העברית הייעודית הראשונה, הוקמה ב-2001 על ידי המתכנת יריב חבוט. היא נרכשה ב-2006 על ידי נענע10, שאז עדיין נקרא נענע והיה בבעלות נטוויז’ן, וכיום נמצא בבעלות ערוץ 10. עמוד הבית של ישראבלוג לא התעדכן מאז אפריל. בלוגרים בישראבלוג חוששים הן מסגירת הבלוגיה והן ממחיקת היסטוריית הבלוגים שלהם. מאז שהוקמה הפלטפורמה ועד היום, לא סיפקה ישראבלוג כלי ראוי לשמירת גיבוי של הבלוגים ולהעלאתם לפלטפורמות אחרות, ותחת בעלות נטוויז’ן אף חסמה כלי כזה שהעלתה המתחרה תפוז.

דף הבית של ישראבלוג, 20.5.2015

גם לפני שנה עמדה ישראבלוג בפני סגירה. העובדת היחידה שנותרה בישראבלוג, מנהלת הבלוגיה מריאט כהן, כתבה אז ב”הבלוג הרשמי של הנהלת ישרא-בלוג”: “השבוע האחרון היה אחד השבועות הסוערים בתקשורת הישראלית. אני לא יודעת כמה מכם קראו את הידיעות אך לצערי הסערה הגיעה הפעם גם לפתח ביתנו, וישרא-בלוג נמצא בסכנת סגירה ממשית. כמו רבים מחבריי במחלקת התוכן של נענע10, זומנתי גם אני לשימוע לפני פיטורין. בהיותי העובדת היחידה של ישרא-בלוג זה אומר סגירה בפועל של ישרא-בלוג”. מנענע10 לא נמסרה אז תגובה

מוקדם יותר החודש, ב-5/5, שאלתי את עורך נענע10 ערן ב.י אם ישראבלוג עומד להיסגר. הוא השיב לי:

כל עוד נענע עומדת, ישראבלוג עומד איתה

אנחנו מחזיקים אצבעות שהערוץ יקבל את הרשיון בקרוב ואז יוסר האיום גם מעל נענע ונוכל להשקיע מה שצריך בכל חלקי האתר

במצב הנוכחי אנחנו מתמודדים עם משימות רבות ובכוח אדם מאד מצומצם ולצערנו לא מספיקים לעשות הכל

אבל ממשיכים להילחם ומקווים לטוב

ותודה שאתה מתעניין

בלוגרים באתר מנסים להצילו באמצעות רכישתו מהחברה, יוזמה שכשלה בעבר. אחת מהבלוגרים שמנסים להחיות את היוזמה הזאת כעת היא אנה איזוצ’ייב, שפנתה למנכ”ל נענע10, יואב הלדמן, בבקשה להיפגש. איזוצ’ייב כתבה להלדמן שלשום, אחרי שאימייל קודם שלה אליו זכה להתעלמות:

על רקע איומי הסגירה בישראבלוג, עלה הרצון בקרב קבוצה של בלוגרים בעבר ובהווה לרכוש את האתר.
היות ולמיטב ידיעתנו האתר אינו נושא רווח לבעליו, ולצד זאת מרחפת מעליו סכנת הסגירה מידיו של ערוץ 10, אנו סבורים כי מהלך כזה יהיה מוצלח עבור כל הצדדים הנוגעים בדבר.
היינו מאד מעוניינים לפגוש איתך או את מי מנציגיך ולדון באפשרות הזו; גם אם נענע10 אינו סבור כי זהו המהלך המתבקש, אנו סבורים כי אין זה יזיק לכל הפחות לשמוע אותנו.

תגובות

2 תגובות לפוסט “ישראבלוג לקראת סגירה? בנענע10 מתעלמים מפניות הקהילה להציל את הבלוגיה”

  1. טליק on 20 במאי, 2015 15:30

    תודה, אני כותב בישרא 12 שנה, זוכר את הבלוג שלך כשעוד היה כאן ואני מנסה להוביל מהלך כדי שנענע או ערוץ 10 יצאו החוצה כדי לומר לנו מה בדעתם לעשות עם ישרא. למה הם לא מגיבים? בד בבד אני מנסה להוציא החוצה לתקשורת האינטרנט הארצית את נושא הסגירה של ישרא על ידי נענע ואת העובדה שהם לא מבהירים מה הם רוצים לעשות ולא נענים להצעתנו להפגש איתם כדי לברר אפשרות קניה של ישרא. האי אם הם מפסידים כסף כדבריהם, למה הם לא נוקבים במחיר ונכנסים איתנו למו”מ. התראיינתי היום לכתבת האינטרנט של ynet ואני מקווה שלמה שאתה כתבת ולמה שאמרתי לכתבת יעורר הד שנענע או ערוץ 10 יצאו סוף כל סוף החוצה ויספרו מה קורה. תודה, טליק

  2. נענע10 ימכור את ישראבלוג לסטארטאפ, לפי דיווח של טיים אאוט ת”א | חדר 404 on 7 בפברואר, 2016 19:52

    […] אחר כך, מאי 2015, גל נוסף. כתבתי על כך פה. עורך נענע10 אז, ערן ב.י, אמר לי: “כל עוד נענע עומדת, […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.