עובד בזק ביצע פיגוע רצחני, החברה מתמודדת ברשת (פוסט מתעדכן)

פרטי עובד בזק, עלאא אבו ג'מל, שביצע פיגוע דריסה רצחני בירושלים, מתוך מערכת פנימית של החברה. פורסם על ידי אלי_סקופר ברוטר.נט

עובד של חברת בזק, עלאא אבו ג’מאל, ביצע הבוקר פיגוע דריסה ברחוב מלכי ישראל בירושלים באמצעות רכב חברה. בפיגוע נרצח אדם אחד, ואחר נפצע קל. אבו ג’מאל חוסל. בזק עדכנה את עובדיה בפיגוע, פרסמה הודעות בפרופילי הרשתות החברתיות ומתמודדת עם תגובות הציבור.

הודעת החברה לעובדים (שפרסם אלי_סקופר ברוטר.נט):

הודעת בזק לעובדיה על הפיגוע הרצחני שביצע עובד החברה, עלאא אבו ג'מאל. פורסם על ידי אלי_סקופר ברוטר.נט

הודעת בזק בפייסבוק ובטוויטר שלה:

בזק מביעה זעזוע עמוק בעקבות הפיגוע בירושלים ברחוב מלכי ישראל, ומפעילותו החבלנית של עובד החברה (שנהרג במהלך הפיגוע).

אנו המומים מהמעשה הנפשע, מביעים שאט נפש מהמעשה, כואבים את כאבן העמוק של משפחות ההרוגים ומתפללים להבראתם המהירה של פצועי הפיגוע”.

אנחנו מדגישים כי לא נראה כל סימן מוקדם, ולא נצפה כל שינוי בהתנהגותו של העובד, אשר יכלו להעיד מראש על פעילותו החבלנית הנפשעת.

אנו נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות, וליבנו עם הנפגעים באירוע ובני משפחתם.

החברה מתמודדת, כצפוי, עם תגובות עוינות של גולשים.

למשל, שבי תוהה בטוויטר למה בזק לא מפטרת “את כולם” – הכוונה ככה”נ לכל עובדיה הערבים. בזק משיבים לו כי “בזק מעסיקה עובדים על פי קריטריונים מקצועיים בלבד וללא כל התייחסות לדת, גזע או מין, ליבנו עם הנפגעים באירוע ובני משפחתם”.

בזק ושבי מתווכחים בטוויטר על המפגע עובד בזק

טענות ממוקדות יותר נשמעות נגד ההתנערות של בזק, שלפיה “לא נראה כל סימן מוקדם, ולא נצפה כל שינוי בהתנהגותו של העובד, אשר יכלו להעיד מראש על פעילותו החבלנית הנפשעת”. כפי שמציינים מספר גולשים בתגובות לסטטוס הפייסבוק של בזק, אבו ג’מאל הוא בן דודם של רסאן אבו ג’מאל ועודיי אבו ג’מאל, שרצחו ארבעה בטבח בבית הכנסת “קהילת תורה” בירושלים בנובמבר אשתקד, והביע תמיכה במעשיהם:

המעשה הזה התרחש בגלל הלחצים של ממשלת ישראל הכובשת נגד העם הפלסטיני ובירושלים באופן כללי והפגיעה הממושכת במסגד אל-אקצה. […] זה דבר רגיל שניתן לצפות לו מכל אדם שיש לו אומץ ותחושת שייכות לעמו ולאיסלאם. […] הגבנו בקריאות שמחה כשקיבלנו את ההודעה על מותם. […] אנשים כאן חילקו ממתקים לאורחים שהגיעו לבקר אצלנו והייתה שמחה למען השהידים. […] הפיגוע היה הפתעה בשבילנו, לא ציפינו שזה יקרה. שני ההרוגים עובדים כרגיל ולא שייכים לאף ארגון. אחד מהם נשוי עם שלושה ילדים, אני לא יודע מה יקרה עכשיו. […] תודה לאל, בן אדם שמת כשהיד זה דבר גדול.

ב-15:17 פרסמה בזק התייחסות להעסקת העובד:

הודעת בזק על מדיניות העסקת עובדים, בעקבות פיגוע רצחני שביצע עובד החברה עלאא אבו ג'מאל

בדיחה של אלון כץ מהדהדת שאלה אמיתית שגולשים רבים שואלים – האם בזק תסכים לבקשתם לשלוח להם טכנאי יהודי בלבד?

בדיחה של אלון כץ על הפיגוע שביצע עובד בזק: "לקוח יקר, טכנאי בזק כעת בדרך אליך"; "אה לא, הסתדרתי כבר"

בצהריים שלחה בזק סמס לעובדיה: “שלום לכולם, לאור רגישות המצב אנו מבקשים להימנע מתגובות מכל סוג שהוא ברשתות החברתיות ובתוכנות המסרים המיידים על האירוע המצער, בו היה מעורב עובד החברה. אנו מגיבים באופן רשמי ומסודר בכל אמצעי המדיה”. שזה די אירוני מצד חברה שחשבה שהכל סבבה עם עובד שהתבטא בזכות פיגוע רצחני בבית כנסת.

הודעה מבזק לעובדי החברה בעקבות פיגוע רצחני שביצע עובד החברה עלאא אבו ג'מאל: "שלום לכולם, לאור רגישות המצב אנו מבקשים להימנע מתגובות מכל סוג שהוא ברשתות החברתיות ובתוכנות המסרים המיידים על האירוע המצער, בו היה מעורב עובד החברה. אנו מגיבים באופן רשמי ומסודר בכל אמצעי המדיה"

לפני שנה וחצי, כשמבצע צוק איתן סער גם בפייסבוק, הנחתה בזק את עובדיה כיצד עליה לפעול כשהם מתבטאים שם. סמנכ”ל משאבי אנוש בבזק, אהוד מזומן, כתב אז לעובדים:

בימים שכאלה מצפה חברת בזק מכל עובד ועובדת בחברה לנהוג במשנה זהירות, ברגישות וכבוד לזולת ולמדינה בעת שהוא עושה שימוש ברשתות החברתיות ובפרסומים בהם, בעיקר כאשר הנכם מזוהים כעובדי החברה. […]החברה תשקול את צעדיה כלפי כל עובד או עובד אשר ינהגו התנהגות בלתי הולמת, הסתה, או פגיעה בבטחון המדינה ובסדרי המשטר והחברה ולא ינהגו על פי הנדרש לעיל.

• הפוסט עודכן לאחרונה ב-18:11

תגובות

תגובה אחת לפוסט “עובד בזק ביצע פיגוע רצחני, החברה מתמודדת ברשת (פוסט מתעדכן)”

  1. לא עשו גוגל: בזק טוענת כי “לא היה סימן מוקדם” on 13 באוקטובר, 2015 15:31

    […] שהפיצה בתקשורת, דווח באתר “חדר 404” כי […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.