המלונות שמזהירים מערבים // זכות התגובה היא לא הזכות להתעלם מהשאלה וליחצן את עצמך

הפרעה בדיבור. איור: Yau Hoong Tang, cc-by-nc-nd

לי אברמוביץ’ דיווחה בחדשות 2 שיהודים שמבקשים להזמין חדרי מלון בסופשבוע שאחרי כיפור מוזהרים על ידי אנשי המלונות מפני אורחים ערבים. במוקד של מלונות קלאב הוטל ציינו כי בתאריך הרצוי “יש הרבה מהמגזר”, ובמוקד של מלונות קראון פלאזה אמרו “קחו בחשבון שזה חג של הדת המוסלמית. אנחנו פשוט מודיעים על כך כי יש אנשים שזה מפריע להם”.

חדשות 2 ביקשו את תגובות רשתות בתי המלון ונראה שפרסמו אותן במלואן. בחדשות 2, כמו בכלי תקשורת רבים אחרים, נוהגים להביא את התגובה במלואה (כל עוד היא באורך סביר), גם כאשר היא מכילה פרסום וייחצון עצמי, וגם כאשר היא מתעלמת לחלוטין מהשאלה שנשאלה. זאת, במקום לקצץ ממנה את החלקים הלא-רלוונטיים ולפרסם רק את התשובות לשאלות שנשאלו, לציין אם המסוקר סירב להשיב לעניין ולהצביע על אי-דיוקים ושקרים בתגובות, כדי שהמילה האחרונה בכתבה לא תהיה המידע הלא-נכון.

מוקדנית מלונות קראון פלאזה מודיעה על נופשים ערבים. צילומסך מחדשות 2

הנה התגובות של הרשתות האמורות כפי שפורסמו בחדשות 2. מחקתי את החלקים הלא-רלוונטיים, והוספתי בהדגשה את מה שחדשות 2 היו צריכים להוסיף.

תגובת רשת קלאב הוטל: “התשובה שניתנה נוגדת את מדיניות קלאב הוטל. מי שאמר את האמירה יושעה באופן מיידי עד לבירור. הרשת מארחת בכל זמן את כל בני העדות והמגזרים בישראל“. אנחנו בחדשות 2 נמשיך לעקוב ונדווח אם אכן מדובר ביוזמה של נציג ספציפי, או במדיניות של הרשת שהיא ייחסה לנציג כדי לחמוק מאחריות.

תגובת רשת קראון פלאזה: “הרשת מקדמת בברכה כל אורח באשר הוא בבתי המלון בישראל ובמאות הפזורים ברחבי העולםברשת קראון פלאזה סירבו להשיב לגופו של עניין.

עוד בנושא:
למה התקשורת עוזרת להוט להפוך קנס של 1.3 מיליון שקל ליחצנות עצמית?
תגובת עיריית תל אביב לביקורת על הפיילוט של ווש – ותגובתנו לתגובתה

תגובות

2 תגובות לפוסט “המלונות שמזהירים מערבים // זכות התגובה היא לא הזכות להתעלם מהשאלה וליחצן את עצמך”

  1. וינסטון סמית on 8 בספטמבר, 2015 13:43

    אפילו אורוול לא חשב על הקונספט של גוף ביקורת המפקח על טיב פעולתה של משטרת המחשבות.

  2. עידו קינן on 8 בספטמבר, 2015 16:50

    וינסטון סמית, תרצה לתת מקרא למשל שלך? כי אני לא הבנתי אותו.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.