⚒️ מירי רגב לא החמיאה למשחיתת הקולוסיאום 💾 איך מלמדים ג’אווהסקריפט בעברית? 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

ג’אווהסקריפט בעברית

המתכנת וידיד “סייברסייבר” רן בר-זיק מהבלוג “אינטרנט ישראל” החליט להוציא ספר לימוד ג’אווהסקריפט בעברית. הוא ייעד את פרוייקט מימון-הקהל ל-40 אלף שקל – יעד שהוגשם תוך 4 שעות. הפרוייקט ממשיך, וכעת, יומיים לפני הסיום, הספר כבר גייס 185,190₪, כשהוא בין עשרת הספרים שגייסו הכי הרבה כסף בתולדות הדסטארט. בפינה מספר בר-זיק מהי שפת ג’אווהסקריפט ולמה הספר הזה כל כך חסר בשוק:

ג׳אווהסקריפט היא שפה אולטרה פופולרית שמשתמשים בה בהמון המון מקומות: אתרי אינטרנט, שרתים, אפליקציות מובייל ותוכנות מחשב ואפילו ל-IoT. זו השפה היחידה שאפשר לבנות איתה תוכנות שלמות מאפס.

ג’אווהסקריפט היא לא רק שפה מאוד מאוד נפוצה – היא גם שפה שקל ללמוד וקל להכנס אליה. מלמדים אותה בכל הבוטקאמפים שיש בישראל ובהמון קורסים וירטואליים שיש בUdemy. המון אנשים לומדים אותה כשפה ראשונה.

כשהבן שלי רצה ללמוד שפה מודרנית יותר מהאסמבלי שהוא למד בתיכון – רציתי לתת לו ספר טוב על ג’אווהסקריפט ופשוט לא מצאתי. מה שהיה היה מאוד מיושן (בן 20 שנה) ולא רציתי לתת לו באנגלית – אנשים רוצים ללמוד בשפת אימם.

הביקוש מאוד מאוד הפתיע אותי. תמיד ידעתי שיש ביקוש לתכנים בעברית – בכל זאת יש לי 30,000 מבקרים באתר בחודש, וזה אתר לתכנות בעברית.

ג’אווהסקריפט בעברית

אמזון וגוגל נ’ העובדים, מירי רגב והשחתת קולוסיאום, ושיר לחזירים צרפתים

👩‍🏭 בסוף השנה שעברה נחשף ברויטרס כשל טכנולוגי-ערכי של אמזון. בחברה בנו בינה מלאכותית לגיוס עובדים שדירגה קורות חיים מהרשת, אך גילו שהיא מפלה נגד נשים – בגלל שהאימון שעברה לזיהוי תבניות של עובדים רצויים נעשתה על מאגר של קורות חיים של גברים בעיקר. החברה ניסתה לתקן את הב”מ אך לבסוף סגרה אותה.

👨‍🏭 באמזון לא למדו לקח, וכעת נחשף בוורג’ כי החברה פיטרה 300 עובדים במשרה מלאה מתוך כ-2500 העובדים באחד מהמחסנים הלוגיסטיים שלה בתקופה של שנה (אוגוסט 2017-ספטמבר 2018), משום שלא עמדו במכסות יצרנות. איך הוחלט על הפיטורים? מערכת ממוחשבת של אמזון עוקבת אחרי קצב העבודה של כל אחד מהעובדים, ומנפיקה אוטומטית אזהרות או הודעות פיטורים שנוגעות לאיכות או תפוקה, בלי שום התערבות של הבוסים של אותם עובדים. מאמזון מסרו שהבוסים של העובדים יכולים לעקוף את החלטת הפיטורים של המערכת, וכי “באופן כללי, מספרי המפוטרים ירדו לאורך השנתיים האחרונות במתקן הזה כמו גם ברחבי צפון אמריקה”, אולם לא סיפקו מספרים.

מן הארכיב – היחס של אמזון לעובדים:

🏭 שתי עובדות גוגל טוענות שהחברה מתנכלת להן בגלל שהיו מעורבות בארגון שביתת מחאה נגד החברה. מרדית’ וויטקר, שעומדת בראש Open Research, וקלייר סטייפלטון, שעובדת בחברה תריסר שנים והועסקה כמנהלת שיווק ביוטיוב, היו ממארגנות השביתה של 20 אלף עובדי החברה בנובמבר אשתקד, במחאה על הטיפול הלקוי של גוגל בתלונות על הטרדה מינית ונושאים נוספים. וויירד חושף שהשתיים דיווחו על ההתנכלויות בפורומים פנימיים של החברה. מגוגל מסרו כי “החברה אוסרת על פעולות תגמול נגד עובדים ותחקור את כל האישומים”, אולם טענו ששינויים בצוותים ובתפקידים קורים בחברה כל הזמן, ואין בכך משום התנכלות.

🏟️ שרת התרבות והספורט מירי רגב לא הביעה תמיכה בישראלית שהשחיתה את הקולוסיאום על ידי התיירת הישראלית, אבל צילומסך מפוברק של הודעת תמיכה כזאת התפרסם בדף הפייסבוק הסאטירי “עמ;לק” ומשם הופץ ויראלית והפך לפייק ניוז – עד שמפעילי הדף הסירו אותו. לדבריהם,

עמ;לק הוא עמוד סאטירי שמגחך על המציאות הישראלית המגוכחת מלכתחילה. בעקבות פנייה שקיבלנו מדובר השרה, בחרנו להסיר את הציוץ ההומוריסטי על מירי רגב, וזאת על אף שהבהרנו מראש במסגרת הציוץ כי מדובר בדברים פיקטיביים וסאטיריים. חשוב להדגיש שאנחנו מסרבים לקחת אחריות על שאר אמירותיה של מירי רגב בעשור האחרון.

[עדכון 28.4.2019] השרה רגב הודיעה אתמול בערב שהורתה על הגשת תלונה במשטרה.

🐷 המוזיקאית הצרפתיה אנז’ל הוציאה את השיר Balance Ton Quoi (חישפי את ה’מה’ שלך), רפרנס להשתגית #balancetonporc (חישפי את החזיר שלך), הגירסה הצרפתית ל-#metoo.


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ. תודה להדר בן יהודה על סיוע באיסוף החדשות

תגובות

תגובה אחת לפוסט “⚒️ מירי רגב לא החמיאה למשחיתת הקולוסיאום 💾 איך מלמדים ג’אווהסקריפט בעברית? 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ”

  1. מישהו on 30 באפריל, 2019 18:54

    “ג׳אווהסקריפט .. זו השפה היחידה שאפשר לבנות איתה תוכנות שלמות מאפס.”
    מה?

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.