אתה מקבל פיטורים! ואת מקבלת פיטורים! כולם מקבלים פיטורים! 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

תודה שנפלת חזק

בוקר אחד, כמדי יום עבודה, מנהל מכירות אזורי בחברה בגרמניה קם מהמיטה, דילג על ארוחת הבוקר וירד במדרגות הלולייניות שמחברות בין חדר השינה שלו למשרד הביתי בקומת הקרקע כדי להתחיל ביום העבודה שלו. אלא שהפעם הוא החליק במדרגות ושבר חולייה בגב. הוא פנה לחברת הביטוח של מעסיקו, וזו סירבה לשלם על תאונת העבודה.

אחרי שעבר שתי ערכאות משפטיות התיק הגיע לבית המשפט הסוציאלי הפדרלי. “מסע הבוקר הראשון מהמיטה למשרד הביתי נחשבת למסלול עבודה מבוטח”, קבע בית המשפט, ופסק: “התובע סבל מתאונת עבודה כשנפל בדרכו למשרד הביתי בבוקר”. הפסיקה, הודיע בית המשפט, תקפה ל”משרות טלעבודה”, שבהן “עמדת מחשב מותקנת על ידי המעסיק באופן קבוע בשטח פרטי של העובדים”.

המקרה קרה ב-2018, לפני מגיפת הקורונה, אולם הפסיקה מגיעה בזמן שאנשים רבים בעולם עובדים מהבית בגלל המגיפה, והיא צפויה להשליך על תאונות ביתיות נוספות שקרו בשנתיים הללו.

כאילו זום לא מספיק מבאס

שיחת פיטורים היא בדרך כלל לא דבר נעים, בטח לא לפני החגים. תוסיפו לזה את הקורונה, ששלחה עובדים לעבוד מהבית וגרמה להפסדים לחברות רבות. התוצאה: מייסד ומנכ”ל חברת Better Mortgage, וישאל גארג, הזמין יותר מ-900 מעובדי החברה לשיחת וידאו המונית. בשיחה, שארכה כשלוש דקות, הוא הודיע להם שהם מפוטרים.

“היי לכולם, תודה שהצטרפתם. אני מביא לכם חדשות לא נהדרות”, פתח גארג. הוא דיבר על קשיי השוק והצורך של החברה לשרוד. “אלו לא חדשות שתרצו לשמוע. אבל בסופו של דבר זו היתה ההחלטה שלי, ורציתי שתשמעו את זה ממני. זו היתה החלטה מאוד מאוד מאתגרת לקבל. זו הפעם השנייה בקריירה שאני עושה את זה ואני לא רוצה לעשות את זה. בפעם האחרונה שעשיתי את זה, בכיתי. אני מקווה שהפעם אהיה חזק יותר”. 

ואז הוא הגיע לגרזן: “אנחנו מפטרים כ-15% מהחברה”. כשהוא יושב על כיסא משרדי בחדר ישיבות ומציץ לדף שכתב, אמר גארג: “אם אתם בשיחה הזאת, אתם חלק מהקבוצה חסרת המזל שמפוטרת. העסקתכם פה מופסקת מיידית”. הוא המשיך ופירט לוגיסטיקה של תשלומים ופיצויים, וסיים ב”תודה על התרומה של כל אחד ואחד מכם ל-Better”. אחד העובדים הקליט את השיחה והעלה אותה לרשת, והיא כמובן הפכה לשיימפסט ענק לגארג. 

גארג לא הסתפק בפשלה של הפיטורים, ופנה לרשת החברתית בליינד להשיב למבקרים ועובדים. בפוסט תחת שם המשתמש uneducated, שגארג אישר אח”כ שהוא עומד מאחוריו, הוא טען: “אתם יודעים שלפחות 250 מהאנשים שפוטרו עבדו בממוצע שעתיים ביום אבל החתימו שעון של 8+ שעות ביום במערכת השכר? הם גנבו מכם והם גנבו מהלקוחות שלנו שמשלמים את החשבונות שמשלמים את החשבונות שלנו. תלמדו את החומר”.

בשיחה מקוונת עם העובדים שנותרו ביום הפיטורים אמר, “היום אנחנו מכירים בכך ששכרנו יותר מדי עובדים, ושכרנו את האנשים הלא נכונים, ובעשותנו כך, נכשלנו”, והוסיף: “היינו צריכים לעשות את מה שעשינו היום לפני שלושה חודשים”. הוא גם איים על הנותרים: “אתם לא תורשו להיכשל פעמיים. אתם תקבלו עידוד להיכשל פעם אחת. אבל לא תורשו להיכשל פעמיים. אי עמידה בדדליינים לא תתקבל”. המנכ”ל גארג הסביר לעובדים ש”בטר 2.0″ תחזיק ב”כוח עבודה רזה, מרושע ורעב יותר”.

גארג הוא מיליארדר ואיש עסקים אגרסיבי, מפוקפק וכוכב של תביעות רבות, שבסכסוך עם שותפו העסקי איים כי “ישדך אותו לפאקינג קיר וישרוף אותו”, כפי שנכתב במסמך משפטי. את בטר, שמציעה שירותים בתחום המשכנתה וביטוח דירה, הקים גארג ב-2016, וגייס השקעות מסופטבנק, גולדמן סאקס וקליינר פרקינס. בתחילת השנה הודיע על הנפקת ספאק מתוכננת בשווי 7.7 מיליארד דולר. יממה לפני הפיטורים, החברה קיבלה הלוואה של 750 מיליון דולר ממשקיעי הספאק, אבל הביקורת הציבורית בעקבות הפיטורים הביאה לדחיית ההנפקה.

גארג שלח לעובדים התנצלות, שדלפה ואחר כך פורסמה (פדף) באתר החברה: “אני רוצה להתנצל על הדרך שבה ניהלתי את הפיטורים בשבוע שעבר. כשלתי בלתת את הכבוד וההערכה הראויים לאנשים שהושפעו ולתרומתם לבטר. אני עומד מאחורי החלטת הפיטורים, אבל פישלתי בתיקשור שלה. בעשותי כן, הבכתי אתכם”.

שלושת הבכירים ביותר בתפקידי תקשורת בחברה – ראשי השיווק, היחץ והתקשורת, התפטרו בעקבות הפיטורים המכוערים. דירקטוריון החברה הודיע אתמול כי גארג “יוצא לחופשה באופן מיידי”, וכי החברה שכרה חברה חיצונית “לבצע הערכת מנהיגות ותרבות”.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל (sales@podcasti.co) או בטלפון (051-562-6638), או בקרו באתר לפרטים נוספים Podcasti.co


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות: הדר בן יהודה🔧

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.