😷 התגוננות מפגיעה בפרטיות בעקבות פרשת קיימברידג’ אנליטיקה 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לתוכנית 🔊

הגנה עצמית לפרטיות

בעקבות פרשת פייסבוק-קיימברידג’ אנליטיקה, שחשפה הפרת פרטיות מסיבית של משתמשי הרשת החברתית על ידי חברת התעמולה הפוליטית, אנחנו מדברים עם אקטיביסט הפרטיות נעם רותם על הפגיעה בפרטיות שלנו ברשת, ואיך להתגונן מפניה.

פייסבוק וקיימברידג' אנליטיקה
פייסבוק וקיימברידג’ אנליטיקה

עוד בנושא:
איך לגרום לפייסבוק להפסיק להשתמש במידע שלנו

דברים שלא נדבר עליהם בפינה

• קיימברידג’ אנליטיקה קיבלה מהאקרים ישראלים הצעה לחומרים שנלקחו מתיבות אימייל פרטיות של שני פוליטיקאים שמשמשים כיום כראשי המדינות ניגריה וסנט קיטס ונוויס, לפי הגרדיאן.

• בראיין אקטון, אחד ממייסדי וואטסאפ שנמכרה לפייסבוק וכיום במתחרה סיגנל, קרא בטוויטר למתגלצ’ים לעזוב את פייסבוק והצטרף להשתג הפופולרי #deletefacebook.

• אחד המגיבים לאקטון היה יזם ההייטק אילן מאסק, ששאל בסרקזם מזלזל “מה זה פייסבוק?”. גולש אחר אמר לו שראוי שימחק את הפייסבוקים של החברות שלו, ספייסאקס וטסלה, ומאסק עשה זאת. גם הפייסבוקים של חברת הבת של טסלה, Solar City, ושל חברת הייפרלופ של מאסק, נמחקו מפייסבוק, וכמוהם גם הפרופיל האישי של מאסק. לא נמחקו העמודים של בורינג ושל המלכ”ר OpenAI.

• ברקע המחיקות לא רק פרשת ק”א, אלא גם מריבות פומביות בין מאסק למייסד פייסבוק, מארק זאקרברג, על חששו של הראשון מפני בינה מלאכותית ועל הלוויין של פייסבוק שהתפוצץ בשיגור הכושל של רקטה של ספייסאקס.

• טוויטר כושלת בהגנה על זכויות משתמשיה הנשים, קובע דוח של אמנסטי.

• נשיא ארה”ב דונלד טראמפ צייץ בגאווה על שוק המניות הגואה 40 פעמים בין אוקטובר לסוף ינואר, ומאז ועד היום רק פעם אחת, כי ירידות פחות כיף לו ליחצן.


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ

 

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.