שערוריה: פסל ענק של שדיים חשופים בלב תל אביב

הפסל "התרוממות" חשוף שדיים. תמונה: Talmoryair + Room404.net (cc-by-sa)

פסל של שדיים חשופים בכיכר הבימה מסעיר את תושבי תל אביב. הפסל מעורר המחלוקת, שלא ידוע מי הציב אותו, התגלה כאטרקציה תיירותית, כשמבקרים מצטלמים מרחוק על רקעו בשדרות רוטשילד כשהם מעמידים פנים שהם מחזיקים את השדיים בידיהם או מבצעים מוטורבואוטינג.

הפסל הוצב בכיכר כשהשדיים מכוסים במעין חזיה, אך הכיסוי הוסר לפני מספר ימים בשעת לילה על ידי אדם על מנוף. לאור ההשקעה הכספית הנדרשת, לא מן הנמנע שמדובר בקמפיין גרילה פרסומי שהגורמים שמאחוריו ייחשפו, סליחה על משחק המילים, בימים הקרובים. מאידך, יתכן ומדובר בוונדליזם אנטי-מערבי מבית מדרשו של ארגון דאע”ש.

הפסל מכוסה:
הפסל "התרוממות" עם חזייה. צילומסך מהפייסבוק של ראובני פרידן

אלמוני מסיר את הכיסוי:
הסרת החזיה מהפסל "התרוממות" בכיכר הבימה. צילום: אורי בן דב

“לא ייתכן שבכיכרה של עיר תוצג תועבה כזאת”, זועם סגן ראש העירייה, הרב נתן אלנתן, הממונה על תחום פיתוח נכסי העירייה. “נדאג לפנות את הפסל ונשקול להסיר את המימון והתמיכה העירונית מהתאטרון”. משרת התרבות מירי רגב נמסר בתגובה: “לא תיתכן פגישה ברגשות בשם ‘חופש הביטוי והתרבות'”.

מאידך, חבר המועצה מיקי גיצין חושב שהשדיים צריכים להישאר חופשיים: “העירייה לא יכולה מצד אחד לשווק את העיר לתיירים בעולם כאי של חופש בים השמרנות הישראלי, ומצד שני להתפלץ מזוג ציצים חשופים משתזפים באור השמש הימתיכונית”.

(צילומים: אורי בן דב, צילומסך מהפייסבוק של ראובני פרידן, Talmoryair (cc-by-sa). הציטוטים בפוסט מומצאים).

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.