הפֿיטביט שלי לא שבור, אני סתם בהריון • אפליקציה נגד משטרת הצניעות באיראן // האחראי על האינטרנט

להאזנה לפינה:

שעת כושר להביא ילד

YoungPTone התלונן בפורום ברדיט המוקדש לצמיד-הכושר פיטביט:

הפיטביט של אשתי מראה שהדופק שלה גבוה באופן עקבי ביומיים האחרונים. לפני יומיים, יום נורמלי למדי, היא רשמה 10 שעות במצב שריפת שומן, מה שנראה לי בלתי אפשרי בהתבסס על רמת הפעילות שלה. כמו כן הקלוריות ששרפה נראות מדויקות. אני חושב שאם היא היתה במצב שריפת שומן, קארן, אישה הרה, עושה כושר. צילום: Jasn (cc-by-nc)היא היתה שורפת מלא קלוריות, אז משהו לא מסתדר. אני לא בטוח אם משהו פגום בחיישן. יש דרך לאפס או לכייל את המכשיר? אני רוצה לנסות את זה לפני שאני פונה לשירות לקוחות בנוגע להחלפה אפשרית”.

בין התשובות שקיבל, חלקן רציניות וחלקן משועשעות, לגבי מצבה של אשתו ולגבי בעיות אפשריות במכשיר, היתה אחת מ-Thatwasunpleasant: “האם היא חוותה משהו מאוד מלחיץ בימים האחרונים או שיש אפשרות שהיא בהריון?”

“הריון הוא אפשרות בסבירות גבוהה”, השיב YoungPTone, “לא ידעתי שזה יכול להקפיץ את קצב הלב. אני עשוי להיות אבא, יאיקס. עכשיו אני צריך לשים לב לקצב הלב שלי לול”. למחרת שב לפורום וכתב: “אני הולך להיות אבא!”

מישהו שאל את Thatwasunpleasant: “האם את מהעתיד? האם נסעת אחורה בזמן להגיד למפרסם הפוסט שהולך להיות לו ילד בדרך הכי מעודנת שאפשר?”. מישהו אחר, שלא ידע את מינה של המשיבה נכונה, שאל: “האם אתה איש מקצוע רפואי? או שאתה כל כך רגיל לעבר נשים שאתה יכול לדעת באמצעות תיאור מעורפל של סימני החיים שלהן?”.

Thatwasunpleasant השיבה: “אני הרה וזה הופך אותי למחוברת באופן מטאפיזי לכל הנשים ההרות האחרות דרך המיסתורין של האינטרנטים. או שפרסמתי מוקדם יותר השבוע תמונה של איך קצב הלב שלי במנוחה מושפע על ידי ההריון שלי, כפי שמודגם על ידי עוקב קצב הלב של הפיטביט שלי. בהחלט אחד מהשניים”.

(דרך i100)

משטרת הצניעות כבודה פנימה

גרשאד (گرشاد) היא אפליקציית ביזור-קהל לאיתור, סימון והזהרה מפני משטרת הצניעות של איראן, גאשט ארשאד (گشت ارشاد). משטרת הצניעות מתנכלת לאנשים שמפירים את כללי ההתנהגות האיסלאמיים במקומות ציבוריים, בעיקר נשים, מאזהרות ונזיפות דרך עיכובים ועד קנסות והעמדה לדין.

גרשד, שזמינה לאנדרואיד, מאפשרת למשתמשים לדווח על גבי מפה על הימצאותם של שוטרי ארשד, ולהימנע מלעבור במקומות שבהם יש שוטרים כאלו. לוגו האפליקציה מעוצב כנעץ-מיקום לבן על רקע שחור שנראים יחד כמו ניקאב, הלבוש המכסה את כל גופה ופניה של האישה למעט העיניים. הגישה לאתר האפליקציה נחסמה יממה אחרי השקתה השבוע, אבל היא כבר הורדה 16 אלף פעמים ושימשה להעלאת 1500 דיווחים. יוצריה השתמשו לפיתוחה ב-psiphon, כלי לעקיפת צנזורשת מהסוג המופעל באיראן, והם מקווים שהמדינה לא תצליח לחסום את השימוש בה.

יוצרי האפליקציה רואים בה “התנגדות לא-אלימה” למשטרת הצניעות. בראיון אימייל לאתר ד’ה וורג’ אמר אחד מהמפתחים שלה, שביקש להישאר בעילום שם מחשש להתנכלות המשטר: “אנחנו יודעים כמה זה מביך, משפיל ולפעמים מפחיד להיות מעוכב על ידי הארשאד”.

גרשאד, אפליקצית ביזור קהל להתחמקות ממשטרת הצניעות של איראן

(דרך הוורג’)


שודר בגלצ בפינה “האחראי על האינטרנט” בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר. הפינה משודרת מדי שבת ב-19:30


תגובות

תגובה אחת לפוסט “הפֿיטביט שלי לא שבור, אני סתם בהריון • אפליקציה נגד משטרת הצניעות באיראן // האחראי על האינטרנט”

  1. זהירות, שוטר! דרושה אפליקציה לאזהרה מפני שוטרים וניידות משטרה | חדר 404 on 22 במאי, 2016 23:10

    […] מספר חודשים סיפרתי כאן על גרשאד, אפליקציה לאזהרה מפני משטרת הצניעות של איראן. משתמשי האפליקציה יכולים לפרסם בה דיווחים על מיקום של […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.