🦓 דייוויד אטנבורו מאס בטבע 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

אוקיי, אז לא אטנבורו עצמו, אלא דיפ פייק שלו, שהקומיקאי ג’יימס וייץ’ יצר בנכלוליות האקרית עם בלו ריי, חקיין ויותר מדי זמן פנוי

🎧 להאזנה לפינה 🔊

הקומיקאי ג’יימס וייץ’, שמוכר בזכות הרצאת טד על התכתבויותיו עם מפעילי עוקץ ניגרי, החליט להירשם לשירות דיפ פייק, שבו בינה מלאכותית מנתחת הקלטת דיבור של אדם ומסנתזת את קולו, ואז מייצרת מילים ומשפטים בקולו בלי שהאיש יצטרך לבזבז זמן ומאמץ על פעולה ארכאית כמו דיבור.

אבל הוא גילה שהחברה הגבילה את השירות לחיקוי קולו של הלקוח בלבד – כדי למנוע מנוכלים לסמפל אנשים אחרים ולבצע מתיחות והונאות. כדי לוודא שהקול שיסונתז הוא קולו של הלקוח, הלקוחות נדרשים להקריא בקולם משפט ייחודי, שאין סיכוי שמישהו אחר היה אומר באופן מקרי.

אלא שהמשפט לא באמת ייחודי – הוא נאמר על ידי יוצר סרטי הטבע הבריטי סר דייויד אטנבורו באחת מהסדרות שיצר. וייץ’ עבר על תקליטורי בלו ריי של אטנבורו, מצא את המשפט, בודד את ערוץ הקול שלו, ניקה רעשים מסביב והזין אותו לשירות.

בשלב זה הוא נתקל במכשול נוסף. מלבד המשפט הייחודי, הלקוחות מתבקשים להקריא משפט שהוא הרשאה משפטית לשירות לעשות שימוש בקולם. אטנבורו מעולם לא אמר את המשפט הזה – ודאי שלא בסרט טבע של הבי.בי.סי.

וייץ’ ניסה לנקוט בתרגיל (1, 2) מסרט הסייברריגול הנפלא סניקרז: ליז יוצאת לדייט עם וורנר וגורמת לו להגיד את המילים, שאותן היא מקליטה. מאחר שלוייץ’, כפי שהוא מספר, לא היה דייט עם אטנבורו, הוא נאלץ להרכיב את המשפט ממילים וחלקי מילים מסרטי הטבע שלו. זה לא עבד.

אז ווייץ’ פנה לדבר השני הכי טוב, ומצא חקיין של אטנבורו שיקליט את המשפט. זה כן עבד.

כשהקול המסונתז בידיו, וייץ’ הקליט הנחיה חלופית וביקורתית של סרטי אטנבורו.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל (sales@podcasti.co) או בטלפון (051-562-6638), או בקרו באתר לפרטים נוספים Podcasti.co


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות: עומר סנש, הדר בן יהודה🔧

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.