בזק תפיץ סרטון גרילה בסגנון “טיסת השוקולד”, תשלם לפייסבוקאים פופולריים לקדמו

גידי גוב המאוויר בקמפיין בזק. איור: ניר וגלי

אני מקווה שאני לא הורס לחברת בזק קמפיין גרילה, שהטיזר שלו הוא סרטון בסגנון טיסת השוקולד, שיעלה מפרופיל פיקטיבי וישותף בוויראליות מלאכותית על ידי בעלי פרופילים פופולריים, אשר יקבלו על כך תשלום. [עדכון 21.12.2015: השירות שהקמפיין מקדם נחשף בגלל “כתבה” בוויינט]

פניה של משרד הפרסום של בזק אלי בנוגע לקמפיין סרטון השוקולד

ולשאלת נציג חברת הפרסום אדלר חומסקי, אם אני בעניין ומה העלות של שיתוף דבר כזה אצלי בוול – בוודאי שאני בעניין, וההנאה שבפרסום הפוסט הזה היא כל התשלום שאני צריך.

[עדכון] כפי שמציין דורי בן ישראל ב”מזבלה”,

תקנון פייסבוק אוסר על מכירת סטטוסים (בכסף) הן בעמודים והן בפרופילים האישיים. על פי התקנון גולש אשר ימכור תוכן בתשלום לצד שלישי דינו סגירת פרופיל הפייסבוק שלו לצמיתות. בנוסף, עולה גם שאלת האתיות והאחריות של אושיות הפייסבוק כלפי קהל עוקביהם האדיר. במיוחד בסרטונים מסוג זה שמופצים ללא כל יכולת מצד הצופים להבין כי מדובר בתוכן שיווקי או פרסומי שהתקבל תגמול בעבור הפצתו.

[עדכון 21.12.2015] הסרטון התחיל לרוץ ומככב בו גיל חובב, כך לפחות זה נשמע. למרות הפרסום פה ובמזבלה, ולמרות שקולו של חובב מאוד מזוהה, בכל זאת מנסים להפיץ את הסרטון כאותנטי:

"סרטון טיסת השוקולד" של בזק

אגב, בין משתפי הסרטון מהפרופיל של נועה ארליך, שפרסמה אותו במקור, נמצאים ברק קלמנוביץ’, סמנכ”ל המחלקה המסחרית של וויינט, וגל גורן, עובדת אותה מחלקה. מעניין.

ברק קלמנוביץ', סמנכ"ל המחלקה המסחרית של וויינט, וגל גורן, עובדת אותה מחלקה, משתפים את סרטון טיסת השוקולד של בזק

הלשין: ליאור סלע.

תגובות

3 תגובות לפוסט “בזק תפיץ סרטון גרילה בסגנון “טיסת השוקולד”, תשלם לפייסבוקאים פופולריים לקדמו”

 1. אמיר on 10 בדצמבר, 2015 07:24

  תקנון פייסבוק אוסר גם על הקמת פרופילים פיקטיביים

 2. --- on 13 בדצמבר, 2015 17:52

  טוב שאני לא משתמש בפייסבוק הרבה, גם ככה זה גרוע.
  יוטיוב זה הדבר!

 3. » בזק תשיק “ספריית קלאוד”, שירות השכרת ספרים דיגיטליים, כך עולה מ”כתבה” בוויינט ומ”סרטון ויראלי” on 22 בדצמבר, 2015 23:11

  […] המסחרית של וויינט ברק קלמנוביץ’ ועובדת המחלקה גל גורן שיתפו את “הסרטון […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.