אומת הטיקטק מטרילה את הקו החם של טראמפ 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ, 14.11.2020

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

דונלד טראמפ, הנשיא היוצא אוטוטו של ארה”ב (לפי תוצאות האמת), לא מקבל את תוצאות הבחירות שבהן הפסיד לג’ו ביידן, וטוען לזיופים וגניבת קולות, בניגוד למציאות, לעובדות ולהודעה משותפת של הגופים שאחראים על תקינות הבחירות, אשר הצהירו כי “בחירות ה-3 בנובמבר היו המאובטחות ביותר בתולדות אמריקה. […] אין ראיות לכך שמערכת הצבעה כלשהי מחקה או איבדה קולות, שינתה קולות או נפרצה בכל דרך” (ההדגשה במקור).

הקמפיין של טראמפ מיהר להרים אתר וקו טלפון חינמי (1-888-630-1776) לתלונות על זיופי בחירות, שרודי ג’וליאני קידם לציבור. כצפוי, הקמפיין כשל לחזות את התגייסותה של אומת האינטרנט לעזור: להטריל לו את הצורה. 

האתר, למשל, לא הגביל את מספר התווים בשדה פירוט התלונה, מה שהביא את הצייצן @EvansBeard להעלות לשם את התסריט המלא של “כוורת בסרט“, ולצייצנים נוספים להציף בסרטים משלהם – מופע הקולנוע של רוקי, שרק, שר הטבעות: אחוות הטבעת כשכל האזכורים של סאורון הוחלפו ב”דונלד”, ו, כמה ראוי, אידיוקרטיה (שתורגם באידיוקרטיות ל”חכם על אידיוטים”). האתר גם איפשר לצרף תמונות להוכחת הזיופים, וכאלו סופקו בכמויות: תמונות פורנוגרפיות וממים.

אומת הטוויטר ואומת הטיקטק – אותה טיקטק שטראמפ ניסה לגרום לסגירתה או להעברתה לבעלות אמריקאית, ואותה אומה שהתגייסה לחבל בקמפיין שלו – הציפו את קו הטלפון בתלונות משונות. זאק זילברברג השמיע את הפתיח של סרט הדבורים ההוא; אלכס הירש, יוצר הסדרה גראוויטי פולז, התלונן על אדם לבוש ב”כובע שחור, מסיכה שחורה, חולצה מפוספסת ועניבה אדומה, ואני מאמין שהיו המבורגרים בתיקו. […] פורץ” (אמריקאים יזהו מיד שמדובר בהמבורגלר, דמות מפרסומות מקדונלדס שגונבת המבורגרים). “אני חושב שזה ככל הנראה באנטיפה. אני יכול לדבר עם רודי ג’וליאני?”, שאל הירש לפני שהשיחה נותקה; caitlynjk95 התלוננה על הגעתו של בחור עם עור אדום וקרניים לקלפי בג’ורג’יה שהזמין אותה לדו-קרב של נגינה בכינור; מאנצ’י התלונן על דמות כתומה ברוח המשחק Among Us; לפני ששיחתה נותקה, @jenny_jenny_jen_jen התלוננה על צב אוביס שהתגלגל על גבו – קשרור למטאפורה הלא-אופיינית של מגיש CNN אנדרסון קופר (שהתחרט אח”כ) למאבקו חסר התוחלת של טראמפ נגד תוצאות הבחירות; TonyAtamanuik בחר לחקות את טראמפ ולריב עם המוקדנים; ועוד ועוד.

.   

אריק טראמפ, בנו של הנשיא המפסיד, התלונן ש”ועידת המפלגה הדמוקרטית מספימים את הקו החם לזיופים שלנו כדי להאט את אלפי התלונות שאנחנו מקבלים”, וכמו בתלונות של אבא שלו על גניבת הבחירות, לא הציג שום ראייה לעלילה.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל (Go@podcasti.co) או בטלפון (053-7337419), או בקרו באתר לפרטים נוספים Podcasti.co


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות: הדר בן יהודה🔧

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.