משחקים בטסלה בשנת ה”אני לא חתול” 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

משחק הדמעות

כולם יודעים שלא משחקים בזמן הנהיגה. כולם, חוץ מטסלה. יצרנית הרכב החשמלי החצמוני (חצי עצמוני) החלה הקיץ לאפשר לשחק במשחקי וידאו על מסך המגע המותקן ברכב בזמן שהוא בנסיעה. עד אותו עדכון, משחקי הווידאו היו מוגבלים למשחק רק בזמן חנייה, אולם באוגוסט דיווח ערוץ היוטיוב Cf Tesla על אפשרות חדשה, Passenger Play, לשחק בשלושה משחקים גם בזמן שהמכונית במצב נסיעה. המשחקים, שמשוחקים על מסך מלא כשהאוטו במצב חנייה, עוברים במצב נסיעה לחלק הימני של המסך, כשהיתרה, פחות ממחצית הנדל”ן המסכי, שמורה למטלה השולית של הצגת מפת הנהיגה עצמה.

או שנוהגים או שמשחקים 🖼️ מכונית טסלה צעצוע של Radio Flyer באמזון
או שנוהגים או שמשחקים 🖼️ מכונית טסלה צעצוע של Radio Flyer באמזון

מסך מפוצל הוא בעייתי, כפי שידוע לנו היטב מהמסך המפוצל של טלעד עם הפיגוע ומשחק הכדורגל. במדינות רבות גם יש איסור לשחק עם מסך הטלפון בזמן נהיגה, ובישראל אפילו בזמן עצירה ברמזור. המערכת אמנם שואלת אם המשחק הוא הנוסע, אבל כולנו יודעים לשקר “איני הנהג”, וגם אם הנוסע משחק, משחק מחשב מול עיניו של הנהג זו הסחת דעת מסוכנת. קשה להבין למה מישהו בטסלה חשב שזה רעיון טוב לאפשר הסחת דעת כזאת, כאילו מדובר במבחן חלוקת קשב של קורס טייס. במיוחד כאשר נהגי טסלה מחוייבים להשגיח על הנהג האוטומטי שלהם, ולאור העובדה שעד היום נרשמו באוטופיילוט 24 תאונות דרכים שבהן נהרגו 3 נהגים.

הסיפור התגלגל במעלה ההיררכיה התקשורתית, וב-7.12 הגיע לני”ט. בעקבות הפרסום שם, המינהל הפדרלי לבטיחות בכבישים המהירים (NHTSA, National Highway Traffic Safety Administration) הודיע שהוא בוחן את הנושא ודן בו עם טסלה. השבוע פתח ה-NHTSA בחקירה רשמית של פיצ’ר המשחק [PDF], ולמחרת הודיעה שטסלה מסרה שבכוונתה להחזיר את המצב לקדמותו ולנעול את המשחקים כשהאוטו בנסיעה.

מי נתן לך רשיון למגהפון?

בינתיים, בעדכון פיצ’רים של חגי סוף-תחילת השנה הנוצרית, החליטה טסלה להמשיך ולעצבן. פיצ’ר ה-Boombox של סוף 2020 הוסיף את האפשרות לנהגים להקליט את עצמם ולהשמיע את ההקלטות דרך הרמקולים החיצוניים, שלמה זה בכלל דבר שקיים במכונית. 

AmpliVox Powers ‘Modern Family’ from AmpliVox Sound Systems on Vimeo.

מי שתמיד חלם לא להסתפק בצופר אלא גם לצעוק על הנהגים, הרוכבים והולכי רגל סביבו יוכל מעתה להשתמש בפיצ’ר ה-Boombox המשודרג ולצעוק בזמן אמת.

טסלה S? יותר כמו טסלה 3, 2, 1, קאבום!

תומאס קטניאן הפיני, בעלים של מכונית טסלה, זעם על המחיר המופקע לטעמו של החלפת סוללה – 20 אלף אירו. כמחאה הוא החליט לדשבג את הדושבאגים, עטף את הטסלה ב-30 קילו דינמיט ופוצץ אותה בסיוע אנשי ערוץ היוטיוב פומיאטקט (Pommijätkät) – “פצצה” בפינית.

הפסקת פרסומות

מוזמנים לכנס ניהול משברי סייבר. ההרשמה בחינם

לסיכום השנה: חתול

עבדתי יותר מדי שנים בעיתונות ופיתחתי שינאה לסיכומי שנה – אלו שאני נדרשתי לעשות. אז את 2021 אני מסכם בקצרה.

בפברואר השנה, בעקבות יותר מדי חתולים שפלשו לדיוני-זום פרלמנטריים, הודיע יו”ר ועדת המסחר וסוגיות הצרכנות של בית הנבחרים של ניו המפשיר, ג’ון האנט (רפובליקני), על איסור נוכחות חיות בחדר בזמן השתתפות בדיונים. אניטה בורואוז (דמוקרטית), ששני חתוליה יושי וג’ק פלשו למספר ישיבות של הוועדה, הגיבה: “אני יכולה לנסות להשאיר את החתולים מחוץ למסך. להשאיר אותם מחוץ לחדר יהיה בלתי אפשרי. זה חלק מהחיים שאנו חיים כרגע, וחיות בית הן גם חלק מזה. עבורי באופן אישי, זה פשוט מרגיע שהחיות שלי יושבות לידי כך שאני יכולה ללטף אותן, וזה לא מסיח את דעתי בשום צורה”.

שבוע מאוחר יותר קרה הדבר הכי נפלא באינטרנט, שמשלב עבודה מהבית, זום, תקלות וחתולים: עורך דין הופיע לדיון-מרחוק מול שופט כשהזום שלו מוגדר על פילטר חתול, וטבע את המם הכובש “אני כאן בשידור חי, אני לא חתול“. 

אני לא חתול

שנה טובה למי שלמניינם!


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל (sales@podcasti.co) או בטלפון (051-562-6638), או בקרו באתר לפרטים נוספים Podcasti.co


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות: הדר בן יהודה🔧

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.