הסדר ניגוד העניינים אלוביץ’-נתניהו: היועמ”ש הדגיש מידע על עסקי אלוביץ’; השתמש בטעות במרקר שחור

הטקסט המודגש בשחור בהסכם ניגוד העניינים של שר התקשורת בנימין נתניהו ואיש העסקים שאול אלוביץ', שכתב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

היועמ”ש אביחי מנדלבליט פרסם היום הסכם ניגוד עניינים של ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו בנוגע לעסקיו של חברו איש העסקים שאול אלוביץ’ (מוטמע בהמשך פוסט). היועמ”ש ביקש להדגיש היבט מסויים בפעילות חברת “חלל תקשורת” שבבעלות משותפת של יורוקום תקשורת של אלוביץ’, אבל בטעות השתמש במרקר שחור במקום בצהוב.

הנה, תיקנתי את זה.

הטקסט המודגש בשחור תוקן להדגשה צהובה בהסכם ניגוד העניינים של שר התקשורת בנימין נתניהו ואיש העסקים שאול אלוביץ', שכתב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. תמונה: הלמו

חברת חלל תקשורת בע”מ (להלן חלל; בשליטת יורוקום תקשורת המחזיקה כ-64% מהמניות), המספקת שירותי תמסורת לוויינית, והיא החברה היחידה בישראל המספקת שירות מסוג “מקטע חלל”.

[…]

תמסורת לווינית חלל תקשורת: שירותי התמסורת הלוויינית מהווים גם הם שירות בזק שהפעלתו טעונה רישיון לפי חוק התקשורת. בתחום זה פועלות מספר חברות ולא ידוע לנו על שאלות מדיניות מיוחדות שמתעוררות בהסדרת פעילותן לפי חוק זה. לצד זאת, שירות ספציפי שאותו מעניקה חלל תקשורת הוא שירות מסוג “מקטע חלל”, המהווה גם הוא שירות בזק הטעון רישיון. כיוון שחלל תקשורת היא החברה הישראלית היחידה המספקת שירותים אלה, ובקשר עם טעמים מיוחדים שהתעוררו בהקשר זה, נקבעו ברישיונה לאחרונה תנאים שונים להבטחת השירות שהיא מעניקה וכן תנאים הנוגעים לזהות בעלי העניין בחברה. בהקשר זה, יובהר כי עליך להימנע מלטפל בהחלטות הנוגעות לרישיונותיה של חלל תקשורת. כמו כן, לנוכח האופי הבלעדי של השירותים שהיא מעניקה במקטע חלל עליך להימנע מלטפל בנושא זה באופן כללי.

לפי דוח מיידי של חלל תקשורת לבורסה מ-6.5.2015 (פדף), שירות “מקטע חלל” הוא “העמדת האפשרות של שידור מהקרקע אל לוויין בחלל ומלוויין בחלל כלפי הקרקע ע”י בעל הרשיון [ל’מתן שירותי בזק וביצוע פעולות בזק’; ע”ק], לצורך ביצוע פעולות שידור לציבור של חוזי ו/או שמע ו/או נתונים, או פעולות של תמסורת חוזי ו/או שמע ו/או נתונים בידי לקוח באלומות השונות של לוויין המממש רשת לוויינית ישראלית המוצגות בנספח לרשיון (‘האלומות’)”.

אחרי הקיפול – המסמך המקורי של היועמ”ש, והמסמך אחרי תיקון ההדגשה משחור לצהוב.

* הפוסט עודכן לאחרונה ב-14:21.

המסמך של היועמ”ש:

להורדה (PDF, 314KB)

המסמך של היועמ”ש עם מרקר צהוב (עיבוד: הלמו):

להורדה (PDF, 288KB)

תגובות

4 תגובות לפוסט “הסדר ניגוד העניינים אלוביץ’-נתניהו: היועמ”ש הדגיש מידע על עסקי אלוביץ’; השתמש בטעות במרקר שחור”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 15 ביוני, 2016 23:43

  ב-PDF המקורי (עם ההשחרה) כתוב שחלל תקשורת מחזיקה ב-24% מהמניות. ב-PDF המעובד זה הפך ל-64%.
  Care to comment?

 2. עידו קינן on 20 ביוני, 2016 14:04

  זה לא שבפדף המקורי כתוב שחלל מחזיקה ב-24% מהמניות כמו שהפורמט משבש העתבקה של ספרות. נסה להעתביק משם את שמה של “בזק בינלאומי 014”, למשל, ותראה שאתה מקבל “חברת בזק בינלאומי 114”. אבל אני מרוצה לאללה מתשומת הלב לפרטים של הקוראים פה :)

 3. אוקיי, יועמ”ש, גם זו דרך להסתיר מידע *ידפרצוף* | חדר 404 on 21 ביוני, 2016 10:59

  […] אבל ההשחרה לא באמת מעלימה את המידע, אלא רק מכסה עליו, והעתבק פשוט חושף אותו. […]

 4. משטרת ישראל חושפת נהלי פתיחה באש בטוש שחור לא ממש אטום | חדר 404 on 5 ביולי, 2016 11:01

  […] שחור – אולי לקח מהפאשלה של היועץ המשפטי לממשלה, ששלח מסמך פדף עם פסים שחורים על חלק מהטקסט, שהסרתי בקלות ופרסמתי כאן, פרסום שאחריו היועמ”ש […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.