💿 האלבום החדפעמי של וו טאנג קלאן למכירה פומבית ⌚ מרמים בבייסבול עם אפל וואץ’ 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לתוכנית 🔊

מי עדיין קונה דיסקים, ועוד במיליון דולר?

האלבום הכפול של וו טאנג קלאן, Once Upon a Time in Shaolin, עומד למכירה פומבית באיביי. ההצעה הראשונה עמדה על $251,800, וכרגע, ארבעה ימים אחרי תחילת המכירה, ההצעה הגבוהה ביותר היא $1,000,700. זה רק חצי ממה ששילם הבעלים הנוכחי של האלבום, מרטין שקרלי.

מרטין שקרלי מציע למכירה פומבית באיביי את האלבום Once Upon a Time in Shaolin של וו טאנג קלאן

מרטין שקרלי מציע למכירה פומבית באיביי את האלבום Once Upon a Time in Shaolin של וו טאנג קלאן

“במשך שנים קידמנו את הרעיון שמוזיקה היא אמנות, ובכל זאת היא לא מקבלת את אותו היחס כמו אמנות במובן של הערך שלה, במיוחד בימינו כשהיא עברה פיחות והצטמצמה כמעט עד לנקודה שצריך לחלק אותה בחינם”, אמר ריזה, אחד מחברי הלהקה, עם יציאת האלבום. כדי להתמודד עם הפיחות בערכה של המוזיקה בעידן השכפול וההפצה הדיגיטליים, הלהקה הוציא את האלבום הזה, שהוקלט לאורך שש שנים, בעותק אחד בלבד – שני דיסקים באריזה מהודרת עם תחריטי מתכת. הלהקה העמידה את האלבום למכירה פומבית, ושקרלי קנה אותו ב-2 מיליון דולר.

שקרלי נודע לשמצה כשחברת התרופות שלו, טיורינג פרמסוטקלז, הקפיצה מחיר של תרופה לטיפול בטוקסופלזמוסיס מ-13.50 ל-750 דולר לטבליה. בסוף 2015, כשנעצר בחשד להונאות בניירות ערך, היו שתהו אם רשויות האכיפה ישימו ידיהן על האלבום על ידי החרמה או חילוט. ה-FBI בניו יורק איכזב את המעריצים כשצייץ בטוויטר כי “אין צו החרמה במעצרו של מרטין שקרלי היום, מה שאומר שלא החרמנו את האלבום של וו טאנג קלאן”.

ה-FBI בניו יורק מודיע בטוויטר שלא החרים את האלבום Once Upon a Time in Shaolin של וו טאנג קלאן בעת מעצרו של מרטין שקרלי

ה-FBI מודיע שלא החרים את האלבום בעת מעצרו של שקרלי

שקרלי הבטיח שיזרים את האלבום ברשת אם דונלד טראמפ ינצח בבחירות לנשיאות ארה”ב, עמד במילתו והשמיע חלקים ממנו.

בעמוד המכירה הפומבית כתב שקרלי: “החלטתי לרכוש את האלבום הזה כמתנה לוו טאנג קלאן על התוצר המוזיקלי האדיר שלהם. במקום [הכרת תודה] קיבלתי לעג מלפחות אחד מחברי הלהקה (הכי פחות אינטליגנטי), והעולם בכללותו לא הצליח להבין את המטרה שלי בהצבת ערך משמעותי למוזיקה. […] בכל רגע נתון אני עשוי לבטל את המכירה הזאת ואני עלול אפילו לשבור את האלבום בתסכול” – איום שהוא כבר השמיע לא אחת.

המכירה מתוכננת להיסגר ביום שישי הקרוב.

Think Different

הניו יורק יאנקיז והבוסטון רד סאקס, שתי קבוצות כדור-בסיס (בייסבול) עם היסטוריה של טינה, הסתכסכו סביב “גניבת סימונים”, חשף הניו יורק טיימס.

הסימונים הם אלו שהתופס עושה באמצעות אצבעותיו, וכך מודיע לזורק איזו זריקת כדור לבצע. “גניבת סימונים” היא הפענוח של הסימונים של היריב והעברת המידע לחובט, כדי שיוכל להתכונן לזריקה שהוא עומד לקבל. הסאקס פיענחו את הסימנים של היאנקיז, טוענים בקבוצה הניו יורקית, באמצעים לא כשרים: אפל וואץ’. חבר צוות בסאקס צפה בשידורים של המשחק, פענח את הסימנים על ידי השוואתם לזריקות שבוצעו אחריהם ושלח דיווח, שחבר בצוות המאמנים של הקבוצה קרא באפל וואץ’ שלו ב-dugout (הספסל של הקבוצה). זה העביר את המסר לאחד השחקנים בספסל, שסימן לשחקנים על המגרש איזו זריקה עומדת להתבצע. הרד סאקס הודו ואמרו שהיאנקיז גנבו סימנים באמצעות מצלמת טלוויזיה, טענה שהיאנקיז דחו.


קומישינר המייג’ור ליב בייסבול, רוב מנפרד, מתייחס לפרשת גניבת הסימונים של הרד סאקס (וידאו: רויטרס)

גניבת סימנים אינה אסורה, אבל אסור לעשות אותה באמצעים טכנולוגיים – אפילו לא משקפת. רחביה ברמן, מומחה לספורט אמריקאי, סיפר לנו בתוכנית שבסוף המאה ה-19, קבוצת בייסבול גנבה סימנים באמצעות שימוש בטכנולוגיה ותיקה הרבה יותר – טלגרף מאולתר. גנב הסימונים פענח את הסימונים, ובאמצעות כבלים, שנפרסו מתחת לאדמה ממקום התצפית שלו לבסיס השלישי במגרש הביתי של הקבוצה, שלח פולסים של זרם חשמלי לרגליו של המאמן בבסיס השלישי. לפי מספר הפולסים ידע המאמן איזו זריקה תתבצע. התכסיס נחשף כששחקן מקבוצה מתחרה גילה את הכבל, לפי גירסאות שונות כשחפר במקום כדי להבין מדוע למאמן יש טיק מוזר ברגל, או כשמעד על הכבל ונפל.


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ

תגובות

2 תגובות לפוסט “💿 האלבום החדפעמי של וו טאנג קלאן למכירה פומבית ⌚ מרמים בבייסבול עם אפל וואץ’ 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ”

  1. » 🖼️ מוזיאונים רבים בטוויטר, כולם מרוויחים 🎶 מרטין שקרלי הפסיד מיליון$ על וו טאנג קלאן 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ on 17 בספטמבר, 2017 12:53

    […] Shaolin, שיצא בעותק אחד בלבד, בשני מיליון דולר. בשבוע שעבר העמיד אותו למכירה פומבית באיביי. אחרי 343 הצעות ועשרה ימי מכירה, ההצעה הזוכה עומדת על […]

  2. » ⚽ בוליביה ניסתה לגייס כדור-רגלן צרפתי בעקבות טעות במשחק ניהול קבוצות 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ on 14 באוקטובר, 2017 19:12

    […] עוד ספורט: מרמים בבייסבול עם אפל וואץ’ […]

פרסום תגובה