פייקבוקים מתחזים לפעילי מחאה נגד נתניהו 📻 האחראי על האינטרנט 8.8.2020

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

ראש הממשלה בנימין נתניהו התלונן על איום ברצח שקיבל מ”דנה רון” בפייסבוק. היועץ האסטרטגי ומומחה הדיגיטל יוסי דורפמן, פעיל במחאה נגד נתניהו, פקפק באותנטיות של האיום והמאיימת:

נתניהו התלונן על הסתה, בדיוק באותו הזמן שהכותרות עסקו באלימות מצד תומכיו. מאחר שאני לא סומך על ביבי, הלכתי לבדוק מי זו אותה Dana Ron שאמר שיגיש נגדה תלונה במשטרה על הסתה לרצח.

יוסי דורפמן בטוויטר

דורפמן חפר וחקר וגילה כל מיני דברים חשודים בפרופיל: שינויים תכופים בביוגרפיה, שם משתמש שונה מהשם המוצג בפרופיל, עניין פתאומי בשיתוף שידורים חיים ישנים מההפגנות, ותוכן לגמרי לא קשור כשהולכים אחורה בטיימליין. המשטרה מצדה חקרה והודיעה שמדובר בתושבת חוץ, ונתניהו התנגח ב”תקשורת” ש”טענה שמדובר ב’בוט’ שאני הפעלתי”.

אח”כ חשף דורפמן עוד שלושה פייקים שהתחזו להיות תומכי המחאה ופרסמו נאצות והשוואות של נתניהו לנאצים – “נהוראי יוסף”, “רימון אבי” ו”שונא מושחתים”, ותהה:

האם ישנו קמפיין להשחרת המחאה? פוסטים של הסתה קשה נגד נתניהו מציפים את הרשת, כביכול בשם המחאה. בדיקות שלנו – צוות מתנדבים מקצועי לחשיפת זיופים – מצא חשד לזיוף פרופילים. האם זהו תרגיל הונאה מסוג Black Flag להשפעה על הציבור הישראלי?

דורפמן בטוויטר

פייסבוק מסרו בתגובה:

מחקירת הצוותים הגלובליים שלנו עלה כי שלושת הפרופילים חשודים בהיותם פרופילים פיקטיביים והם הוסרו מהזירה.

תגובת פייסבוק לחשיפת הפייקים על ידי דורפמן

המאמץ הסיזיפי הזה לא צריך להיות תפקידם של אקטיביסטים. הרשת החברתית צריכה להפעיל כלים לאיתור המוני של משתמשים חשודים כפייקים, ולפרסם את המידע בשקיפות כלפי הציבור הישראלי. המשטרה צריכה לחקור ולגלות מי מפעיל אותם.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל (Go@podcasti.co) או בטלפון (053-7337419), או בקרו באתר לפרטים נוספים Podcasti.co


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות: הדר בן יהודה🔧

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.