נציגי פייסבוק הגיעו לכנסת להקריא את תקנון השימוש

ראש תחום גלישה בטוחה בפייסבוק, ג'ולי דה-ביילאנקורט; מנהל המדיניות בפייסבוק, סיימון מילנר; נשיא איגוד האינטרנט ד"ר אלון הסגל; ח"כ מיכל רוזין; יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ח"כ אורי מקלב. צילום: דוברות הכנסת

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת קיימה היום ישיבת נזיפה לפייסבוק תחת הכותרת המרדימה “גבולות השיח האינטרנטי”. עילת הישיבה היא התאבדותו של איש לשכת האוכלוסין אריאל רוניס בעקבות סטטוס פייסבוק שבו לי לנואר יוריסטה האשימה אותו בהתנהגות גזענית כלפיה. רחוק ברקע: ההטרלה המשפטית המוצלחת של עו”ד גיא אופיר, שביקש לפרסם את פרטי ההתקשרות האישיים של מנכ”לית פייסבוק ישראל, האם פרסום פרטיה של מנכ”לית פייסבוק ישראל הוא פגיעה בפרטיותה?, בטענה שהחברה מונעת אפשרות ליצור איתה קשר במקרים דחופים.

פייסבוק שלחה לוועדה שני נציגים, מנהל המדיניות סיימון מילנר מלונדון וראש תחום גלישה בטוחה ג’ולי דה-ביילאנקורט מדבלין. אלו שמעו את חברי הוועדה ואת האזרחים שבאו להתלונן על הטיפול הלקוי של פייסבוק בתלונות על השמצות, בריונות רשת ואיומים.

בתגובה הקריאו נציגי פייסבוק את תנאי השימוש של מפעילת הרשת החברתית, ואת התגובות הקבועות שלה לתלונות על הטיפול הלקוי בתלונות על השמצות, בריונות רשת ואיומים. עו”ד יהונתן קלינגר, שנכח בישיבה, שלח לנו הקלטה:

ההצגה המגוחכת הזאת היא שידור חוזר מלפני שנתייים, אז הגיע נציג גוגל לישיבת נזיפה בוועדת המדע והטכנולוגיה אחרי שחברת הטכנולוגיה העזה “להכיר במדינה פלסטינית”, כלומר להציג את השם פלסטין בשירותי המפות שלה. גוגל שלחה כל הדרך מקליפורניה את הנציג, צ’ארלי הייל, להקריא הודעה לעיתונות שלפיה גוגל מתבססת על החלטות של האו”ם, ארגון התקינה הבינלאומי ISO והארגון שאחראי על הקצאת דומיינים, ICANN, ולא נוקטת עמדה (למרות שההתבססות על ההחלטות הללו היא בהחלט נקיטת עמדה). נסיון להוציא ממנו תשובות נתקל בחומת היחץ התאגידית המקובלת ובחזרה על הטקסט שנשלח להקריא.

גוגל, פייסבוק ושאר תאגידימים, חישבו על איכות הסביבה. האם אתם באמת צריכים לבזבז דלק מטוסים בהטסת נציגים מעבר לים להקריא דף מסרים זה?

תגובות

2 תגובות לפוסט “נציגי פייסבוק הגיעו לכנסת להקריא את תקנון השימוש”

  1. אמיר on 16 ביוני, 2015 20:14

    מהדהדת כמו חדר מדרגות בקניון

  2. » הח”כ ששילם לפייסבוק על קידום פוסט נגד פייסבוק » רבע לדיגיטל on 17 באוגוסט, 2016 08:55

    […] הם נשמעים כמו הודעה לעיתונות (הנה ביקור של נציג גוגל, והנה של נציג פייסבוק). אבל כשיו”ר ועדת החוקה ח”כ ניסן סלומינסקי הזמין […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.